VİSTA AÇILIŞTA PROBLEM

cesur35
14-10-2008, 08:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

SLM Arkadaşlar vistayı kaldırıp,xp kumak istedim. Fakat
xp yi C; dosyasına kurdum,problemsiz çalıştı fakat bir süre sonra tekrar vista home premium,u kurmak istedim. 1(yükleme sıralamsında ürün lisansı sormuyor,direk yüklüyor.)2.(sürücüleri yüklerken kapanıp açılıcak diyor,fakat kapanıp açıldıktan sonra;İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLEME HATASI veriyor.tekrarlarım 3,5 defa oldu fakat olmuyor. Ne yapmamlazım. Teşekkürler.

Banned
14-10-2008, 09:14   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Öncelikle xp cd ile sistemi başlatıp kurtarma konsoluna geçip fixmbr kamutunu vererek mbr kayıtlarının silinmesini sağlayın.
Vista kurulumunda disk seçim ekranında alt kısımdaki diskleri yönet seçeneğine girip c diskinizi komple biçimlendirdikten sonra kurulumu yapın.

cesur35
14-10-2008, 18:33   |  #3  
OP Yeni Üye
32 mesaj

sağolasın arkadaş bi deneyeyim. inşallah olur.

cesur35
14-10-2008, 19:06   |  #4  
OP Yeni Üye
32 mesaj

yönetici parolası yokki. ne yazıcam? kahrmn kardeş.benden istiyor 3 kere girdim vindows u yeniden başlatıyor.

Banned
14-10-2008, 20:22   |  #5  
Banlandı
5,777 mesaj
cesur35
yönetici parolası yokki. ne yazıcam? kahrmn kardeş.benden istiyor 3 kere girdim vindows u yeniden başlatıyor.
Hiçbirşey.Parla yoksa hiçbirşey girmiyorsunuz. Aşamayı enterle geçiyorsnuz.Dahaönceki cevappta belirtmedim lakin fixmbr komutu ve fixboot komutunuda kullanırsanız daha sağlıklı olur.

Son Düzenleme: khramn ~ 14 Ekim 2008 20:24
cesur35
15-10-2008, 07:52   |  #6  
OP Yeni Üye
32 mesaj

kardeşim tamamda her yaptığımda c dosyası şişiyor o neden ?yardımların için teşekkürle.

Banned
15-10-2008, 12:28   |  #7  
Banlandı
5,777 mesaj
cesur35
kardeşim tamamda her yaptığımda c dosyası şişiyor o neden ?yardımların için teşekkürle.
Tamamlanamayan veya eski işletim sistemi dosyalarınız vista silmemekte, yedeklemektedir.Ayrıca sisden kod ve etkinleştirme istememesi C diskini biçimlendirmeden kurulum yaptığınızı gösterir. KOd e etkinleştirmeler ile ilgili dosya direk disk bölüm dosyalarına kaydedilir,, biçimlendşrmediğiniz sürece kalır. Verdiğim koutları kullanmanzın sebebi eski işletim sistemi ilgili dosyalrının açılış etkineştirme vs. kayılarının silinmesini sağlamaktır. Bu işlem bir nevi diski özgür bırakarak silinemeyen bu bölümlerin silinebilmesini sağlamaktadır. Bir  sonaraki aşamada kurulum esnasında disk yönetimine girerek C diskinizi biimlendirmenizi yazdım. Bu aşamadada c diskinde ne varsa silinip komple temiz bir sistem kurabilmeniz sağlanacaktır.Diskinizin tüm kayıp kısımları geri gelecek, sorunsuz kurulum yapacak ve sağlam bir sisteme sahip olacaksınız. Başka türlü yapmaya çalıştığınızda disk şişmeye devam eder bu normaldir.Kolay gelsin.