vista da nero sorunu

mevlutsuzen
28-12-2008, 17:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sayın Hocam,nero da video cd olarak film kaydettim. vcd' de film oynuyor.Fakat bilgisayara cd'yi taktığım zaman bilgisayar  kendini kapatıyor.sorun nedir.yardımlarınız için teşekkürler.

Banned
28-12-2008, 17:47   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Nero ile otomatik açılmaya ayarlanmış (vcd için varsayılan program nero atanmış), neronunda açılamayıp cd açılmadığından dolayıda explorer.exe yanıt vermeyi kesmesi sonuçta sistemin restartla kendini kurtarması olabilir mi ? Olur.

CD/DVD sürücülerinize sağ tıklayıp özellikler- otomatik kullan seçeneğinden tüm seçeneklerirde eylem seçmemi iste seçeneğini seçrek otomatik kullan seçeneği resetleyin. VCD yi taktığınızda birlikte aç seçeneği seçip media player veya media center hatta media player gibi klsik gibi çok kolya ve çabuk açılan bir yazılımla ilişkilendirin. Hem sorunla bir daha karşılaşmazsınız hemde neronun kasmalarını çekmek zorunda kalmazsınız.

trinity
28-12-2008, 17:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj
mevlutsuzen
Sayın Hocam,nero da video cd olarak film kaydettim. vcd' de film oynuyor.Fakat bilgisayara cd'yi taktığım zaman bilgisayar  kendini kapatıyor.sorun nedir.yardımlarınız için teşekkürler.
kahraman arkadaşımın dediğini de yapında olmazsa nerodan veri cd si yatar diyrerk kopyalayın

mevlutsuzen
28-12-2008, 21:27   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Teşekkür ederim arkadaşım.Fakat cd takınca birlikte aç gelmiyor.Aç ve otomatik aç geliyor.Aç deyince de cd nin içi görününce otomatik kapanıyor.nereden ayarlayacağım.Bilgisayarımdan giriyorum.DVD sürücüsüne sağ tıklıyorum.Özelliklerden giriyorum.Genel-Donanım-Paylaşım-özelleştir-kayıt menüsü geliyor.burada ne yapacağım.yardımınızdan dolayı teşekkürler.

Banned
28-12-2008, 22:18   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Tarif ettiğim şekilde yapabilmeniz için medya takılı olması gerekir.Sanırım resimler yeterine açıklayıcı olur. Vistada ilgili ayarı denetim masasındanda yapabilirsiniz. Siz bu şekilde ayarlamayı deneyin. Daha basit olacaktır.