Vista kullanıcısıyım - Açılış Problemi YARDIM!!

lehrymut2
06-10-2009, 21:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlar geçen sene crea marka bilgisayar aldım yaklaşık 3-4 aydan beridir anlam veremediğim nedenden ötürü pc açılmıyor ve formatlamak zorunda kalıyorum ..

Sorun öncelikle yüklediğim programlar vs. olabilir mi olabilir ama şöyle söyliyim bu 3-4 ay içerisinde bu tip şeyleri vistadan dır diyerekten denedim ve sorunun yazılımsal olucağını pek sanmıyorum yinede sizlerin düşüncelerini almak isterim
Bilgisayara temiz format atıp win. vista kuruyorum sonra işte driverler oyun,progr,..vs kuruyorum neyse bilgisayarı baştan başlatıroyrum pc açılmıyor yada açılıyor 1-2 gün nasıl oluyorsa artık değişiyo yani

HATA MESAJIM başlangıçta;

c:/windows/system32/config/system

durum:0xc00000e9

dosyası eksik veya hasarlı gibi bi mesaj var

ayrıca belirtim ben ekran kartından şüpheleniyorum driveri de olabilir 2 gündür pc çalışıyor ama ekran kartının driveri yüklü diil gerçi yarın pc yine eski haline dönebilir garantisi yok.. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum..

Mustafa@PC
06-10-2009, 21:42   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Her format sonrası yüklendiğiniz ve otomatik olarak Windows ile başlayan bir program buna neden oluyor.

Başlat - Arama çubuğuna msconfig yazıp enterlayın. Açılan perncerede başlagıç sekmesinde sadece virüs programınızı bırakın diğerlerinin yanındaki kutucukları temizleyip sistemi yeniden başlatın.

Artık bu hata gelmeyecektir.

OSMAN BAĞÇEVAN
06-10-2009, 23:16   |  #3  
Denetmen
6,606 mesaj

siz program,oyun yüklüyorsun , en son ekran kartını mı yüklüyorsunuz ?

lehrymut2
07-10-2009, 17:06   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

Başlangıçtan kastım pc açılmadan önceki olayda oluyor kasa tuşuna bastıktan sonra crea yazısı çıkıyo sonra bi iki yazı sonra hata mesajı
Driver ise ekran kartının driverini öncede sonra da yüklesem aynı hata çıkıyor ama yukarıda da dediğim gibi  pc ye anında reset attığımda da hata verebilir 1 hafta sonra da tam anlamış değilim ben ekran kartından şüphelendiğimden dolayı driveri de kurmadım ve pc 3 gündür açılıyor  en son format sonrası ekran karı driveri yüklemiştim sonra yeniden başlatılmasıni istedi bilgisayarı ve başlattım hata.. ama bu işte kesin driverden veya ekran kartından mıdır bu benim tesbitim çünkü ben başka programları filanda denedim olmadı photosop autocad gibi programları yüklemiyim dedim belki bunların versiyonlarındadır diyerekten sonuçta olmadı yani  **bu hatanın ne anlama geldiğini bilen var mı veya neden çıkabiliceği**

Son Düzenleme: lehrymut2 ~ 07 Ekim 2009 17:09
OSMAN BAĞÇEVAN
07-10-2009, 17:49   |  #5  
Denetmen
6,606 mesaj

ilginç bir durum..vista yı onarmayı denediniz mi ?
inceleyin:

ceza__ceza
10-10-2009, 21:25   |  #6  
Yıllanmış Üye
175 mesaj

bütün bunlar olmaz ise hdd yi değiştir öyle bi dene

ErKaN-23
11-10-2009, 22:26   |  #7  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

bana kalırsa siz başka bir vista cd si temin edin sanırım formatları hep aynı dvd ile atıyorsunuz format dvd nizde sorun olabilir