virüsten kurtulmanın yolları

darkempir3
04-01-2009, 20:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Arkadaşlar 3 gündür bu illetle uğraşıyorum.Ben şimdiye kadar bir çok virüsle format atmadan başaçıkabildim fakat bu virüs başa bela oldu.Virüsten biraz bahsedeyim öncelikle bende virüs bulaşmadan önce kurulu olan bazı spybot programlarını kullandırtmıyor.Silip tekrar kurmayı denediğimde kurmuyor.10'a yakın antivirüs yüklememeye çalıştım hiç birine izin vermedi.Normal programlar kuruluyor fakat antivirüs veya spybot tarzı programlara izin vermiyor.Önceden ctrl alt delete yaptığımda devre dışı diyodu onu hallettim bir şekilde fakat şimdide internetimi yavaşlattı ve makinayı kasmaya başladı.Görev yöneticisinde işlemler kısmında bazen garip harflerle çıkan .exe ler beliriyor kaldırıyorum farklı bir isimle geri geliyor.Bazende kendini saklıyor.Şaka gibi bir virüs.Format atmamın dışında bir öneriniz varmı.Combofix programı denenmiştir ve yine sonuç alınmamıştır.Şimdiden herkese teşekkürler

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 04 Ocak 2009 21:16
tayartekin
04-01-2009, 21:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

Güvenli modda sistemi geri yüklemeyi dene bu da olmazsa artık format atmanın zamanı gelmiş demektir.

darkempir3
05-01-2009, 00:42   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Teşekkürler kardeş.Yalnız ben konu basligini boyle acmamistim neden böyle gözüküyor anlamadım.

Recep Baltaş
05-01-2009, 01:34   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
darkempir3
Teşekkürler kardeş.Yalnız ben konu basligini boyle acmamistim neden böyle gözüküyor anlamadım.
Başlık olarak uygun bir başlık seçmediğiniz için moderaötr arkadaş daha anlaşılır bir başlık ile değiştirmiş. Sorun yok.

rhymer
05-01-2009, 19:48   |  #5  
Üye
58 mesaj

Kaspersky emergency cdsini dene istersen.

Banned
05-01-2009, 20:48   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
179 mesaj
darkempir3
Arkadaşlar 3 gündür bu illetle uğraşıyorum.Ben şimdiye kadar bir çok virüsle format atmadan başaçıkabildim fakat bu virüs başa bela oldu.Virüsten biraz bahsedeyim öncelikle bende virüs bulaşmadan önce kurulu olan bazı spybot programlarını kullandırtmıyor.Silip tekrar kurmayı denediğimde kurmuyor.10'a yakın antivirüs yüklememeye çalıştım hiç birine izin vermedi.Normal programlar kuruluyor fakat antivirüs veya spybot tarzı programlara izin vermiyor.Önceden ctrl alt delete yaptığımda devre dışı diyodu onu hallettim bir şekilde fakat şimdide internetimi yavaşlattı ve makinayı kasmaya başladı.Görev yöneticisinde işlemler kısmında bazen garip harflerle çıkan .exe ler beliriyor kaldırıyorum farklı bir isimle geri geliyor.Bazende kendini saklıyor.Şaka gibi bir virüs.Format atmamın dışında bir öneriniz varmı.Combofix programı denenmiştir ve yine sonuç alınmamıştır.Şimdiden herkese teşekkü
Online tarama yapmanı öneririm. Ama galiba onlarda virüsü silmiyor. Bide Unlocker var. Kesinlikle öneririm. En inatçı programları bile siliyor.
Unlocker programını indirmek için link: http://www.inndir.com/program.php?id=33799

Bi dene. Lütfen sonucuda bana mesajla yolla.

Yardım edebildiysem ne mutlu bana...

darkempir3
06-01-2009, 02:58   |  #7  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler fakat hala net bir çözüm bulabilmiş değil.Unlocker programı benim şu anki problemimi halletmesede başka bir problemimi halletti,fena da olmadı bora kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum.RYHMER arkadasimizin dedigi programi bulup bir de onunla denemek istiyorum.Çünkü sistemim allak bullak olmaya başladı.Dediğim gibi üstünden daha nice antivirüsler kurmayı denedim izin vermedi.Sanki benimle dalga geçtiği hissine bile kapıldım bir an:) Setup çalışıyor fakat herhangi bir yerde kendisi bunu sonlandırıyor.Veya bazılarını kuruyor ama çalıştırmıyor bana izin vermiyor.Şimdi bu windowsa girmeden taramak için bu kaspersky nin programını deneyeceğim cd ile.Olmadı bir arkadaş bana bir cd yolladı kargoyla yarın elime geçer adı dr.web livecd buda cd ile boot şeklinde tarama yapıp kötü çocukları bulup temizleyebilen bir programmış.Dediğim gibi yüzlerce virüs ile format atmadan başedebildim bu kötü çocuğa pes etmeden gereken cezayı vermek istiyorum.Araştırmalarıma göre benim gibi bir kaç kişiye daha rastladım henüz çok yeni olan bir virüs olduğundan bahsediyorlar ismini cismini bilende yok.Teşekkürler tekrar sonucu buraya yarın veya öbürgün yazarım

mancukya
06-01-2009, 13:31   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Care bulamazsin zaten
1 combofix her virusu silmez silmedigi gibi ilk secenegi sadece taramadir.
2 Virus yada malwareleri sistem geri yükleme acikken silemezsin ilk onu kapatacaksin
3 olay aslinda basit f8 güvenli mod pcyi ac ccleaner herseyi isaretle ve gecici dosyalari güzelce kaldir eger hafiza kartin varsa anti malware ve avira (avira vdf update http://www.avira.com/en/support/vdf_update.html de unutma nete baglanamiyacagi icin update yapamaz bu dosya butun veritabanini icerir )
kur güvenli modda spybot son beta versiyonunuda unutma ve sadece bagisiklama yaptir onlada resmi sitesinde spybotunda ofline databaslari var.
Son olarakta Anti malware oto temizlemez tarama bitince kendin yapacaksin.
Pc normal actiginda (Sistem geri yükleme kapali sekilde) tekrardan tarat ve emin olmak icinde Kaspersky online scanner yaptir.