vista da siyah ekran

vatansever1934
29-01-2009, 01:33   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
191 mesaj

Benim PC acilisinda Windows yazisi ciktiktan sonra sifre yazma bolumune gelmeden siyah bir ekranla karsilasiyorum mouse aktif durumda olmasina ragmen bir islev yapamiyorum ..ne yapmaliyim acaba?  vista ultimate kullanıyordum akşam bi   sorun yoktu işden geldim  bastım düğmeye açılmıyor  yardım ederseniz sevinirim

Son Düzenleme: vatansever1934 ~ 29 Ocak 2009 01:46
xmenevren
29-01-2009, 08:58   |  #2  
xmenevren avatarı
Yıllanmış Üye
916 mesaj

ram leri söküp tak ve bios pilini çıkarıp 15dk sonra birdaha tak sorun çözülecektir

uzmanim.net
29-01-2009, 09:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
172 mesaj

Merhaba,
Vistada bu problemin kaynağı pek çok neden olabilir, özellikle
güncellenmesi gereken bir sürücü yada antivirüs yazılımı, firewall olabiliyor.

aşağıdaki linkde sorun olması muhtemel durumlar mevcut.

Bilgisayarım açılmadan siyah ekran geliyor ve bekliyor

Opsar77
08-02-2009, 01:53   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Bu sorun Vista'nizin orijinal olmadigindan da kaynaklanabilir.Microsoft merkezi "bu aslina uygun degil orijinaline benzemiyor" diye uyari mesajlari gonderir ve birkac gun sonra bilgisayari uzaktan kullanilamaz hale getiriyor.hersey donuyor.Orijinalini satin alip CD Roma'a koydugunuzda ekrani acip, klavyeyi, fareyi de aktif hale getiriyor.Tabii kurulumda sirasi geldigi zaman Microsoft'un orijinal etiketindeki Serial no'yu yani diger adiyla key number'ini gosterilen bos hanelere tek tek koymaniz yeterli oluyor.Ben de de Xp pro vardi kopyaydi bunlari yasadim hep.taa ki orijinal OEM XP Pro'yu alip ta kurana kadar.Ustelik hakiki baska bir S/n'yi de kopyaya koysaniz kabul edilmiyor.

Banned
08-02-2009, 01:58   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Srounla geçenlerde bende karşılaştım, çözemedim yedeği geri yükledim. Tavsiyem ctrl+alt+delete kombinasoyonu ile görev yöneticisini açıp explorer.exe  ve userinit.exe yi çalıştırabiliyorsanız çalıştırıp sisteme girin ve sistem geri yükleme yapın. Kombinasyon çalışmıyorsa güvenli modda girmeyi, girip kendinize yeni bir yönetici hesabı oluşturmayı deneyin. Hiçbiri işe yaramıyorsa uğraşmayın format atın.