VİSTA BUSİNESS EDİTİON CD

ebaba07baba
31-05-2009, 15:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar sony vaio notebookumun üzerinde gelen vista business ed. işletim sistemi mmevcut, maalesef bilgisayarla beraber cd verilmedi, recovery mevcut. böyle olunca sadece recoveryden format atabiliyorum ama benim isteğim recovery silip, hdd c ve d olarak ikiye ayırmak. ama cd olmadığı için bu pek mümkün değil. vista bus. ed. orginal cd sini nereden bulabilirim ??? internette orginal ama lisans içermeyen sadece cd satıldığını göörmüştüm ama nerede olduğunu hatırlamıyorum. bu knouda bilgisi olan arkadaşların yardımlarına ihtiyacım var

YORUM YAPAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM

sinan354
31-05-2009, 17:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
533 mesaj

Üreticiler artık pek cd vermiyor.çünkü her cdden kar edip toplamda çok daha fazla kara geçiyorlar.hal böyle olunca recovery cdsini hazırlamak bize düşüyor.bilgisayarında recovery oluşturma programı olmalı.bende de aynı durum var toshiba bilgisyarımda recovery disc creatör ile cd oluşturabiliyorum ve format atarken bunu kullanıyorum hem de tek dvd halinde imaj cdsi ve driverlar.senin bilgisyarında da olmalı ya da sony nin sitesinden bi araştır gereksiz yere tekrar para verme.