vista kurdum xp gitti xp kurdm vista yok

HPQ-User
16-06-2009, 13:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

amadeus sormuş:
hard diskim 4e bolunmus durumda  c- d-e-f
c- vista x64
d-xp prof
e- depo
f-muzik

eski vista ram in bir kismini gormuyordu bende c ye tekrar vista x64 kurdum bunu yapinca xp yok oldu. ne yaptiysam beceremedim acilista xp yide eklemeyi. sonra e-ye tekrar bir xp kurdum belki olur diye ama bu seferde vista gitti simdi
c-vistax64
d-eski xp prof
e- xp prof yeni
f-depo
yapmak istedigim eski xp prof ve vista x64u kullanmak istiyorum. yeni yuklemis oldugum xp profu silebilirim daha sonra

bu arada internetim yok. olasi tum kullanacagim programlari da yazarsaniz hepsini baska bir yerden indireyim. tesekkurler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
1tb hard disc
dual core 2.0
gforce 9600 gt 512 ram
4gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-GB; rv:1.9.0.11) Gecko/2009060215 Firefox/3.0.11

Süleyman.
16-06-2009, 13:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Çift işletim sistemi kurulumlarında şuna dikkat edin: Eski sistemi ilk önce kuracaksınız. C sürücüsüne XP, D sürücüsüne Vista gibi... Şu an için EasyBCD programıyla sorununuzu çözebilirsiniz. Veya Vista DVD'si ile sisteminizi onarırsınız. Ama önerim C sürücüsüne XP, sonra D sürücüsüne Vista şeklinde kurmanızdır.

Murat.
16-06-2009, 13:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
948 mesaj

Easy BCD programıyla XP yi tekrar boot ekranına geri getirebiliyorsun. Ama XP ye girmeye kalktığında boot hatası verip açılmıyor.En azından ben çok denedim ama olmadı. En sonunda tekrar baştan en eskiden en yeniye doğru işletim sistemi kurdum.

amedtabar
17-06-2009, 11:41   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

simdi sorunun bir kismini cozdum ama hala vista gelmedi. c/vista d/ depo oldu daha once xp prof vardi e/xp prof var simdi.  e/ xp prof uzerinden programi calistirdim orda gosterilenleride yaptim ama bir turlu vista acilista gorunmuyor direk xp prof aciliyor. sizne ne yapmaliyim. cozum fikri yoksa  son olarak vistayida c/ bir daha kursam bu sefer xp gidermi

Süleyman.
17-06-2009, 13:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
amedtabar
simdi sorunun bir kismini cozdum ama hala vista gelmedi. c/vista d/ depo oldu daha once xp prof vardi e/xp prof var simdi.  e/ xp prof uzerinden programi calistirdim orda gosterilenleride yaptim ama bir turlu vista acilista gorunmuyor direk xp prof aciliyor. sizne ne yapmaliyim. cozum fikri yoksa  son olarak vistayida c/ bir daha kursam bu sefer xp
Vista DVD'si ile sistemi onarın.