vista kurulumu türkçe

HPQ-User
05-06-2008, 23:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serkan sormuş:
arkadaşlar merhaba bilgisayarıma windows  vista kuracağım ama daha önce vista kurulumu hiç yapmadım internetten resimli olarak baktım biraz öğrendim yalnız benim kafamı bölüm silme işlemi karıştırıyor bölüm silme yerine geldiğimde bölümü nasıl silipde tekrar oluşturacağım oluşturduğum bölüme nasıl vistayı kuracağım bana biraz anlatarak yazarsanız çok sevinirim
şimdide teşekkür ederim...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
windows vista starter  sp2 türkçe

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Banned
06-06-2008, 00:07   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Oldukça basit dikkat ve okuyarak yaparsanız hiçbir sorun yaşamazınız. kurulumda disk seçme aşamasına kadar gelin altta disk seçim seçeneklerini göreceksinizidir bu şeçeneği tıklayarak istediğiniz bölümü silebilir,  yeni bölüm oluşturabilir, istediğiniz bölüme kurulum yapabilirsiniz.Hiç endişe etmeden kuruluma başlayabilirsiniz.

serkanaslan
06-06-2008, 00:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
228 mesaj

arkadaşım peki sil seçeneği ve biçimlendirme seçenekleri var hangisini seçeceğim... bölüm oluşturmak için yeni seçeneği var o seçeneklemi bölüm oluşturacağım?  

arkadaşım sen bana sadece silme,bölüm oluşturma, işini anlat ben anlarım

Banned
06-06-2008, 01:52   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kardeş sistemi hangi diske kuracaksan onu seçili hale getirip biçimlendir dersen başka işlem yapmana gerek yok, biçimlendirmenin ardından kuruluma devam edebilirsinin. sil yeni bölüm oluştur seçenekleri disk bölümlerini formatlamak ve yeniden boyutlandırıp biçimlendirmek için. Eski sistem diskine kuracak boyutlarıyla oynamayacaksak bu seçeneklere gerek yok.<<<<<Yok ben değiştireceğim dersen işlme yapacağın diski seçip sil, sil, sonra yeni bölüm seçneği ve boyutunu belirleyp oluştur. Azıcık bilginiz varsa yapabilirsiniz. Af buyrun ben format atıp tekrar vista kuracağım zaman 3. sınıfa giden 9 yaşındaki oğluma söylüyorum 40-45 dakika sonra geliyor baba kurdum diye. Bilmem birşey anlatabildim mi?