vista format sorunuu lütfen yardımm..

gultekin13
17-06-2009, 22:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
135 mesaj

merhabalar elimde bi tane packardbell laptop var ve ben bunun recovery cdleri ile (packard bell in kendi sistem cd leri) fabrika ayarlarını geri almaya çalışıyorum iki gündür ama bi türlü olmuyor sitemi yüklüyorum herşey bitiyor windows kuruluyor sonra bi yükleme çıkıyor ve en son sekiz saat bekledim %77 ye kadar geldi ve ondan ileri gitmedi neyse en sonun da esc ile çktım vista hazır driver ler filan herşey tamam pc ye reset atııyorum ve açıldıktan sonra tekrar vista kurulum geliyor (3 kere format attım 3 ünde de hepsi tekrar etti hatta 3. de biostandır dedim resetten sonra windos kurulum gelmeden bios default ayarlarını altım sonra tekrar başlattım ama yine gelen windows kurulum saat ayarları vs sonrasında pc performans değerlendirmesi) neyse ikinci windowsu kuruyor ve iki kullanıcı hesabı ile( ikiside yönetici) pc açılıyor ve sonrasında tekrar başta belirttiğim yükleme geliyor ekrana (packard bell in kendi yüklemesi) bi iki kademe ilerliyor ve tekrar takılıyor ve en sonunda vista başlıyor hatalar vermeye ör. desktop kullanımda değil vs işin içinden
çıkamadım arkadaşlar lütfen yardımm

vista home basic 1.6 ghz 1 gb ddr 120 hdd packardbell notebook

zazaca
17-06-2009, 22:41   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

format nasıl atıyon neyle nereye hangi cd diyle biraz acıkla şimdi format cd,ni bilgisayara taktın
pc yi yeniden başlatın orda önyükleme için bir tuşa basın dio tuşa bastın önyükleme biti bilgisayar senden anahtar kodu istedi yazdın lisan süzleşmesini kabul etin ileri dedin orda cıkan ekranda ya tek c diski yada c yle d diski var orda genişlet seceneği var bastın ona her iki diski biçimlendirdin sistemi c ye kurmak içi c yi tıkladın ileri dedin orda artık windows kendi kuruluyor kurulum esnasında bilgisayar kendiliğinde bir kackere kapanıp acılıyo daha sonra windows kuruldu sende kulanıcı adı parola dio oraları  yazıp ileri dion pc ismi dio ordanda ileri dion daha sonra perfonmans değerendiliyor sonra masa üstünüz hazırlanıyo dio ve bilgisayar acılıyo bu şekildemi yapıyon yoksa sistem geri yüklememi yapıyon format bu yazdığım şekilde atılıyor

Son Düzenleme: zazaca ~ 17 Haziran 2009 22:49
gultekin13
17-06-2009, 22:51   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

haklısın hocam sanırım başlığı yanlış açtım format değil recovery cd ile fabrika ayarlarını geri alıyorum bi nevi sistem geri yükleme lisan kodu filan istemiyor çünkü vista cd ile bu işi yapmıyorum packard bell kendi vermiş olduğu sistem cd si ile yapıyorum bu işi

zazaca
17-06-2009, 23:00   |  #4  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
563 mesaj

hocam onu yapacağına tak format cd sini  windows yeniden kur düzelsin  ne oraşıyon senin kuladığın cd,ide hata kurtarma cdisimi yazıyo?? ne yazıyo??

Son Düzenleme: zazaca ~ 17 Haziran 2009 23:01
gultekin13
17-06-2009, 23:01   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

format cd yok işte elimde en olmadı bi yerden temin edip öyle yapcam artık

zazaca
17-06-2009, 23:03   |  #6  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
563 mesaj

senin kulandığın cdide ne yazıyo süylermisin genelde bilgisayarla gelen cd dide hata kurtarma yazıyo o işte format cdisidir

gultekin13
17-06-2009, 23:14   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

tamam kurtarma cd si işte bende ki onunla yapıyorum

sinan354
18-06-2009, 02:01   |  #8  
Yıllanmış Üye
533 mesaj

eğer o uygulamanın hangisi olduğunu tespit edebilirsen ve kurulum aşamasında o programın kurulumunu devre dışı bırakabilirsen belki sorunun çözülür.

nonpasaran
18-06-2009, 02:21   |  #9  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

arkadaşım kurtarma dvd si hasar görmüştür açılışta f11 yada f12 ye sürekli bas kurtarma bölüntüsünün devreye girmesi lazım elindeki dvd de olanın bir kopyası harddiskinde var oradan yükle zaten karşına bir sihirbaz çıkar talimatları uygula yeter

gultekin13
18-06-2009, 02:29   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

hocam bütün f kombinasyonlarını denedimm malesef tık yok zaten dvd dn önyükleme yapmadan önce bende bu şekilde yapmak istedim ama bi türlü recovery i başlatamadım ne illet bişeye bulaştım ben ya

nonpasaran
18-06-2009, 16:56   |  #11  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
gultekin13
hocam bütün f kombinasyonlarını denedimm malesef tık yok zaten dvd dn önyükleme yapmadan önce bende bu şekilde yapmak istedim ama bi türlü recovery i başlatamadım ne illet bişeye bulaştım ben
bilgisayarım sağ tık yönet ten disk yönetimini seçip bi bak bakalım orada 7-10 gb arası bir bölüntü varmı?
varsa recovery bölüntün var demektir
yoksa üreticiden yeni bir recovery dvd si sipariş edebilirsin

gultekin13
18-06-2009, 17:41   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

hocam diski check ettim media ok diyor ben anlamadım bişey

nonpasaran
18-06-2009, 18:18   |  #13  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
gultekin13
hocam diski check ettim media ok diyor ben anlamadım biş
diski kontrol et demedimki bak bakalım resimdeki gibi bir bölüntü varmı( 6.84 gb lık kısım) varsa oradan yükleyebilirsin yoksa dediğim gibi bi recovery dvd si bulacaksın

gultekin13
18-06-2009, 18:26   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

anladım hocam tekrar kuruluma geçiyorrr ikide bir 3 tane kullanıcı sistemi kurdu bilgiisayarımda giremiyorum artık tıkladığımda desktop kullanımda değil veya başka bi sisistem tarafından kullanılıyor diyor

Adanalı.
18-06-2009, 19:52   |  #15  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Bir süre sonra blogumda bununla ilgili bir makale yazacaktım ama senin için kısaca değiniyim:

1- Başlangıçta Recovery CD1'i tak.
2- "Packard Bell Recovery" seçenekleri gelince "Options"'a gir.
3- "Recreate Component List"'e tıkla.
4- Donanımlarını işaretle. Eğer İstiyorsan Software bölümünden Packard Bell eklentilerinin yüklenmemesini sağlayabilirsin.
5- Şifre isteyecek. "PB1337" yaz.
6- CD2'yi istediği zaman CD2'yi tak.
7- Vur kafayı yat. Sabaha yüklenmiş olur.
8- Eğer uyumayıp beklemek istiyorsan sana önemli bir not:

Not: Windows açıldığı zaman tekrar Packard Bell yükleme ekranı gelecek. Ve Start tuşuna bastığın zaman başlat menüsü açılabilecek. Böyle bir durum olduğu zaman bilgisayarla hiçbir işlem yapma. Ara sıra Kullanıcı Hesabı Denetimi Sana bilmem ne Program açılsın mı diye bir uyarı verecek onları da cevaplama. Yani yükleme yaparken bilgisayara dokunma bile eninde sonunda yüklenecektir.

nonpasaran
19-06-2009, 02:45   |  #16  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
herrscher
Bir süre sonra blogumda bununla ilgili bir makale yazacaktım ama senin için kısaca değiniyim:

1- Başlangıçta Recovery CD1'i tak.
2- "Packard Bell Recovery" seçenekleri gelince "Options"'a gir.
3- "Recreate Component List"'e tıkla.
4- Donanımlarını işaretle. Eğer İstiyorsan Software bölümünden Packard Bell eklentilerinin yüklenmemesini sağlayabilirsin.
5- Şifre isteyecek. "PB1337" yaz.
6- CD2'yi istediği zaman CD2'yi tak.
7- Vur kafayı yat. Sabaha yüklenmiş olur.
8- Eğer uyumayıp beklemek istiyorsan sana önemli bir not:

Not: Windows açıldığı zaman tekrar Packard Bell yükleme ekranı gelecek. Ve Start tuşuna bastığın zaman başlat menüsü açılabilecek. Böyle bir durum olduğu zaman bilgisayarla hiçbir işlem yapma. Ara sıra Kullanıcı Hesabı Denetimi Sana bilmem ne Program açılsın mı diye bir uyarı verecek onları da cevaplama. Yani yükleme yaparken bilgisayara dokunma bile eninde sonunda yüklenecektir.

Ağzı kulaklarına varıyor
bu nasıl bi recovery yav benim vistayı yüklemem 7-8 dk sürüyor bunu bir gecede anca yapabilen bir bilgisayarı üretene ne demeli bilmem kiDeli

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 19 Haziran 2009 02:46
Adanalı.
19-06-2009, 06:45   |  #17  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Packard Bell Özel Eklentileri ve Donanım Sürücüleri ile birlikte böyle oluyor. Yoksa Sadece Vista yine en fazla 2 saat sürüyor.

gultekin13
19-06-2009, 10:16   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

evet optionstan hallettim sonunda ama Recreate Component den değil windows  restore den iki saatte kurdum vistayı ama sadece kuru vista diğer donanımlar programlar vs hepsini sonradan manuel kurdum yardımlarınız ve ilginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür eediyorum arkadaşlar......

Adanalı.
19-06-2009, 10:34   |  #19  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Yardım edebildiysek ne mutlu bize

Adanalı.
19-06-2009, 10:41   |  #20  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Packard Bell Eklentilerini Yükledin mi? Mesela Packard Bell Duvar kağıtları vs. filan. Yüklemediysen sana Packard Bell'in özel programlarını verebilirim.

nonpasaran
19-06-2009, 11:00   |  #21  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
herrscher
Packard Bell Özel Eklentileri ve Donanım Sürücüleri ile birlikte böyle oluyor. Yoksa Sadece Vista yine en fazla 2 saat sürüyor.
benim dediğim 7-8 dk ya bütün sürücüler ve asus eklentileri dahildi anlaşılan bu işte bir yanlışlık var kurtarma dvd leri veya kurtarma bölüntüleri bilgisayarın fabrikadan çıkarken (Bütün sürücüleri,üreticiye özel programları yükenmiş bir halde) hdd sinin alınmış bir kalıbını içerir.dvd okuyucun veya hdd nin okuma-yazma hızı ne kadar düşük olursa olsun(Günümüz bilgisayarları için söylüyorum tabii) bu kalıbın yüklenmesi yarım saati geçemez.Siz muhtemelen kurulum sırasında bir tercih hatası yapıyorsunuz tabii bu benim görüşüm Packard Bell kullanmadığım için kesin bişi söyleyemiyorum
selamlar

gultekin13
19-06-2009, 17:45   |  #22  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

eyv hocam allah razı olsun hepsini buldum yükledim tekrar tekrar teşekkürler

gultekin13
19-06-2009, 17:49   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj
nonpasaran
benim dediğim 7-8 dk ya bütün sürücüler ve asus eklentileri dahildi anlaşılan bu işte bir yanlışlık var kurtarma dvd leri veya kurtarma bölüntüleri bilgisayarın fabrikadan çıkarken (Bütün sürücüleri,üreticiye özel programları yükenmiş bir halde) hdd sinin alınmış bir kalıbını içerir.dvd okuyucun veya hdd nin okuma-yazma hızı ne kadar düşük olursa olsun(Günümüz bilgisayarları için söylüyorum tabii) bu kalıbın yüklenmesi yarım saati geçemez.Siz muhtemelen kurulum sırasında bir tercih hatası yapıyorsunuz tabii bu benim görüşüm Packard Bell kullanmadığım için kesin bişi sö
valla hocam ben kendim acer kullanıyorum ve acer ile bu işi birbuçuk saatte hallediyorum ama packardbell çok uğraştırdı çok daha farklı bi sistem anlayışı var neden herşeyi standart olarak yapmazlarda özgünlük adına olsa gerek insanları bu kadar uğraştırırlar