vista karşılama ekranı

silenceandsilence
28-12-2008, 02:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

Arkadaşlar vista'ya tema paketi olarak vista os x isimli tema programını kurdum sonra kaldırmak istedim kaldırdım tamamen sildim fakat karşılama ekranındaki "windows vista os x edition" yazısı hala duruyor. Bunu eski haline nasıl getirebilirim?
Bir de tema için system32'ye atılan dosyaların sahibi ve bütün yetkilerine sahip olduğum halde silemiyorum o kadar ki verdiğim izinleri dahi kaldıramıyorum. Tamamen kilitlenmiş durumda bunu nasıl düzeltebilirim. Sadece ismini filan değiştirebiliyorum ama silemiyorum nasıl silebilirim? (Orijinal sistem dosyalarını geri yükledim silince sorun olmayacak.)

ozanaab
28-12-2008, 12:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

my uninstaller ile kaldır programı. bilgisayarım-özellikler-sistem ayarları-gelişmiş-ayarlar-en iyi performans ayarla de bi de öyle silmeyi dene dosyaları.

ozanaab
28-12-2008, 12:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj
ozanaab
my uninstaller ile kaldır programı. bilgisayarım-özellikler-sistem ayarları-gelişmiş-ayarlar-en iyi performans ayarla de bi de öyle silmeyi dene dosyaları.
böyle dememin sebebi vista da aero çalışırken 1 uygulama ile birlikte çalışıyor belki onun bi etkisi olabilir.

silenceandsilence
29-12-2008, 01:55   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

İlk önce bir tavsiyede bulunup sonra ayrıntılara geçeyim böyle programları eğer bilgisayarı daha sonra programı kurmadan önceki halinde kullanmak istiyorsanız kurmayın neden dersiniz bu programların içindeki bazı komutlar, komut satırı girdileri ve kayıt defteri komutları bilgisayarın dll dosyalarının içini (nasıl derseniz biraz bilginiz varsa reshack gibi programlar yardımıyla rahatlıkla yapabiliyorsunuz)kayıt defterinin derin köşelerini filan değiştiriyor o zaman tek seçenek olarak format kalıyor geriye neyse daha önceden kurduğum için bazı değişiklikleri geri alabildim ama bu sorunla ilk kez karşılaştığım için bir çözüm bulamadım ve senin dediğin çözüm normal programlar için geçerli bu programın yapmış olduğu sistem işlemi olarak gözüktüğü için ve biraz kural dışı bir uygulama olduğu için uninstaller programları işe yaramıyor sadece kendinin uninstall komutuyla kaldırabiliyorsunuz ve o da yaptığı deşikliklerin bir kısmını geride bırakıyor. Arkadaşlar bir çözüm bilen varsa ilgilenirse sevinirim.

Kapalı Hesap (90304)
29-12-2008, 18:45   |  #5  
Kapalı Hesap
646 mesaj

çok kolay yerel c den windows büölümüne gir ordan we tenp e gir eğer ordan açılmassa kişileştirmeden tema bölümünü seç odan da sil okey

Banned
31-12-2008, 12:08   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

Sen bu pogramı kurarken vista bir sistem kopyası almıştır sistem geri yüklemeden bul orayı sistemi yüklenmeden önceki haline geri döndür olay bitsin

hasan55
16-09-2010, 14:28   |  #7  
Taze Üye
16 mesaj

eğer silemediğin programın adı görev yöneticisinde varsa ordan onu kaldırıp sonra silmeyi dene.yoksa silinmez