vista kapanmıyor

umut_87
07-11-2008, 00:20   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

vista home premium'u lenovo y5310'da kullanıyorum bu akşama kadar bilgisayarımla ilgili hiçbir sorunum yoktu ancak bu akşam bilgisayarımı açtığımda güvenli mod'da aç ağa bağlı güvenli mod'da aç ve bir seçenek daha vardı ve normal başlat var ne zaman normal başlat desem bilgisayarımı başlat'tan Kapat deyince windows kapatılıyor diyor ama 5 dk bekledim yine de kapanmadı ben de kapatma tuşuna 3saniye kadar basıyorum kendi kendine kapatıyorum sonra yeniden başlattığımda yine güvenli mod'lu ekran çıkıyor?

bilgisayarımı eski haline,sorunsuz hale getirmek için neler yapabilirim?

Banned
07-11-2008, 00:38   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Açma ile ilgili sorun kapanmayıp kendinizin kapatmasındanır, kapanma sorunu çözülürse oda çözülecektir..Kapatma ile ilgili sorun;

a.)Güncelleştirmeler yapılandırılıyordur.
b.) Kapatılamayan program yada hizmet vardır.
c.) Bilgisayarınızı kullandıktan sonraki ayarların kaydeilmesinde proplem oluyordur.

Sebeb ihtimalleri çeşitli olunca çözümde çeşitlidir.Bu sebeble öncelikle sorun raporlarındaki kayıtları inceleyin.Ayıca sistemi kapatmadan önce görev yöneticisinde çalışan kullanıcı adınızla ilgili işlemleri sonlandırmayu deneyin.Tabi klişeleşmiş çözüm sistem geri yükleme yapmayı deneyin. Sorun raporlarını eklerseniz ayrıca yardımcı olmaya çalışalım.

emre__
07-11-2008, 00:41   |  #3  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

arkdaşım performans ve bakımda gellişmiş e gir orada neden kapanmadığını yazar bende öle yazıyo en son nvidia sürücülerinden kaynaklanıyodu düzeldi...