Vista'da mikrofon sorunu

deathchuck
14-01-2009, 19:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba,
Vista'da mikrofonum düzgün çalışıyor ancak eş zamanlı olarak hoparlörden duyamıyorum. Xp'de basitçe mikrofonun ses ayarından mute seçeneğini iptal edebiliyoruz ama Vista'da böyle bir ayar zaten yok.Ben bilgisayara mic girişinden gitar bağlıyorum ama hoparlörden ses gelmiyor ancak ses kaydı yapabiliyorum ve ancak kaydedilmiş bir kaydı dinleyebiliyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Ses kartı: IDT Audio

malul
15-01-2009, 23:16   |  #2  
Yeni Üye
43 mesaj

mikrofonla hoparlörü,evde bulunan 2-3 girişli fişe benzer bir alete(adını bilmiyorum,2 girişi var,küçük birşey) tak.çıkışını da pcde hop. girişine tak.mikrofona konuştuğunda ses hop.dan duyulur.msn konuşma,ses kayıt vb. yapmaz.bunlar için eski sisteme dönmen gerek.

01apachi
15-01-2009, 23:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

dostum öyle olması daha iyi eğer hoparlörden ses gelirse aynı anda çalarken, öter yani buşekilde olması daha iyi..
ama movie maker'de bir dene, kulaklık kullan, gelmesi lazım..

deathchuck
16-01-2009, 21:03   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

evet duruma göre bu şekilde olması iyi belki ama kayıt yaparken ne çaldığımı duymuyorum elektro gitar olduğu için duymam gerekiyor, igilendiğiniz için teşekkür ederim...
malul , açıkçası ne demek istediğini pek anlamadım o küçük aleti biliyorum ama bahsettiğin gibi yaparsam mic de hoparlör girişine bağlı olmuş olucak dolayısıyla hoparlör girişinden pcye sesin iletilmesi nasıl mümkün olabilir. Sanırım ben yanlış anladım demek istediğini...
Teşekkür ederim

malul
16-01-2009, 22:43   |  #5  
Yeni Üye
43 mesaj
deathchuck
evet duruma göre bu şekilde olması iyi belki ama kayıt yaparken ne çaldığımı duymuyorum elektro gitar olduğu için duymam gerekiyor, igilendiğiniz için teşekkür ederim...
malul , açıkçası ne demek istediğini pek anlamadım o küçük aleti biliyorum ama bahsettiğin gibi yaparsam mic de hoparlör girişine bağlı olmuş olucak dolayısıyla hoparlör girişinden pcye sesin iletilmesi nasıl mümkün olabilir. Sanırım ben yanlış anladım demek istediğini...
Teşekkür
o şekilde bir dene.tesadüfen denerken oldu.