virüüüüs

kozben
15-10-2008, 23:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

--------------------------------------------------------------------------------

bilgisayar ilk açılışta kaspersky kapalı geliyor güvenlik merkezinde virüsten korunma kapalı geliyor ve uyarı veriyor. antivirüsü bir türlü açamıyorum. Sanırım bunları bir virüs yapıyor. klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster seçenegini ne yaptımsa aktif olmuyor. Antivirüsü açamadığım içinde virüsü bulamıyorum ne yapmalıyım değerli üstatlar ????? Teşekkürler

Banned
15-10-2008, 23:46   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

güvenli modda Trojan remover ve  Anti-Malware ile tarama yaptır.

Semih Özyurt
16-10-2008, 00:08   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
kozben
--------------------------------------------------------------------------------

bilgisayar ilk açılışta kaspersky kapalı geliyor güvenlik merkezinde virüsten korunma kapalı geliyor ve uyarı veriyor. antivirüsü bir türlü açamıyorum. Sanırım bunları bir virüs yapıyor. klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster seçenegini ne yaptımsa aktif olmuyor. Antivirüsü açamadığım içinde virüsü bulamıyorum ne yapmalıyım değerli üstatlar ????? Teşekkürler
açılmayan gizli dosyaları açma

baslat-calıştır'a regedit yaz.
sırasıyla "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWAL L" tab'ına git.
Orda bulunan "CheckedValue" değeri bende dword değeri yerine baska bir değer konmustu.
bunu tamamen silip boş alanda sağ tuşa basarak yeni dword değeri olustur.
bu değerin ismi "CheckedValue" olsun değerini de "1" yap. bilgisayarını
bastan baslattıktan sonra klasor seceneklerinden gizli dosya ve klasorleri gosteri isaretlediğin
zaman gizli klasor ve dosyalar goruntulenmeye baslayacaktır. iyi sanslar.

denenmiştir kesin sonuç veriyor

bide kasper sky gelince bendede aynısı oluyordu veritabanını güncelleyince düzeldi virüs değil bence

sorun varsa yazabilirsin

kozben
16-10-2008, 10:10   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

teşekkürler

Alparslananadolu
16-10-2008, 20:40   |  #5  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Kaspersky'nin deneme süresi bitmiş olabilir. O yüzden sistemde aktif değildir. Aksi halde, Kaspersky'nin yüklü olduğu bilgisayarda virüs bunu pasif yapamaz.

kozben
16-10-2008, 23:25   |  #6  
OP Taze Üye
11 mesaj

kaspersky süresi dolu değildi. bu bilgisayar bizim öğretmenler odasında olduğu için günde onlarca farklı flash disk takılıp çıkarılıyor. Virüsün ( uzantısı cmd,  inf) yaptığı aynen antivirüsü etkisiz hale getirmek klasör seçeneklerinden kendini gizlemek ,  yukarıdaki arkadaşların tavsiyesiyle güvenli modda silme işlemi yaptım ama bazılarını vulmasına ragmen silinemedi ben de formatlayıp geçtim .

gelecek69
17-10-2008, 03:34   |  #7  
Yeni Üye
49 mesaj

sistem kurmasaydın keşke sorunu çözmedin