vista çöktü xp kurmak istedim ama olmadı

HPQ-User
08-11-2008, 10:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

rustem sormuş:
merhaba.benim yeğenim kullanıyor bu pc yi evde nasıl olduysa çökmüş sanırım açılmıyor.bende çökmüşken xp ye çewireyim dedim ama keşke demeseydim bir türlü olmadı kurulum tamamlanıyor pc yeniden başlıyor aygıt yüklemelerine geçecekken donup kalıyor bu defalarca oldu hep orda donuyor.acaba vista korumalımı dedim yada başka bi püf noktasımı war.bana yardımcı olursanız sewinirim eksik bilgi werdiysem şimdiden özür dilerim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
pr 3.00 işlemci gigabyte anakart 512 ram onboard ekran kartı crea kasa

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) )

Hiper£l£v£nKids
08-11-2008, 10:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Win XP kurulduktan sonra mı aygıt yüklemeli diyorusun yoksa Setup işlemi içindeki aygıt yüklemesi mi?Bence servise götür

Mustafa Deniz
08-11-2008, 10:20   |  #3  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

Xp cd'sinde çizik olup olmadığına bak eğer çizik yoksa cd içindeki dosyalar zarar görmüştür(Güneş ışığı,toz,manyetik alan v.s. cd içeriğini bozmaktadır. ben Cd'den olduğunu sanıyorum mümkünse başka bir CD dene.

legatus
08-11-2008, 10:24   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

böyle bir sorunu daha önce bir arkadaş daha yazmıştı.buradaki problemin xp nin bazı bileşenlerle çakışmasından kaynaklanıyor.yani aygıt yüklemelerinde senin kasanda takılı olan bir bileşeninle xp kesişiyor.tavsiyem xp yi yüklemeye başlamadan önce kasanda bulunan harici donanımları çıkarman.modem vs gibi.daha sonya yüklemeye başla.büyük ihtimalle sorunun çözülür.

Recep Baltaş
08-11-2008, 14:27   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

İnsanların alıştıkları işletim sistemini değiştirmeyin.

Tekrar Vista kurun. Sorun olmaz.

Der Rote BaroN
08-11-2008, 14:33   |  #6  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Eğer BackTrack deneyiminiz varsa çöken sistemi kurtarabilirsiniz. Ama benim tavsiyem, Knoppix olacaktır. Tabi nasıl yapılacağını anlatmam için uzun bir resimli anlatım hazırlamam gerek. Anladığım kadarıyla da forumda linux ve türevlerini bilen pek yok.

Son Düzenleme: Der Rote BaroN ~ 08 Kasım 2008 14:33
Recep Baltaş
08-11-2008, 14:34   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

BackTrack ve Knoppix'i gayet iyi biliyorum. Fakat buradaki sorun başka. Kurulum yarıda kalmış. Bu durumda en temiz çözüm format olacaktır.

rustem07
08-11-2008, 15:40   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

öncelikle teşekkür ederim açıklamalarınız için.zaten hdd biçimlenik waziyette formatladım kuruluma geçmeden önce bağlı herhangi bişey yok webcam modem falan gibi çıplak kasa bağlı sadece.hdd den olabilir mi bi arkadaş sata weya ata da sorun wardır dedi.ben hdd biçimlendirip 2'ye böldüm.birinci bölüme kurmaya çalıştım gene olmadı ilk yüklemeyi tamamlayıp yeniden başlayınca windows donuyor ilerlemiyor.olmazsa bi serwise götürecem.tekrar teşekkür ederim.