VISTA HOME BASIC LOCALHOST SORUNU

tekno79
22-04-2007, 22:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Ben Toshiba A100 laptop aldım. Vista Home Basic Yüklü geldi. Ancak bir sorunum var. ASP ile site hazırlıyorum. Vistanın bu sürümünde localhost u çalıştıradım. Şu hatayı veriyor.

HTTP Hatası 404.4 - Not Found
Açıklama: Aradığınız kaynakla ilişkili bir işleyici yok.

Hata Kodu: 0x80070002

Bildirim: MapRequestHandler

Modül: IIS Web Core

İstenen URL: http://localhost:80/

Fiziksek Yol: C:\inetpub\wwwroot

Oturum Açan Kullanıcı: Anonim

Oturum Açma Yöntemi: Anonim

İşleyici: Henüz belirlenmedi

En olası nedenler:

İstenen URL'nin dosya uzantısı, Web sunucusunda isteği işlemek için yapılandırılmış bir işleyiciye sahip değil.
Deneyebilecekleriniz:

Dosya uzantısının ilişkili işleyicisi yoksa, uzantı için bir eşleme yapılandırın.
Dosya uzantısıyla ilişkili işleyicinin düzgün şekilde yüklendiğini ve yapılandırıldığını doğrulayın.
Bu HTTP durum kodu için başarısız istekleri izlemek üzere bir izleme kuralı oluşturun. Başarısız istekler için izleme kuralı oluşturma hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklatın.
Daha Fazla Bilgi... Bu hata, Web sunucusunun istenen kaynağın dosya uzantısını tanımadığı anlamına gelir. Web sunucusunda bu uzantı için bir modül işleyici yapılandırılmamıştır. Reddedilen dosya uzantısı Web sunucusu için gerekliyse, dosya uzantısı için uygun işleyiciyi ekleyin.

Araştırmalarım sonucunda vistanın bu sürümünde iis ile ilgili fazla birşey bulunmadığını öğrendim. Sırf bu yüzden lisanslı vistadan vazgeçmek istemiyorum. Benim vista home basic de localhost u çalıştırma imkanım var mı?

barisaydiner
22-04-2007, 23:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

http://support.microsoft.com/kb/934514/

Son Düzenleme: barisaydiner ~ 22 Nisan 2007 23:38
sewkotr
21-07-2008, 12:20   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

ben de vista home basic kulllanıyorum ve aynı sorunu ben de yaşadım.İnternette pek fazla bi kaynak da bulamadım.Asp site hazırlıyoru benim için bu çok gerekli.Baby asp server gibi programlar var ama bunlar iis nin verdiği desteği sağlamıyorlar...

the odd
22-07-2009, 21:39   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar vistaya(home basic dahil) çok güzel localhost kurulabiliyor.hem de çok basit ve pratik bir programla.ABYSS web server.IIS ve baby asp den çok daha hızlı,kullanışlı ve sorunsuz.hem de içinde hem asp hem php aynı anda çalıştırabiliyorsunuz.kurulum ve gerekli dosyaların downloadı için :

demetks
30-10-2009, 13:48   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

mrb ben vista home basic işletim sistemime abyss programını kurdum bütün işlemleri videoda gösterildiği gibi yaptım ama index.asp sayfam görüntülenmiyo localde, yardımcı olursanız sewinirim..