Vista Almanca yüklü, Türkçe orjinal vista ..

iisahin
17-03-2008, 11:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Almanca yüklü orjinal vistalı laptopumu nasıl Türkçe vista ile değiştirbilirim...Verilen cd içinde sürücülerini bulabilirmiyim..neler yapmam lazım..Lütfen yardım edin..
Selamlar,
ismail şahin

Borga-x
17-03-2008, 11:33   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eger surumu ultımate ıse dil degişikliğini direk vista içinden yapabılırsın. Ama dıger surumlerı ıcın boyle bır uygulama varmı bilmiyorum.

iisahin
17-03-2008, 11:48   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Merhaba,
Vistaya oldukça yabancıyım.Sıkıntım şu: Windows Almanca olduğundan kullanamıyorum.İngilizce veya Türkçe yapmak istiyorum. Nasıl yapacağım...Driver sorunu yaşanırmı..?.ne yapmam gerekiyor.

teşekkürler.
ismail.

Borga-x
17-03-2008, 12:08   |  #4  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Dedıgım gıbı ultımate ise yapabılırsın ama dıger surumlerınde boyle bır destek yok sanırım. Eger elınde Ing. veya Trk. Vısta varsa bunları kurabılırsın drıver sorunu olmaz. Eger sıstemın uretıcı fırmasından  suruculerı ındırırsen iyi olur. Vıstayı kurdujtan sonra bu suruculerı veya elınde varsa baska suruculerı kullanabılırsın

iisahin
17-03-2008, 13:00   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Rahatsız ediyorum ama..bir kaç soru daha sorayım...Orjinal vista alsam sıfırdan makinayı yeniden onunla kursam, hangi vista türünü tavsiye edersiniz, bu işlem sırasında problem yaşarmıyım...
teşekkürler
ismail.

Borga-x
17-03-2008, 13:48   |  #6  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Bence home pre. surumu fazlasıyla yetecektır. Ultımate veya daha ust surumlerde kullanmayacagınız bır cok eklentı var bu yuzden home pre. Onerırım. Ben ultımate kullanıyorum bır ıkı avantajı dısında donanımsal ozellıklerının cok ıyı olması lazımkı kullanabılesın bu ek ozellıklerı mesela HDD şifreleme gibi..Bunn ıcın anakartın TMP'yı desteklemelı. Bence cok gereksız..

uGuR.uK
17-03-2008, 17:47   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

eger maddiyat sorun degilse (ki bikac yüz dolar verip onu alabiliosan bi 100lük daha verip ultimete'i alabilecegini tahmin ediyorum) ultimate'i oneririm ben, gozle gorulur pek farkı olmasada uzun donem kullanımda kendini hissettirmekte. ultimate'in altyapısı biraz daha farklı ve borga'nında dedigi gibi ozellikleri iyiyse bilgisayarının home premium yüklü halinden daha hızlı calışır ve programlarınıda oyle calıştırır, ayrıca daha kararlı bi yapısı var(bizzat iki sürümüde kendi pc'me yükleyip denemiştim aynı sürücüler ve programları kurarak...)

iisahin
18-03-2008, 09:35   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj

Selam,
Bir soru daha.Home premium türkçe vistayı alınca eskisini nasıl formatlayıp sileceğim.XP'de kolaydı hemen silip format atıp yüklüyorduk.Vistada olay nasıl oluyor.Aynı şekildemi.D: kısmına koyduğu bilgileride silmek gerekiyormu.Bana sıfırdan bildiğiniz kadarıyla anlatabilirmisiniz. İlginiz için teşekkür ederim.
saygılar.
ismail.

Borga-x
18-03-2008, 10:06   |  #9  
İlk Maestro
11,767 mesaj

D'dekı bılgılerı sılmek gerekmıyor. XP'ye nasıl format atıyorsan aynısı Vısta ıcın gecerlı.

erti60
21-03-2009, 04:06   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj
iisahin
Almanca yüklü orjinal vistalı laptopumu nasıl Türkçe vista ile değiştirbilirim...Verilen cd içinde sürücülerini bulabilirmiyim..neler yapmam lazım..Lütfen yardım edin..
Selamlar,
ismail ş
Mesela Hp pavalion laptoplarinda ...bilgisayar restart edildiginde F11 tusu ile  sistemi geri cevirme yapabiliyorsun...
arkadasimin bilgisyari almanca idi...
sistemi geri  yukleme yapinca vistayi ve  beraberinde gelen  yazilimlari yukluyor ...

yukleme tamamen bitmeden ... restart oluyor .. ve alternatif birkac dil secenegi sunuyor .. ordan ben english yaptim ... ve gerkli ayarlamalri ornegin saat ulke secenekleri vs... next tusuyla  ayarladim ,
yukeme sonlandiginda
ve vista ingilizce oldu...

baska bir alternatif yol da
bilgisayariniza VISTALIZATOR isimli programi yuluyorsunuz

ve burdaki

Daha sonra Vista’nın dilini çevirmek istediğimiz Microsoft tarafından yayınlanan Dil Paketlerinden birini indiriyoruz. 32 64 bit surumleri icin dil dosyalari filan falan.
   İndirdiğimiz Vistalizator’ü bir dizine çıkartıyor ve çalıştırıyoruz. ”Add language” ile indirmiş olduğumuz dil paketini seçip “Install” butonuna tıklıyor ve Vista’mızı yeniden başlatıyoruz. ve sonuc ok

artik vistaniz yuklediginiz  dil ile calisiyor ...

tesekurler

melen
19-07-2009, 21:07   |  #11  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

VISTALIZATOR her sürüm için geçerlidir. <Ultimate ve Enterprise için önermem çünkü kendi desteği var.>
Ultimate ve Enterprise için Windows Uptade'den güncelleyebilirsiniz

mrfrk56
28-03-2010, 23:50   |  #12  
Üye
52 mesaj

arkadaşlar benim daha ilginç bir sorunum var
2 ay önce hp paviion bilgisyar adlım 
recovery yaptım ve dil ayarları gelince türkçeyi seçtim fakat bilgisyarım ingilizce oldu
başka bir arkadaşın bilgisyarına da recovey yapmıştım ama türkçe olmuştu
iki bilgisyarda home premium..
güncelleme yaparken türkçe paket veya başka bir dil paketi gelmiyor ne yapacağımı şaşırdım
yardımlarınızı bekliyorum
...