Virüsten Anlayan Gelsin

RedBoyTR
18-06-2017, 12:07   |  #1  
RedBoyTR avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar merhaba! Daha dün bilgisayarımın arkaplanının vs. sinin sıkıcı olduğunu düşündüm. Şimdi ilk olarak internetten tema bulup indirdim. Tema gayet güzeldi. Fakat şöyle bir şey oldu. Program beraberinde PC Clean Plus diye bir program yükledi. Program zararsız ve gereksiz bir virüs olduğunu duydum. Tarama falan yaparken bilgisyarıma zarar gelmesin diye taramayı kapadım. Ardından bilgisayar bi kafayı yedi. Gittim denetim masasına programı kaldırmayı denedim. Kalkmyordu. Ardından bilgisayarı yeniden başlattım.(Bu arada bilgisayarda durduk yere chrome açılıp reklam çıkıyordu) Bilgisayar tekrar açıldığında explorer.exe durmuştu yani başlatma çubuğu masaüstü simgeleri falan yoktu. Sonra bende çıkan internet reklamlarınından faydalanarak internette çözüm aradım. Baya aradım aradım. Bir sürü şey denedim. En sonunda bilgisayarı güvenli modda başlatıp denetim masasından PC Clean Plus ı sildim. Hadi neyse geçti dedim rahatladım sonra girdim normal modda bu sefer .exe uzantılı dosyalar açılmıyor. Bi tek kısayollar değil çoğu şey açılmıyor regedit bile açılmıyor. Benimde aklıma sistem geri yükleme geldi. Yaptım değişim olmadı. Şuan bilgisayarımdaki çoğu oyuna ulaşamıyorum. Acil yardım edin. Şuanki sıkıntılarımı listeye sokiyim.

1- .exe uzantılı dosyalar açılmıyor

2-Eski temadan kalma simgeler hala duruyor yani yüklediğim temayı silmeme rağmen bilgisayarım simgesi falan hala tema ya ait

3-Bilgisayarıma format atamam çünkü CS:GO PayDay 2 gibi büyük boyutlu şeyler cihazımda

Not: Bi yerde combofix usb bellek'e atma falan gibi birşey duymuştum ama tam anlıyamadım siz açıkları mısınız? Anlamadığım yazı şu: ''Muhtemelen bilgisayarınızda virüs var. Güvenli modda açmayı biliyorsanız, güvenli modda açın Ctrl + Alt + Del tuşlarına basıp, İşlemler bölümünden explorer.exe'yi sonlandırın. USB belleğinize indirdiğiniz combofix'i Dosya menüsü, Yeni Görev seçeneğini seçip, göstererek çalıştırmayı deneyin.''

Sistem Özelliklerim: 8GB RAM GTX 660M 32 Bit Windows 7 Ultimate 2.40 GHz ( Bilgisayarım 64 bit uyumlu )

Sistem Bilgilerim
  • MSI GE60
  • Windows 7 Ultimate 64-bit
  • Intel i7-3630QM 2.40GHz
  • MS-16GA
  • Intel HD Graphics 4000
  • Realtek High Definition Audio
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
RedBoyTR
18-06-2017, 15:11   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar güvenli moda geçip malwarebytes'ı kurdum. Ardından normla moda geçip bi güzel tarama yaptım. .exe uzantılı dosyalar düzeldi. SORUN ÇÖZÜLDÜ