vista çoklu dil paketi

black_flood
28-02-2007, 21:44   |  #1  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bendeki ve daha birçok kişide vista ingilizce.vistanın dil paketleri artık çıktı ve bunları bulamıyorum.wus 3.0 sürümünlen bunu gayet rahat görebiliyorum ama oda longhorn server dışındaki sistemlerde sorun çıkartıyor.wus 2.0 sürümüde baya bi uğraştırıyor eğer bu formda dil paketlerinin yayınlanması sağlanırsa bende paketlerin nasıl yükleneceğini anlatan kendim tarafından hazırlanmış dökümanı sunacağım.tek sorunum dil paketi paket elimde olsa sadece yerini göstermem yetiyor vista kendi alıp otamatik yüklüyor.

PcMaKeR
01-03-2007, 01:06   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Arkadaşım dikkatimi çekti ms bütün dilleri vista piyasaya sürüldüğü gün hemen windows update ile kullacılara sundu fakat 1 ay geçti hala turkish pack çıkmadı. Bunu ben kendime şöyle yorumladım. Bizim ülkemize direk Türkçe sürüm geldiğinden adamlar gerek duymamış olabilir. Eğer bulursam Sana linki vereyim. Ben şuan Vista Ultimate x64 TR kullanıyorum. Bütün 64 Bit Sürümlerin Hepsi tek bir dvd de :D Ama aktifleştirmedim 30 gün dayanmaz bana :D

32 Bit Ultimate de war TR ama kullanmıyorum :S

black_flood
01-03-2007, 12:14   |  #3  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

sadece wus ile girip microsoftun içine görebiliyorum bunları ama alabilmem için içinden 4 xp spsiz pc lazım server2003e istek gönderince xpler kek gibi bütün vista yamalarınıda alıyor ama malesef bu kadar geniş çaplı çalışma myapmam imkansız anlaşılan longhorn son kullanıcıyı bekleyecem bulunmassa paketler longhorn sorgusuz sualsiz indiriyor bunları.

eggtuning
02-03-2007, 07:08   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

ya aslında bu dil dosyalarını turkce vista kullanan arkadaslar biyerlere upload etsede biz ingilizce kulllananlarda yararlansak...

PcMaKeR
02-03-2007, 13:12   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
eggtuning
ya aslında bu dil dosyalarını turkce vista kullanan arkadaslar biyerlere upload etsede biz ingilizce kulllananlarda yararlansak...
Ha deyince oluyormu arkadaşım. program files ta war windows klasorunun her yerine dil dosyaları serpilmiş denedim ben önceden ama olmuyor kabul etmiyor. Office te oluyor ama bunda olmuyor.

eggtuning
03-03-2007, 00:14   |  #6  
Üye
57 mesaj

ya kurulmus sistemden dosya cıkarmaya ugrasmayacaksın ki dostum kurulum dvd sinde vardır mui tr install.wim dosyası icerisinden extract edilir orda topludur zaten setup ama bende dvd si yok:( olsa simdiye eklemistim zaten ama tr kullanan arkadaslarda pek ilgilenmedi malesef..

Ufukgun
03-03-2007, 10:55   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

Benim vista yurtdısından geliyor ve bunun içinde türkçe dil seçeneği yokmuş nasıl yapabilirim ??

PcMaKeR
05-03-2007, 12:16   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

install.wim dosyasını ayıkladığımızda mui dosyası yine klasor halinde :D teker teker kimse uğraşmazki onunla :D. şöyle diyim install.wim bir nevi disk imajı norton ghost gibi bişi ms akıllılık etmiş direk image olarak almayı.

eggtuning
06-03-2007, 01:50   |  #9  
Üye
57 mesaj

sonucta en cok 1 saat zaman alır her ne olursa olsun:) ama bu paylasım sonucunda rc kullananlar, veya trkce cıkmadan ingizlizce kurup kullananlar faydalanmıs olurlar :=)

PcMaKeR
06-03-2007, 11:14   |  #10  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Aslında bir Setup hazırlayıp dil dosyalarını otomatik olarak klasorlere atmayı sağlattırmak iyi birşey. Hem kullanıcı uğraşmaz oraya buraya atmak için hem de oluşturan uğraşmaz :D. Tmm bakalım yapalım ama bilmiyorum vista görmezden gelmez inşallah.

yesillili
22-03-2007, 08:45   |  #11  
Yıllanmış Üye
415 mesaj
PcMaKeR
Aslında bir Setup hazırlayıp dil dosyalarını otomatik olarak klasorlere atmayı sağlattırmak iyi birşey. Hem kullanıcı uğraşmaz oraya buraya atmak için hem de oluşturan uğraşmaz :D. Tmm bakalım yapalım ama bilmiyorum vista görmezden gelmez inşallah.
arkadaşlar dvd içinde sources klasörü var.  onun içinde tr_TR diye bir klasör ve install.wim olması lazım. bendeki de ingilizce. ingilizcedeki en_EN kalsörü. eğer benzer durumda ise tr_TR klasörü olmalı sources klasörü içinde.  ayrıca install.wim de sources klasörü içinde. onun ne işe yaradığını ben bilmiyorum. ama elinde olan varsa dvd içerisinden bu dosya ve klasörleri bulup yollayabilirse iyi olur.

şimdiden teşekkürler...

spionym
22-03-2007, 16:19   |  #12  
Taze Üye
10 mesaj

arkadaşlar dediğiniz gibi vista türkçe dvd si içince tr_tr klasörleri var bende ing vista var

ama netten bulduğum boot ve sources klasörleri içinde tr_tr dosyalarını upload ettim

ama ingilizce vistada bunlardan ayrı olarak sources/license ve  support/migwiz klasörlerin de en-us klasörleri var
bunların tr_tr dosyaları bende yok

ama ben boot ve sources klasörlerindeki dil dosyalarını değiştirip boot dvd si yaptım ama gene kurarken dil ingilizce seçiliyordu.. çözebilen olursa diye boot ve sources klsörleri içindeki tr_tr dosyalarını upload ettim

çözüm bulunursa lütfen bizimle de paylaşın

yesillili
26-03-2007, 01:23   |  #13  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

tr_Tr pek işe yaramadı. ama türkçe versiyon edindim ve ingilizce versiyonun şifresi ile çalıştı... sizde etraftan bir korsan cd alıp orijinal key ile deneyin bence..

Trance
28-03-2007, 19:46   |  #14  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

evet yaa bende bekleyemedim ingilizce home premium upgrade kurdum türkçe oluyors sonradan çok süper olur ama nasıl ? gerçi mediacenter tr de öyle önce ing kuruluyor sonra ayrı bir eklenti ile tr oluyormuş belki vistada böyle olur.

Trance
31-03-2007, 00:51   |  #15  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

türkçe yapan varmı aranızda ?

volkansamur
26-04-2007, 19:16   |  #16  
Taze Üye
3 mesaj

Arkdaşlar ben vista inglizce kullanıom bunu nasıl türkçeye çevirebilirim veya türkçeye cevriliomu Acık ve net bilgisi olanlar yazsın Lütfen Plss

Kombat
26-04-2007, 22:07   |  #17  
Kombat avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Türkçe yama bildiğim kadarı ile yok ama olsa bile saçma olur sisteme 3. kişiler tarafından yüklenen hele ki sistem dosyalarını direk etkiliyorsa güvenmenizi pek tavsiye etmem.

black_flood
27-04-2007, 08:20   |  #18  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

ozaman xp sistemler hep tehlikede vede office 2007 ürünleri bunların orjinal mui leri var bende microsofttan edindiğim.senin dediğin saçmalıktan başka birşey değil gidipte rasgele sitelerden elde edersen mui paketlerini tabiki risktir.

htop2004
17-08-2007, 13:59   |  #19  
Taze Üye
2 mesaj
volkansamur
Arkdaşlar ben vista inglizce kullanıom bunu nasıl türkçeye çevirebilirim veya türkçeye cevriliomu Acık ve net bilgisi olanlar yazsın Lütfen