vista kırıldı diyorsunuz

muammerturkmen
15-12-2006, 21:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
359 mesaj

nerdeyse satışa çıktığı andan beri cayır cayır millet indiriyo, 1 aydan beri hatta daha fazla süreden beri aktivasyon crack'leri her yerde var, geç kaldı microsoft biraz daha önce önlem almalıydı. bakın bizim pardus' umuz var bir sürü yenilikle geldi, vista bölümü açıyorsununuzda pardus niye yok. Burası türkiye arkadaşlar mümkünse pardus bölümü de açalım demi.

söylediklerimin hepsi öneridir.

Son Düzenleme: muammerturkmen ~ 15 Aralık 2006 21:57
muammerturkmen
15-12-2006, 21:46   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
359 mesaj

o birazcık tersime gelmiş türkiyeye yapılanlardan dolayı ve microsoft'un tekelciliğinden dolayı kızgınım biraz pardon ama arkadaşım güzel olmazmıydı bi pardus bölümü olsa, o bölüm  bana verilse gözüm gibi bakardım o bölüme ilk ekrana pardus logosunu bide türk bayrağı koyardım dalgalanan

Son Düzenleme: muammerturkmen ~ 15 Aralık 2006 21:50
BOOMFUNKMCS
15-12-2006, 21:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

ben de windows vista formu nun açılmasında öncüyüm.chip online bölümünde istediğini belirtebilirsin ve saygıyla karşılanır.

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 15 Aralık 2006 21:51
muammerturkmen
15-12-2006, 21:51   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
359 mesaj

pardus da da olsaydın daha iyi olurdu, ikiside işletim sistemi biri devamlı hata veren hatalarından yola çıkılarak virüs yazılan vb., biri de saf türk yapımı pardus hangisi kulağa hoş geliyor

lazrailefsanesi
15-12-2006, 23:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Aslında açılsa gerçekten güzel olurdu bence de.Katılıyorum...

make-believe
16-12-2006, 03:23   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
lazrailefsanesi
Aslında açılsa gerçekten güzel olurdu bence de.Katılıyorum...
Bence de...

TuncaBozkurt
16-12-2006, 16:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

pardus, linux temelli bir işletim sistemidir.diğer linux larla aşırı miktarda bir farkı yoktur.ama windows vista ve tüm windows işletim sistemleri başka bir ana kolun alt bölümleri değillerdir.herbiri ayrı birer işletim sistemidir.
ayrıca sizce Türkiye'de kaç kişi pardus kullanıyordur.
ve son olarak:CHIP Forum da Linux forumu var.

muammerturkmen
17-12-2006, 12:51   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
359 mesaj

Pardus ne kadar farklıysa vista da o kadar farklıdır, pardus ayrı bir işletim sistemidir ve güzel bir farkıda vardır üstünde türk bayrağı vardır. türkiyede ilk gün kaç kişinin ilk çıktığı gün kaç kşinin linux indirdiği bilinen bir gerçektir, büyük forumlar desteklemediği içinde teker teker gözden düşmeye başlamıştır, windows' u da koymasınlar bakalım kaç kişi kullanacak. chip forumda linux bölümü varsa bir de windows bölümü açılsın bütün işletim sistemleri tek başlık altında toplansın

lazrailefsanesi
17-12-2006, 20:03   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Şimdi ona buna çamur atmayalım.Sonuçta şuan kaç kişi windows 98 kullanıyor madem öyle.Oldu olacak 95 içinde açalım eksik kalmasın.Bu şekilde bir yere varılamaz.Pardus'u kaç kişinin kullandığı önemli değil.Bir kişi bile olsa önemlidir sonuçta bu devlet desteğiyle (askeriye belli alanarda bu sistemi kullanma kararı aldı bu arada) ulusal işletim sistemi olması amacıyla başlatıldı.Bu konuda bu forum olarak destek de bulunmamız gerek.İnsanlara farklı alternatiflerin olduğunu gösterebilmeliyiz.Bir çok linux işletim sistemi var,bunların içinde pardus dan iyi olanı da var kötü olanı da.Ama Pardus'a sahip çıkması gerekenler biziz.Başkası değil.Win 98 gösterilen hassasiyeti pardus'a da göstermek istemek çok şey mi? Bu sadece başlık olarak da kalmaması gerektiği vista ya bakanlar da anlayacaktır.

muammerturkmen
18-12-2006, 01:20   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
359 mesaj

devlet için yapıldığını bilmeyen yoktur sanınırım bu forumda olanların çoğu her şeyin farkındalar, onlar yazılımlarını ne kadar destekliyorlar biz ise hayır teknoloji olarak bağlanabilir  arpa' nın ne olduğunu biliyoruz ve şu anki durumu ortada, desteklenmesi lazım pardus'unda az daha sesiniz çıksın arkadaşlar okuyup geçmeyin

Consequences
13-02-2007, 12:35   |  #11  
Taze Üye
6 mesaj

pardus saf türk yapımı değildir. Linux temelleri üzerine kurulmuş bi yapı diyebilirsin linux üstüne ekletide diyebilirsin destekliyorusmu evet dahada geliştirilsin ama fark diye türk bayrağı var dersen gülerim. Vista yada türk bayrağı koy oda farklı olsun :) devlet için bişeler yap mantıklı olsun destekliyelim.

gokhan2413
27-02-2007, 12:58   |  #12  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

başımıza ne geliyorsa bilgisizlikten geliyo ne farkı var diye soruldu türk bayrağı varmış başka bi özelliği yokmu işletim sistemi olarak hadi o zaman türk bayrağı var diye milliyetçilik duygularımız kabardı herkes pardus kullansın var mı böyle birşey

ben orijinal xp kullanıyorum ayrıca pardus 2007 yi de kullanıyorum

pardusun ne farkı var derken diğer linux sürümlerinde kayde değer bi farkı yok bu yüzden özel bölüm açmaya da gerek yok ama bu desteklemediğimiz anlamına gelmiyor
o zaman senin mantığına göre her linux sürümüne bi bölüm açalım