vista -- 5.1 sorunu

burc_xx
17-03-2007, 01:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar anakartım intel dq965gf ve üstündeki 5.1 ses kartını vista tanıyor fakat intel audio studio olmadan dolby ses alamıyorum ama vista için bu programı bulamıyorum
ses kartı:SigmaTel* STAC9227 audio codec
xpde kulladıgım program ise intel audio studio 2.0 bunun vista sürümünü bulmamda yardımcı olursanız sevinirim

İtacHi_
17-03-2007, 12:45   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadaşım normalde donanım eklerken istersek cd ve driveri olmadan xp üzerinde yükelyebiliyorduk.sanıyorum ki bu vistadada var.Bilgisayarım a yan tıkla özellikler de sonra orada donanaım var oradada donanım ekleme sihirbazı var oradan listeden dobly surround ses sistemini destekleyen bir ses kartını dene bir bakalım.bazen modeller uymasa bile çalışabiliyor.bunu denemende yarar var.

Max_Real Qnx
21-03-2007, 18:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
293 mesaj

Anakartın resmi sitesinden destek böümünde vista uyumlu sürücü ve tool varmı bak yoksa işin çok zor buradan sana ancak bu fikri verebilirim

Max_Real Qnx
21-03-2007, 18:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
293 mesaj

Control panel -> Hardware and sound -> Sound -> Speaker
playback sekmesinde configure tuşuna bas ve Speaker Setup penceresinde kolon ayarlarını 5.1 olarak dene olmadı ikinci seçenek olan stereo ayarını seç yine olmadıysa yapılacak tek şey anakartın resmi sitesinden yardım almak.

Kombat
24-03-2007, 04:45   |  #5  
Kombat avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Bende intel 965Lt kullanıyorum. Vista tanıdı.Ama TV kartıyla uyumsuzluk yaşıyor. Intelin sitesine bi gir. Orandan support downloads'a tıkla chipset bölümünden uygun chipseti bul işletim sistemi soran bi liste kutusu çıkacak oradan vista seç sana en son sürücülerin listesi çıkacak. Ordan indirebilirsin. Linux için bile var yahu :)