virüsü silemiyorum

Tolstoy
18-02-2014, 21:52   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj
Alıntı: padisah  
Ayrıca verdiğim yazıdaki "...gerek cihip ve diğerleri gerekse test firmaları karantinanın hiç bir anlam ifade etmediğini sadece anlık geçici bir çözüm olduğunu..." kısmında kaynaklardan bahsedilmekte.
Sizin kaynak dediğiniz bilgi bu mu ?

padisah
18-02-2014, 21:55   |  #27  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: Tolstoy  
Sizin kaynak dediğiniz bilgi bu mu ?
 Evet.
Zira en az bir test firmasının ismi açıkça geçmekte.

Son Düzenleme: padisah ~ 18 Şubat 2014 21:57
Tolstoy
18-02-2014, 22:18   |  #28  
Yıllanmış Üye
381 mesaj

Bir yazıda bir derginin, kitap'ın, kişinin, kurumun, devletin vs. adının geçiyor olması kaynak olduğu anlamına gelmez. Kaynak bir kelime olmanın yanında da kavramı ifade eder. Doğrudan bilgiye götürür insanı. Verdiğiniz kaynak kurallarına uymaz.  Daha önce de değinmiştim; nasıl bilgidir ki bu sadece chip'ten örnek veriyorsunuz. Söz konusu bir teknik bilgidir. Bir çok kaynakta bundan bahsedilmiş olması gerekir. Yerinde saymak diye bir deyim vardır. Şu an ki durum bu dur.

padisah
18-02-2014, 22:24   |  #29  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Bir yazıda bir derginin, kitap'ın, kişinin, kurumun, devletin vs. adının geçiyor olması kaynak olduğu anlamına gelmez. Kaynak bir kelime olmanın yanında da kavramı ifade eder. Doğrudan bilgiye götürür insanı. Verdiğiniz kaynak kurallarına uymaz.  Daha önce de değinmiştim; nasıl bilgidir ki bu sadece chip'ten örnek veriyorsunuz. Söz konusu bir teknik bilgidir. Bir çok kaynakta bundan bahsedilmiş olması gerekir. Yerinde saymak diye bir deyim vardır. Şu an ki durum bu dur.
 Zaten yazıda "diğer test firmaları" şeklinde geçiyor ama isimleri verilmiyor.
2003 yılında yazılmış bir yazıya şuan ulaşmanın çok ta kolay bir şey olmadığını zaten yazmıştım.

Tolstoy
18-02-2014, 22:28   |  #30  
Yıllanmış Üye
381 mesaj

Kullanıcılar bilmelidir ki; karantinaya alınan bir zararlının o sisteme bir zararı yoktur. Sonuç bu dur.

Tolstoy bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
19-02-2014, 20:46   |  #31  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Kullanıcılar bilmelidir ki; karantinaya alınan bir zararlının o sisteme bir zararı yoktur. Sonuç bu dur.
 Karantinaya aldığın zararlıyı karantinaya alındıktan hemen sonra silersen evet bir sorun yoktur.

Tolstoy
19-02-2014, 22:05   |  #32  
Yıllanmış Üye
381 mesaj
Alıntı: padisah  
 Karantinaya aldığın zararlıyı karantinaya alındıktan hemen sonra silersen evet bir sorun yoktur.

Silmezde orada kalırsa ne olur ?

Bu fikrinizin dayanağı neresidir ?

Şu ana kadar, bu iddanızı destekleyecek elle tutulur bir belge, kaynak gösteremediniz.  Bu koyu fazla uzatmanın da gereği yok. Takdiri, bu konuyu okuyan kullanıcılara bırakıyorum.

padisah
20-02-2014, 18:46   |  #33  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Silmezde orada kalırsa ne olur ?

Bu fikrinizin dayanağı neresidir ?

Şu ana kadar, bu iddanızı destekleyecek elle tutulur bir belge, kaynak gösteremediniz.  Bu koyu fazla uzatmanın da gereği yok. Takdiri, bu konuyu okuyan kullanıcılara bırakıyorum.

En basitinden hdd/ssd'de gereksiz yer kaplar.
Kullanılan güvenlik yazılımı ücretsiz değilse lisans süresi bittiğinde devre dışı kalır. (Sonuç olarak zararlıyı karantinada tutacak bir engel kalmaz.)