visTa hızlandırma (sistem rahatlatma)

qokiiii
20-12-2009, 16:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

arkadaslarsisteminiz eğer yavas çalısıyor diyorsanız benimde kullandıgım vebirçok bozulmus veya çökme riskiyle karsı karsıya olan bilgisayarlardabu program gercekten ise yarıyor...
sistemdeki gecersiz registryleri yakalayan bu program gercekten sistem rahatlamasına neden oluyor

sistemdeki tüm kayıtları denetme
deep clean özelliği ile derinlemesine temizlik
parcalanmış registry birleştirme
baslangıç yönetimi değişikliği gibi ekstralarıda bulunmaktadır..
linki veriyorum sorularınız için mesaj atınız...

PROGRAMDAN ÖNCE SİSTEMİN DURUMU;

PROGRAMI KULLANDIKTAN SONRA SİSTEMİN DURUMU;

VE DİĞER SİTELERE VE TANINMIS DERGİLERE KAPAK OLUP ÖDÜL ALDIGINA DAİR. BELGELER,

İNDİR

Son Düzenleme: qokiiii ~ 21 Aralık 2009 20:03
kimi09
20-12-2009, 16:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Bu programın adını daha önce hiç duymamıştım.Siz satıcı veya programcı falan mısınız?Yoksa amacınız bilgi paylaşmak mı?
Daha tanınmış ve güvenilir Registry programlarını tercih ediyorum.

qokiiii
20-12-2009, 18:41   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

bu programama tanınmamıs diyorsun hoş bir googleda arama yap bakalım sen internete kaç seneden beri girmiyorsun yada böyle yok registry clener yok registry mechanic gibi sacma sapan programlardan baska hakkıyla bu işi yapan programlara fırsat vermiyorsunuz ha tamam öyle diyorsan kalite ortada suanda sistemi en iyi temzileyen bi tune up diye bir program var ve registry first aid adlı bu program var

nooodoubt
20-12-2009, 19:55   |  #4  
nooodoubt avatarı
Yıllanmış Üye
112 mesaj

Ben tune up u tercih ederim ve çok memnunum .. Ayrıca bana da reklam kokan bi konu gibi geldi..

Son Düzenleme: nooodoubt ~ 20 Aralık 2009 20:10
zazaca
20-12-2009, 21:47   |  #5  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

TuneUp Utilities 2010 tercihimdir ama paylaşımın içide saol

Son Düzenleme: zazaca ~ 20 Aralık 2009 21:48
qokiiii
21-12-2009, 15:46   |  #6  
OP Taze Üye
11 mesaj

TUNE UP PRGORAMINDAN DAHA ETKİLİ!!!

dj_myman
22-12-2009, 19:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
130 mesaj
Alıntı: zazaca  
TuneUp Utilities 2010 tercihimdir ama paylaşımın içide
benim pc vista  yüklü ve TuneUp Utilities 2010  ancak pc resimdeki gibi hale getirdi.uğraştıktan sonra eski haline getirebildim. sende de aynı sorun oldu mu.

zazaca
22-12-2009, 22:38   |  #8  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
563 mesaj

o normaldir senin sistem yetmediği için yani ekran kartın ram yetersiz olduğu içi tune up ta sistemi optizime ediyor haliyle performansı artırmak için görsel efekleleri kısıyor bunu normal yapmak içinse masa üstnde bş biryer sağtıla kişileştirme tema bülümüne istediğini sec normale döner

Mustafa@PC
23-12-2009, 04:10   |  #9  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Vista yada Windows 7'de esasında böyle programlara pek ihtiyaç yok. CCcleaner kurun, arada bir çalıştırın yeter. Kaldıki bu programlardan piyasada onlarca var ve birçoğu aslında aynı, bilindik yöntemleri farklı temalar altında yapıyor. Yinede içlerinde en iyisi bence Tune-Up ;)

mustafa2116
23-12-2009, 11:31   |  #10  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: qokiiii  

arkadaslarsisteminiz eğer yavas çalısıyor diyorsanız benimde kullandıgım vebirçok bozulmus veya çökme riskiyle karsı karsıya olan bilgisayarlardabu program gercekten ise yarıyor...
sistemdeki gecersiz registryleri yakalayan bu program gercekten sistem rahatlamasına neden oluyor

sistemdeki tüm kayıtları denetme
deep clean özelliği ile derinlemesine temizlik
parcalanmış registry birleştirme
baslangıç yönetimi değişikliği gibi ekstralarıda bulunmaktadır..
linki veriyorum sorularınız için mesaj atınız...

PROGRAMDAN ÖNCE SİSTEMİN DURUMU;

PROGRAMI KULLANDIKTAN SONRA SİSTEMİN DURUMU;

VE DİĞER SİTELERE VE TANINMIS DERGİLERE KAPAK OLUP ÖDÜL ALDIGINA DAİR. BELGELER,

İNDİR

üsteki programlar sistemde bazı hataların olduğunu göstern ama aslında olmayan hatalrı düzenleyen bir kaç programdır. Bu programlardan bir kaçını bir çok kez test ettim. yeni kurulmuş bir bilgisayarın olmayan c diskinde virüs tespit etti. hatta regediti sileceğini göstereek bir güvenirlilik gösterdi.

sorunda burda regediti temizliyorlar bu doğru ama neyi nasıl derde temizlediği belli olmuyor. sadece öyle görünüyorlar yada sistei test ederek siliyorlar.

ilk resimdeki regedit temizleyiciyi hiç görmedim hakkında bilgim yok.
ikinci resimdeki regedit temizleyiciyi gördüm. avast olsun kasperskay olsun bağırmaya başlamıştı.
virüs değildi ama sistemi değiştirdikleri belli oluyordu. denedim önce biraz hız verdiler sonra demoları bitince bilgisayrın yavaşlaması için elinden gelenleri yapıyor.

benden bilgi bu kadar.

zazaca
24-12-2009, 00:00   |  #11  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
563 mesaj

ben tune up kurunca sistemim hızlanıyor senin sisteminide bilmem

qokiiii
24-12-2009, 14:16   |  #12  
OP Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
üsteki programlar sistemde bazı hataların olduğunu göstern ama aslında olmayan hatalrı düzenleyen bir kaç programdır. Bu programlardan bir kaçını bir çok kez test ettim. yeni kurulmuş bir bilgisayarın olmayan c diskinde virüs tespit etti. hatta regediti sileceğini göstereek bir güvenirlilik gösterdi.

sorunda burda regediti temizliyorlar bu doğru ama neyi nasıl derde temizlediği belli olmuyor. sadece öyle görünüyorlar yada sistei test ederek siliyorlar.

ilk resimdeki regedit temizleyiciyi hiç görmedim hakkında bilgim yok.
ikinci resimdeki regedit temizleyiciyi gördüm. avast olsun kasperskay olsun bağırmaya başlamıştı.
virüs değildi ama sistemi değiştirdikleri belli oluyordu. denedim önce biraz hız verdiler sonra demoları bitince bilgisayrın yavaşlaması için elinden gelenleri yapıyor.

benden bilgi bu kadar.

CHİP DERGİSİNDE REGEDİT TEMİZLİYİCİ OLARAK 1. SEÇİLMİŞTİ BUNUDA HATIRLATMADA YARAR VAR . MADEM CHİP DERGİSİNİN FORUM SİTESİNDESİZ DERGİLERİ TAKİP ETMEDİĞİNİZ VEYA DİKKAT ETMEDİĞİNİZ KESİN.CHİP TEST MERKEZİNDE EN İYİ PROGRAM SEÇİLDİ !!!! YORUM YAPARKEN GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN.BEN PAYLASMAK İSTEDİM VE DİĞER PROGRAMLARDAN DAHA İYİ OLDUGU8 KESİNN