vista home premium lisans

ErKaN-23
01-06-2009, 23:05   |  #1  
ErKaN-23 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar topladım korsan vindows kullanmak içime gerçekten sinmiyor, bugün bir mağazadan vista home premium sordum indirim yapmışlardı OEM home premium 125tl (inceledim kesinlikle orinal yazılım)bana uygn geldi birde vindows 7 yi beklemek var ama onun oturması zaman alır diye düşündüm sizce alınırmı size bir danışmak istedim arkadaşlar

Süleyman.
01-06-2009, 23:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bence Windows 7'yi bekleyin. 30 Hazirandan sonra Vista yüklü bilgisayar alan kullanıcılar ücretsiz Windows 7'ye yükseltme yapabilecekler. OEM Vista'yı o zaman alabilirsiniz. O zamana kadar ücretsiz bir alternatif filan kullanın. ;)

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 01 Haziran 2009 23:10
720p
01-06-2009, 23:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
480 mesaj

Windows 7 Sonbaharda çıkacak. O zamana kadar sık dişini XD

Banned
02-06-2009, 11:19   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Microsoft zaman sınırı belitmemiş olsada vista home bazic ve starter haricindeki kullanıcların windows 7 ye ücretsiz yükseltme yapacağınız belrtmişti. Ne kadar doğrudur bilmeme ama bu vakitten sonra vistaya para bağlamak bana doğru gelmiyor. Üstelik windows 7 nin rc sürümü bile vistadan çok daha performanslı ve sorunsuz. Ne korsan kullanın nede vista satın alın. Tavsiyem windows 7 rc yi sitesinden indirp kullanın. Remen çıkıncada satın alırsınız ki rc sürümü mart 2010 a kadar sorunsuz kullanabiliceğiniz lisans indirme bağlantısında verilmekte.

egeaegean
02-06-2009, 13:39   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj
eltahir
Bence Windows 7'yi bekleyin. 30 Hazirandan sonra Vista yüklü bilgisayar alan kullanıcılar ücretsiz Windows 7'ye yükseltme yapabilecekler. OEM Vista'yı o zaman alabilirsiniz. O zamana kadar ücretsiz bir alternatif filan kullanın. ;)
Eltahir arkadaşım selam. Dediğini tam anlayamadım, 30 Hazirandan sonra vistalı pc alanlar mı ücretsiz terfi edebilecek win7 ye, yoksa tüm vistalı pc sahipleri mi 30 hazirandan sonra terfi edebilecek?SoruŞaşkın

Süleyman.
02-06-2009, 13:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
egeaegean
Eltahir arkadaşım selam. Dediğini tam anlayamadım, 30 Hazirandan sonra vistalı pc alanlar mı ücretsiz terfi edebilecek win7 ye, yoksa tüm vistalı pc sahipleri mi 30 hazirandan sonra terfi edebilecek?SoruŞaşkın
26 Haziranmış, tarihi yanlış hatırlamışım. Eğer 26 Haziran'dan sonra Vista yüklü bir bilgisayar alırsanız, Windows 7'ye ücretsiz yükseltme yapılacak. Daha önce alınan Vista'lar için bu geçerli değil. Eğer bu tarihten sonra OEM Vista lisansı satın alırsanız, ücretsiz yükseltebilirsiniz, Microsoft'a da sorun bu durumu; OEM lisansı bilgisayarı aldıktan belli bir süre sonrasına kadar alabiliyorsunuz, bazı teknik detayları var.

Tabi hiç aklıma gelmedi benim, İrfan hoca doğru söylüyor, Windows 7 RC 7100 kurun bilgisayarınıza. Mart 2010'a kadar ücretsiz ve sorunsuz kullanın. Windows 7 çıkar o zamana kadar, satın alırsınız.