Vista Aero hatası :S YArdımmm!

Lovir
01-11-2008, 18:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Vistada Aero hatası veriyor aero temsaına geçemiyorum. Bazı oyunlarda da aynı hatayı veriyor yardım lütfen

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
ASUS Notebook F8S Series.
İşlemci: Intel Core2 Duo CPU T8100 @ 2.10 GHz.
Bellek (RAM): 3,00 GB
Sistem: Windows Vista Home Premium 32 bit
Graphics Chipset: ATI Mobility Radeon HD 2400

Asus F8'e ait bir sorunmuş heralde
Şöyle bi sonuç buldum ama yapamadım yardım lütfen !!!,

Toshiba'nın veya herhangi bir dizüstü markasının ATI Mobility Radeon yongalı kendi sürücüsüne diğer bir alternatif de DH Mobility Modder.NET adlı araçla ATI Catalyst sürücüsünü modifiye ederek kurmak. İlk önce Mobility Modder.NET'i indirip kur. Sonra ATI'ın sitesinden Vista için ATI Catalyst 8.7'yi indir. Ondan sonra ATI Catalyst'i çalıştır ve C:\ATI altında tüm dosyaların çıkarılmasını bekle. Sonra kurulum başlamadan iptal et ve Mobility Modder'NET'i çalıştır. Çıkan pencerede "Browse"a tıkla ve "C:\ATI\SUPPORT\8-7_vista32_dd_ccc_wdm_enu_65998" yolunu göster ve "Modify" yap. İşlem bittiğinde C:\ATI altından kuruluma başla ve Vista'nın kurulan sürücüye WHQL logolu olmadığı uyarısını es geçerek kur.

En sonda Vista'nın tüm donanımlarının puanlarını güncellemesini sağla, Aero açılacaktır. Veya "Pencere Rengi ve Görünümü" menüsünden Windows Aero olarak seç. Veya Komut İstemine "net start uxsms" yazarak Aero'yu aktif edebilirsin.

Hiper£l£v£nKids
01-11-2008, 18:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

ee bulmuşun ya sen çözümü

Lovir
01-11-2008, 19:13   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yaa olmuyo ATI Catalyst 8.7 bulamadım 8.10da denedim olmadı şimdi aero kulanamıyorum. Her şeyede hata veriyor yani anlican Vistanın bi zevki kalmadı...

Fattur
01-11-2008, 21:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

google dan arşatırısan bulabilirsin.benim şimdi fazla vaktim yok.O yüzden arayamıyorum...

Lovir
02-11-2008, 13:51   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

Fattur Googleden aradım fazla detaylı bilgi yok yaa bunu buldum. Yazdıklarımı fala bişe yok. :( Lütfen yadım yhaaa

yelkowan
02-11-2008, 15:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

lovir dizüstünün verdiği hatayı da yazar mısın? Bahsettiğin ne tür bir hata?
Biraz daha ayrıntılı bilgi verirsen daha kolay ve çabuk yardımcı oluruz.

Son Düzenleme: yelkowan ~ 02 Kasım 2008 15:42
vieX
02-11-2008, 17:05   |  #7  
Yıllanmış Üye
288 mesaj

Ekran kartının sürüclerini doğru yüklediğine emin misin ?Hmph

Banned
02-11-2008, 17:13   |  #8  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj

Ekran kartı driver problemin var.Ekran kartın driver"ı  Vista 32 Bİt/Aero uyumlu mu??? birazdan vereceğim linke bak bi istersen...Ordan uyumlu bi driver bul...En güvenli site  driver için Üreticinin sitesidir(misal:driver.com diil);Unutma ...

burdan indir 8.7 vista uyumlu dill onun için koymamışlar...Bunu yüklemeden önce önceki driverı kaldırırsan daha iyi olur... https://a248.e.akamai.net/f/674/920...de_69566.exe bu da Türkçe olanı...

burdan indir 8.7 vista uyumlu dill onun için koymamışlar...Bunu yüklemeden önce önceki driverı kaldırırsan daha iyi olur... https://a248.e.akamai.net/f/674/920...de_69566.exe bu da Türkçe olanı...
Verdiğim linkten güncel Ati RAdeon hd 24xx,8.10 driver ını yükleyip pc"yi yeniden başlattıktan sonra ;Bilgisayar/Sağ klik/ Özelllikler"e gir 20 sn bekle Vista Bilgisayarının puanını göstercek orda Windows Deneyimi Dizini Derecelendirilmemiş"e VEya puanın olduğu yere tıkla orda Puanımı Güncelleştir "e tıkla 2-3 dk bekle.bitikten sonra ,Puanı gösterir ,taban puanın(3b grafik ve iş performansı) 2.3 ten yüksekse Aero Arabirimini Bİlgisayarını yeniden başlattıktan sonra açacaktır...Açılmazsa ekran kartıyla ilgili bi problem olabilir. Şimdiden kolay gelsin.Üşenmeden kendim yazıyorum ona göre kopyala/Yapıştır deil...
Birde Dost TAvsiyesi;  O Modifiye olaylarına falan da sakın inanma muhakkak orda yazılanın bi zararı verdır(Virus,trojan girmesi gibi)...

Son Düzenleme: alierenerdal ~ 02 Kasım 2008 19:07
Batıkan Doğan
02-11-2008, 19:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
prodog
Birde Dost TAvsiyesi; Göz kırpma O Modifiye olaylarına falan da sakın inanma muhakkak orda yazılanın bi zararı verdır(Virus,trojan girmesi gibi)...
Arkadaşım birincisi şu alt alta yazdığın mesajları güzelce bir toparla. İkincisi, soruyu soran arkadaşımın ekran kartı Mobility Radeon HD 2400, Radeon HD 2400 Pro/XT değil. Senin verdiğin link masaüstü GPU sürücüleri. Üçüncüsü dizüstü ekran kartlarının sürücülerinden tamamen dizüstü bilgisayar üreticisi sorumludur. Yani Asus ise Asus, HP ise HP sorumludur. Dördüncüsü ise, modifiye sürücüler zararlıdır, içinde virüs, trojan vardır demişsin. Bende aynı model bilgisayara sahibim ve uzun zamandır modifiye sürücüleri kullanıyorum ki birçok dizüstü sahibi, PC üreticisinin sürücüleri güncellemememesinden dolayı modifiye sürücüleri kullanıyor ve hiçbir zararı yoktur.

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 02 Kasım 2008 19:03
Lovir
05-11-2008, 17:10   |  #10  
OP Taze Üye
7 mesaj
prodog
Ekran kartı driver problemin var.Ekran kartın driver"ı  Vista 32 Bİt/Aero uyumlu mu??? birazdan vereceğim linke bak bi istersen...Ordan uyumlu bi driver bul...En güvenli site  driver için Üreticinin sitesidir(misal:driver.com diil);Unutma ...

Verdiğim linkten güncel Ati RAdeon hd 24xx,8.10 driver ını yükleyip pc"yi yeniden başlattıktan sonra ;Bilgisayar/Sağ klik/ Özelllikler"e gir 20 sn bekle Vista Bilgisayarının puanını göstercek orda Windows Deneyimi Dizini Derecelendirilmemiş"e VEya puanın olduğu yere tıkla orda Puanımı Güncelleştir "e tıkla 2-3 dk bekle.bitikten sonra ,Puanı gösterir ,taban puanın(3b grafik ve iş performansı) 2.3 ten yüksekse Aero Arabirimini Bİlgisayarını yeniden başlattıktan sonra açacaktır...Açılmazsa ekran kartıyla ilgili bi problem olabilir. Şimdiden kolay gelsin.Üşenmeden kendim yazıyorum ona göre kopyala/Yapıştır deil...
Birde Dost TAvsiyesi;  O Modifiye olaylarına falan da sakın inanma muhakkak orda yazılanın bi zararı verdır(Virus,trojan girmesi gibi)...
Tamam arkadaşım senin dediğini denicem sağol olursa size sölerim

Lovir
05-11-2008, 19:02   |  #11  
OP Taze Üye
7 mesaj
prodog

PRODOG verdiğin linkleri kontrol edermisin kırılar yhaaa

Banned
09-11-2008, 14:08   |  #12  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj

tmm Lovir arkadaşım en yakın zamanda düzelticemm.işAllah