Virüsü bulamıyorum bir yardım!

emre tasdelen
09-07-2016, 00:45   |  #1  
emre tasdelen avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3 mesaj

Son 2 aydır bir virüs musallat oldu internet ortamına yazılmış bütün tarayıcılarım pop-up ve benzeri reklamlarla doldu panda internet için iyi dediler kullandım ama bulamadı bilgisayarıma 2 ay içinde 2 kere formatladım yerel disk C yi 2 kere biçimlendirdim hatta sildim D dede önemli ve büyük dosyalar olduğu için biçimlendiremedim internet sağlayacımla konuştum büyük ihtimalle sorun bilgisayarda dedi bu işlerden anlayan yada başına gelmiş arkadaşlar varsa yardım!!

emre tasdelen bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
09-07-2016, 18:35   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: emre tasdelen  
Son 2 aydır bir virüs musallat oldu internet ortamına yazılmış bütün tarayıcılarım pop-up ve benzeri reklamlarla doldu panda internet için iyi dediler kullandım ama bulamadı bilgisayarıma 2 ay içinde 2 kere formatladım yerel disk C yi 2 kere biçimlendirdim hatta sildim D dede önemli ve büyük dosyalar olduğu için biçimlendiremedim internet sağlayacımla konuştum büyük ihtimalle sorun bilgisayarda dedi bu işlerden anlayan yada başına gelmiş arkadaşlar varsa yardım!!
Merhaba,
Emsisoft Emergency Kit programını indirip çalıştırın ve güncelleştirmelere onay verin ardından "Tarama" başlığının altından "KENDİN TARA" seçeneğine tıklayın çıkan kutuda "Evet"e tıklayın ve ayarları aşağıdaki görüntüde olduğu gibi yapılandırıp bilgisayarınızda tarama yapın ve bulunanları silin.
(Sizde sürücü bölümlerinin [C:\, D:\, E\ gibi] adedi daha fazla olabilir hiçbirini silmeyin hepsini taratın.)

İleriye tıkladığınızda tarama başlayacaktır.
Tarama bittiğinde bulunan zararlıları silin.

Ardından bilgisayarınızı Comodo Cleaning Essentials (CCE) ile "Full Scan"ı seçerek taratın bulunan olursa silin. (İndirirken 32 bit veya 64 bitden kullandığınız Windows'a uygun olanı seçin.) Comodo Cleaning Essentials güncelleştirme sonrası bilgisayarı yeniden başlatacaktır
Windows açıldığında CCE'nin isteyeceği çalışma iznini verin.

NOT: Taramaları yapmadan önce programları güncelleştirmeyi unutmayın.

Sorun çözülmez ise lütfen konuya yazmaktan çekinmeyin.

Son Düzenleme: padisah ~ 09 Temmuz 2016 18:39
Yusfu
09-07-2016, 18:49   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Bu sorunun aynısı benim başıma çok fazla geldi
Bilgisayarını formatlayıp ilk önce driverlerini kur ondan sonra eset nod 32 veya istersen eset smart security yükle sonra o kendi bir tarama yapıcak onun yaptığı tarama bitince veya bitmeden Bilgisayar Taramasına tıkla sonra özel taramayı seç ve Bu bilgisayar yazanın sol tarafındaki kutucuğa tıkla tik olduktan sonra yönetici olarak taraya tıkla tamamdır

Ekran kartı ?? başlıklı soruma yardımcı olursanız sevinirim. Çok acil!!

Son Düzenleme: Yusfu ~ 09 Temmuz 2016 18:52
padisah
09-07-2016, 20:33   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: Yusfu  
Bu sorunun aynısı benim başıma çok fazla geldi
Bilgisayarını formatlayıp ilk önce driverlerini kur ondan sonra eset nod 32 veya istersen eset smart security yükle sonra o kendi bir tarama yapıcak onun yaptığı tarama bitince veya bitmeden Bilgisayar Taramasına tıkla sonra özel taramayı seç ve Bu bilgisayar yazanın sol tarafındaki kutucuğa tıkla tik olduktan sonra yönetici olarak taraya tıkla tamamdır

Ekran kartı ?? başlıklı soruma yardımcı olursanız sevinirim. Çok acil!!

Bilgisayarınıza tam olarak format attığınızda bilgisayarınızdaki zararlılar zaten silinir formattan hemen sonra bir AV veya İS ile tarama yaptığınızda (bu arada bilgisayara zararlı bulaştıracak bir şey olmadıysa) bilgisayarınızda zararlı çıkmaz. Anlattığınız işlemde tam bir formattan hemen sonra yapılan taramanın hiç bir işlevi yoktur.

Ayrıca Eset Nod 32 ve Eset Smart Security başarılı güvenlik ürünleri değillerdir.  Bitdefender, Panda, Emsisoft, Kaspersky, Comodo, vb. başarılı güvenlik programı üreten şirketlerin ürünlerini kullanmanızı öneririm.

Son Düzenleme: padisah ~ 10 Temmuz 2016 21:12
webböcek
12-07-2016, 22:29   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
15 mesaj

• Bir yerden USB Bellek Bul ve D Sürücüsündeki önemli dediğin dosyaları bu USB Bellek'e kopyala.
  • Ardındanda bilgisayarına format at ancak format sırasında karşına çıkan ekranda hem C'yi hemde D'yi biçimlendir.
  • Windows kurulumu tamamlandıktan sonra explorer'dan Google Chrome'u arat ve Chromu' indirip yükle.
  • İnternet Explorer ve Google Chrome'u kontrol et hiç bir reklam olmayacaktır.
  • İçerisinde özel dosyalarının bulunduğu usb belleği  bir internet kafe' bilgisayarında kullan bir sorun oluşturuyor mu diye kontrol et.  USB Bellek bir sorun oluşturmuyorsa vecafe bilgisayarında  bir müddet kullandıktan sonra tarayıca reklamlar belirmediyse usb belleğini rahatlıkla kendi bilgisayarına takıp kullanabilir dosyaları tekrar D ye kopyalayabilirsin.

Ama USB Belleğinde virüs var ve kafe bilgisayarındaki internet tarayıcılarına reklam bulaşmışsa, sorunu Çeşitli proğramları kullanarak  internet kafe bilgisayarında halletmeye çalışmalısın.

Son Düzenleme: webböcek ~ 12 Temmuz 2016 22:31
emre tasdelen
12-07-2016, 23:55   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

Wi-fi üzerinden girilen tüm tarayıcılarda aynı virüsle karşılaşıyorum  telefonlarda da inanın virüsten kurtulmak için bütün evdekiler tor kullanıyo :D

emre tasdelen
12-07-2016, 23:58   |  #7  
OP Taze Üye
3 mesaj

Virüsün reklam linki http://www.tradeadexchange.com/a/display.php karşılaşan varsa yassın

padisah
13-07-2016, 07:18   |  #8  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Wi-fi üzerinden girilen tüm tarayıcılarda aynı virüsle karşılaşıyorum telefonlarda da inanın virüsten kurtulmak için bütün evdekiler tor kullanıyo :
Sanırım aşağıdaki konuda bahsedilen zararlı veya benzeri bir zararlı modeminize bulaşmış konuyu incelemenizi tavsiye ederim.
https://forum.shiftdelete.net/th ... virusu-2016.455771/  
Cep telefonunuzla bunun benzeri bir zararlıdan etkilenmemiş başka bir yerdeki modem ile (örneğin bir lokanta) ve mobil veri ile internete girdiğinizde de reklam ile karşılaşıyor musunuz?

Eğer cevabınız hayır ise muhtemelen modeminizin reset tuşuna basarak tüm ayarları fabrika varsayılanlarına döndürüp yeniden kurulum yaptığınızda sorununuz düzelecektir. (Reset tuşuna basmadan önce İSS (İnternet Servis Sağlayıcı) nizin müşteri hizmetlerini arayarak resetleme sonrası kurulumu nasıl yapacağınıza dair bilgi almanızı öneririm. Zira eğer kurulumu doğru yapamazsanız kurulum doğru yapılana kadar o modem ile internete erişemeyeceksiniz.)

Eğer cevabınız evet ise modeminizi resetlemenize ek olarak bilgisayar ve telefonlarıda antivirüsler ile zararlıdan temizlemeniz ayrıca internet önbelleklerini de temizlemeniz gerekiyor.

Kurulumun ardından varsa ve siz yapabiliyorsanız modeminiz için üreticinin yayınladığı güncel firmware'i modeme kurun. (Yeniden kurulum gerektirebilir.)
UYARI: Firmware kurulumunun hatalı yapılması (yanlış marka/modelin firmware'i olması gibi) veya kurulum sırasında ortaya çıkabilecek bir aksilik (elektrik kesintisi gibi) modemin kullanılamaz hâle gelmesine sebep olabilir. Bu işlemin sorumluluğu size aittir.
NOT: Modeminiz İSSniz tarafından abonelik ile birlikte size verildiyse İSSniz tarafından özelleştirilmiş bir firmware kullanıyordur bu durumda firmware güncellemesini İSSnize sormalısınız.
Eğer güncel firmware yoksa (yayındaki sürüm zaten modemde kurulu olan sürüm ise) bu zararlıyı bulaştıran bir siteye girdiğinizde zararlı modeminize yeniden bulaşacaktır.

Son Düzenleme: padisah ~ 13 Temmuz 2016 07:58