vista etkınlestırme cok acılll

ajanxxx1905
18-11-2008, 16:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
132 mesaj

arkadaslar orjınal vıstam var ama etkınlestırme yapmıyor ne yapabılırım

SAİNT
18-11-2008, 16:35   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

elindeki lisans anatarını gir bilgisayarımda üstünde sağa tıkla özellikler de ve aşağıda etkinleştirme butonuna bas senden lisans anahtarını isteyecek onu gir ve tamam de.

ajanxxx1905
18-11-2008, 16:45   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

yaptım fakat ona rahmen hata verıyor baska pc de kullanılıyor dıye anlamadım gıttı baskasında olma ıhtımalı yok zaten notebookla bırlıkte geldı ucretsız etkınlestırmeyı arıyorum ondada 6 hanelı numara gırın dıyor ama bende 5 hanelı olarak toplamda 25 hanelı sıfre var...

SAİNT
18-11-2008, 17:03   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
3,595 mesaj

cd olarakmı mvcut vista sürümü yoksa recovery bölümü mevcutmu ayrı bir bölümde ? şayet recovery varsa açılışta f11 ile tekrar yükleme yapabilirsin şayet cd varsa pc dediği gibi başkası tarafından kırılmış olabilir yada kara listeye düşmüş olabilir. aslında ilk vista yada xp kurulduğunda turu atmadan önce size almış olduğunuz lisansı kayıt ettirip ettirmediğinizi sorar kayıt ettirirseniz o lisans kodu yasal olarak  size patentlenir.

bu linktede benim söylediğim doğrulanıyor. bir bak derim.

ajanxxx1905
18-11-2008, 17:24   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

cd olarak bende mevcut...en az 20 kere yukledım vıstayı 2 yıl boyunca hıc boyle hata vermemıstı bır turlu anlamadım her yuklememde kayıt oluyordu cevrım ıcı ama sımdı ne telefonla nede cevrım ıcı kayıt olmuyor

SAİNT
18-11-2008, 17:30   |  #6  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
3,595 mesaj

microsoftun sitesine bağlanın ve şikayet belirtin bu işi yazılım yada başka bişeyle çözmek imkansız sanırım en doğru yol budur. yada telefonla ulaşın burdaki yetkilileree bu linkte müşteri çözümleri var ordan iletişim sağlayabilirsin.

kalamarr
18-11-2008, 18:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
561 mesaj
saint
cd olarakmı mvcut vista sürümü yoksa recovery bölümü mevcutmu ayrı bir bölümde ? şayet recovery varsa açılışta f11 ile tekrar yükleme yapabilirsin şayet cd varsa pc dediği gibi başkası tarafından kırılmış olabilir yada kara listeye düşmüş olabilir. aslında ilk vista yada xp kurulduğunda turu atmadan önce size almış olduğunuz lisansı kayıt ettirip ettirmediğinizi sorar kayıt ettirirseniz o lisans kodu yasal olarak  size patentlenir.

bu linktede benim söylediğim doğrulanıyor. bir bak derim.
yanlış bilgi verme!!! windows microsoft'a ait bir işletim sistemidir. yani bir insan tonlarca para döktüğü windows lisans kodunu girerse sadece belirli kurallar çevresinde windows kullanmaya hak kazanır. yani yasal olarak patentlenir lafı tamamen yanlıştır.

doğrusuna gelince sen lisans kodunu girince windows içinde çalışan ne olduğu belli olmayan programlar hem kendi kontrol ederler hemde internete bağlanarak microsoft sunucularına bilgi aktarırlar. microsoftta senin lisans kodunu kontrol ederler. aynı lisans koduyla ile farklı iki bilgisayar microsoft sunucularına bağlanırsa hiç acımaz; ya ikinci olarak onay alarak aktif olan korsan muamelesi görür. ya da lisans şartlarına uyulmadığı için o lisans kodunu iptal eder.  

üçüncü seçenek ise lisans kodunu alan kişiye microsoft'un dava açmasıdır ve diğer yolları kullanmasıdır. ama bu hakkı olmasına rağmen microsoft bireysel kullanıcıya yönelik böyle bir dava açtığını şuana kadar duymadım.

Son Düzenleme: kalamarr ~ 18 Kasım 2008 18:15
luqqa
20-11-2008, 23:33   |  #8  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

vistanız orjinal ise muhtemelen faturanız vardır.

444 ms tr yi arayarak durumu bildirmeniz durumunda onlar su an ki seri numaranızı iptal ederek size yeni bir seri numarası ve etkinleştirme kodu veriyorlar. ancak arayınca söleyecekler ki faturam var demenizle işlem yapmıyorlar faturanızı mstr ye faxlamanız gerekmekte. faxı gönderip hemen arkasından arayabilirsiniz. Tam olarak bu hata değil ancak farklı hatalar sebebiyle bi kaç kez seri numarası değiştirdim. denemenizi tavsiye ederim.

ajanxxx1905
23-11-2008, 11:40   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

tesekkurler

roriro
24-03-2009, 00:06   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

vistayı herhangi bir nedenden tekrar yüklemeniz gerekirse son zomanlarda yaptıgınız donanım degişikligini tekrar eski pozisyonuna getirin kaldırın yoksa etkinleştirme sorunu yaşaya bilirsiniz bir ...

era1p
24-03-2009, 04:10   |  #11  
Yeni Üye
43 mesaj

Eğer elinizde daha önce almış olduğunuz bir sistem imajı varsa (yada recovery yüklemesi) tekrar yükleyip aktivasyonunuzun yedeğini alarak yeni bir kurulumda bu yedeği yükleyerek vistanızı aktive edebilirsiniz. Her kurulumda tekrar tekrar aktivasyonla uğraşmak istemeyen arkadaşlarda bu yöntemi kullanabilirler. Bu iş için ABR isminde bir yazılım var, tamamen ücretsiz.(Activation Backup & Restore) Bunu kullanarak aktivasyonunuzun yedeğini alabilir ve tekrar geri yükleyebilirsiniz.

Süleyman.
24-03-2009, 09:57   |  #12  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
ajanxxx1905
yaptım fakat ona rahmen hata verıyor baska pc de kullanılıyor dıye anlamadım gıttı baskasında olma ıhtımalı yok zaten notebookla bırlıkte geldı ucretsız etkınlestırmeyı arıyorum ondada 6 hanelı numara gırın dıyor ama bende 5 hanelı olarak toplamda 25 hanelı sıfre var...
yüklediğiniz vista sürümünün etkinleştirilmesi gerekiyor. bu normal bir durum. yukarıda arkadaşlar anormal durumlarda yapılabilecekleri yazmış. etkinleştirme için 2 seçenek var.
1. yükleme sonrası internete bağlandığınızda windows bunu microsoft server'ına bağlanarak otomatik olarak yapar.
2. telefonla aktifleştirme: bunu seçtiğinizde önünüze 6 haneli sanırım toplamda 54 haneli bir kod verir. bunu telefonda tuşlarsınız. sonra telefondaki robot size otomatik olarak başka bir kod verir. o kodu girersiniz ve yazılım etkinleşir.

bu kadar. endişelenecek birşey yok.

cyrus
24-03-2009, 10:32   |  #13  
Yeni Üye
41 mesaj

aynı sey benım de basıma geldı donanım degısıklıgı yuzunden  ucretsız telefonla etkınlestır cok kolay  olayı kokunden cozeceksın  ben bu sekılde yaptım ve oldu

tolter
25-03-2009, 23:33   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,603 mesaj

işim zor problemin mala gelmiş o kadar para vermişsin.İnşallah çözüm bulursun

prodigy
25-03-2009, 23:40   |  #15  
prodigy avatarı
Yıllanmış Üye
576 mesaj

arkadaşım al en geçerli etkinleştirme full aktive link bu;

01apachi
25-03-2009, 23:45   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj
prodigy

Oha!Oha!Oha!Oha!Oha!Göz kırpmaGöz kırpma

MBTGROUP
25-03-2009, 23:51   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj
prodigy

İllegal bişibu banamı  öle geldi Selçuk Beeeeey  buraya bakarmısınız.Ağzı kulaklarına varıyor!!!

Kapalı Hesap (169436)
26-02-2010, 16:24   |  #18  
Kapalı Hesap
280 mesaj

Mutlaka aktivasyon yapmalısın ve zaten orjinal mevcut elinde anahtarı gir telle de aktivasyon yapabilirsin.Ama gerek yok.