vista dil dosyası yükleme

yamans
30-12-2006, 18:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

siteden vistanın ingilizce almanca ve fransızca dil paketini indirdim paketin içindeki dosyalar .cab uzantılı vistanın içinde böyle bir dosya yok sormak istedigim bu dil dosyalarını nasıl kuracagım bilen varsa bi zahmet yardımcı olsun

burda http://technet2.microsoft.com/Wi ... 51033.mspx?mfr=true anlatılmış ama maalesef ingilizcem yok ingilizcesi iyi olan arkadaşlar cevirebilirmi.

Son Düzenleme: yamans ~ 30 Aralık 2006 21:14
make-believe
30-12-2006, 20:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Link çalışmıyor...

yamans
30-12-2006, 21:15   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

link düzeltildi .umarım yardımcı olabilirsiniz

make-believe
30-12-2006, 21:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Elindeki dil paketini Vistaya entegre etmenin üç tane yolu olduğunu söylüyor. İşte bunlardan en pratik bulduğum:
Bunları yaparken Windows SIM (Windows system image manager)'i kullanacaksın.

Paketin 'insert menüsü'nden' yüklenmesi:

1. Windows SIM'i aç
2. Distribution Share'i aç
3.Insert menüsünden package(s)'i seç
  'Yerleştirilecek paket(leri) aç' penceresi açılacak,
4. Buna göre yerleştirilecek paketi seç ve 'open'(aç)'ı tıkla.
5. 'Settings'in altındaki 'properties' panosundan 'install' (yükle) seçeneğini seç.

Sonucu bizle paylaş dostum.

yamans
30-12-2006, 23:25   |  #5  
OP Taze Üye
13 mesaj

dostum cevabın için teşekkür.yanlız ben bu SIM olayını anlamadım.windows SIM nedir program mı yoksa windows içinde bulunan bir arac mı

make-believe
31-12-2006, 00:04   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Windows System image manager, microsoft'un bir aracı (tool). Sitesinden indirmen gerekiyor. Fakat çok teknik bir tool. Sen, bu bilginle, bu dil paketi entegrasyonunu yapmakta zorlanabilirsin gibi geliyor bana. Ingilizce'sinde inan daha o kadar karmaşık detaylar var ki, ben sana yukardakini süzerek vermeye çalıştım. Yine de sen bilirsin...

yamans
31-12-2006, 12:35   |  #7  
OP Taze Üye
13 mesaj

make-believe yardımın icin teşekkürler.dedigin gibi benim icin biraz zor iş dil dosyası yüklemek.ondan vazgectim.

dün bir siteden ingilizcesini yükledim benim sansım yok bu seferde yüklenmiyor.yükleme %50 ye ulaştıgı zaman bu hata kodunu veriyor error code:0x80070241

make-believe
31-12-2006, 13:22   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Sakin ol. Sanırım yüklemyi mevcut windows XP üzerinden yapıyorsun değil mi? Öyley se, indirdiğin ISO dosyasını DVD'ye bootable olarak kaydetmelisin ve temiz yükleme yapmalısın bu yüzden hata mesajını aldın. Bilgisayarını CD-DVD romla başlat ayarını seç Bios'tan ve bu DVD ile başlat sistemi. Kurulum bu kez sorunsuz işleyecektir merak etme. Bilgilendirirsen sevinirim

yamans
31-12-2006, 21:01   |  #9  
OP Taze Üye
13 mesaj

eyvallah.sorun çözüldü cok tşk

rasit_aksu
10-02-2007, 03:07   |  #10  
Üye
94 mesaj

konu neydi... daha sonra nerden nereye geldi konu :)

EjderHan
15-02-2007, 15:17   |  #11  
Taze Üye
4 mesaj

Merhaba Herkeze..Yukardaki Soruyu Soran Arkadaşı Tebrik Ediorm.. Sorununu Hallettıkten sora acıklamadan gecıstırmıs... hiç yoktan nasıl yaptıgını yazsada bızım gıbı ınsanlarda faydalansa neyse..

Ben Birşey Sormak istiorm.. Belki Bir Bilen Wardır.. Kendim System Image Manager'ı Araştırdım Fakat.. Ne Microsoft'un sitesinde nede başka bi yerde bulabıldım..eğer onu bulursam dil paketini yükleyeceğim.. bana sim'i indirebılcegım bı adres verebılırmısınız.. (asıl amacım benım wındows vista dilini değiştirmek İngilizce Olsa RAzıyım Ama Hollandaca Anlamıorm :S)

Bende Ayrıca English.cab diye ing dilini windowsa yukleyebılcegım bı dosya yok ama update sıtesınden ındırdım(vista ultimate)fakat nasıl yukler kendısı wındows'un yada ben nası aktıf ederım bılemıorm birileri yardımcı olursa sevınırım

Sımdıden Sagolun.. Saygılarımla..

Tırtıl
15-02-2007, 19:40   |  #12  
Denetmen
1,579 mesaj

Windows Vista Ultimate sahipleri otomatik olarak istedikleri dilleri Windows Update üzerinden yükleyebiliyorlar.

yamans
21-02-2007, 00:03   |  #13  
OP Taze Üye
13 mesaj

evet dogru ama şuan için türkce yok

kara_ilyas
06-03-2007, 19:21   |  #14  
Taze Üye
6 mesaj

selam arkadaşlar windows vistayı indirmek isteyen arkadaşlar duydunuzmu bilmiyorum ama bende güzel bi paylaşım programı var ares regular diye link:

programın türkçe dil desteğide var ve gerçekten çok basit bi program olduğu için kullanmakta hiç zorluk çekmeyeceğinize garanti veririm ayrıca programın bir diğer güzel özelliği bilgisayarınızı herhangi bir sebepten kapatırsanız indirme iptal olmaz ve bilgisayarı açtığınız anda internete bağlanıp  kaldığı yerden indirmeye devam eder bu program sayesinde istediğiniz çoğu program ve oyunu indirebilirsiniz windows vista dahil ama ben indirmektense arkadaştan almayı tercih ettim içinde türkçe dil paketi varmış ama ben henüz bilgisayarıma vistayı kuramadığım için deneyemedim ama en kısa zamanda denerim eğer işe yarıyorsa herhangi bi paylaşım sitesine upload edip linki yazarım ama ben ingilizcesinede razıyım diyorsanız yukarıdaki linkten ares regular programını yükleyip indirebilirsiniz. bide bi programı indirdiniz ama trial versiyon olduğu için programı kullanamıyorsanız programın adını tam olarak mail adresime gönderirseniz size şifresini veya crack dosyasını gönderirim
ilyass_97@hotmail.com yardımcı olabildiysem ne mutlu bana