Vista mağduru

esatconker
18-03-2007, 18:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhabalar arkadaşlar.....
orijinal Vista Home premium yüklü yeni bilgisayarıma XP de yüklemek istiyorum. Elimde ne yazık ki orijinal bir XP diski yok. Bunu nereden bulacağımı, bulursam (ve mümkün oluyorsa) iki sistemi birden bilgisayara nasıl kuracağımı maalesef hiç bilmiyorum.
Bunu halledemezsem, sizce Ceasar 4 gibi Vista desteklemeyen oyunları hiçbir zaman oynayamaz mıyım?
Destek verebilecek herkese şimdiden çok teşekkürler...

BOOMFUNKMCS
18-03-2007, 18:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

gold bilgisyar veya vatan bilgisayar gibi teknoloji marketlerinde orjinal XP cd si bulabilirsin.

vista desteklemeyen oyunları oynayamamak değil çoğu harika programları bile  kurup kullanamazsın.

2 sistemi bilgisayarına kurup kullanabilirsin fakat daha iyi ayrıntıyı googlede aramalısın.

selimhun
18-03-2007, 18:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Windows Virtual pc 2007 yi incelemenizi öneririm. Bu program çift OS kullanımına olanak veriyor. Ama sorununuz ilginç.!!! Windows xp  yi yükleyecekseniz  mutlaka yasal yükleme yolunu seçiniz.Toplama yüklemeler artık windows güncellemeleri dışında kalıyor .Bu da bedelini ödeyerek almakla olur.....

Saygılar

esatconker
18-03-2007, 19:19   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

hızlı gelen iki yanıta çok teşekkürler...

ama....Virtual PC 2007 programı Home Premium'da çalışmıyormuş ! ( Microsoft'un kendi sitesinde okudum)

..ayrıca, Gold'un Kadıköy'deki dükkanında bana ancak yeni bir sistemle XP alabileceğimi söylemişlerdi. Temel bazı donanım malzemelerini almıyorsan OS satmıyorlar sanırım !
Resmen korsan almam için Microsoft tarafından için teşvik ediliyorum !

Daha ileri bir sistemdir diye Vista'yı tercih ettim diye açıkça cezalandırılmış ve aldatılmış hissediyorum.

CHIP'çi arkadaşlar ne diyor acaba bu konuya ?

Herkes şikayet ediyor ama bunun kanuni bir çözüm ve şikayet yöntemi olmalı. Kimse MS'i zorlayacak bir adım atmayacak mı?

4murat
18-03-2007, 19:55   |  #5  
4murat avatarı
Yıllanmış Üye
197 mesaj

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=26277
buyrun çözüm

selimhun
18-03-2007, 20:01   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Şimdi Microsoft  a girdim ....Microsoft Virtual PC 2007  nin desteklediği sistemler içinde   Windows Vista Ultimate de var....

Windows un OS  satış politikası....Yeni bir bilgisyar alınması....Siz Bilgisayarınızı nereden aldıysanız bu şartı yerine getirmişsiniz.. Ya da faturanızı alarak ....örneğin Vatan Bilgisayar dan   bir XP  OS alabilirsiniz.  XP bulunuyor...bulunmuyor değil   ama   yeni bir bilgisayarla birlikte....

Bunlardan da sonuç alamazsanız  Microsoft Türkiye ile görüşün derim...

Saygılar

osmaneser
18-03-2007, 21:28   |  #7  
Taze Üye
12 mesaj

Arkadaşım Vistanın üzerine yani hem Xp hem vista olmuyor .Önce format at Sonra XP yi kur sonra başka bir bölüme Vistayı kur .O zaman aynı anda iki işletim sistemi bilgisayarında kurulu  olur.İlk açılışta sana seçme hakkı tanır.Vista kurulu ise bir dah XP kuramazsın.XP kurulu ise ikinci bir işletim sistemi olan Vistayı kurabilirsin.

Saygılar

mustafan60
24-03-2007, 16:04   |  #8  
Üye
56 mesaj

çok güzel bir çözümüm var. kardeşim yeni bi bilgisayar al. ikici bilgisayara xp kur sorun çıkartırsa bende adam değilim.

Son Düzenleme: mustafan60 ~ 24 Mart 2007 16:06
eggtuning
24-03-2007, 19:12   |  #9  
Üye
57 mesaj

Valla Xp alamıyorum demen cok garibime gitti istedigim her gun param varsa milyonlarca xp alabilirim neden bilgisayar almak zorunda olayımki belki koleksiyon yapacam..eger sorununa cozum bulamazsan ben sana yardımcı olabilirim istedigimiz yerden xp alırız.ayrıca bi arkadas demiski o oyunu bu oyunu ve bircok mukemmel programıda yukleyemezsin diye ama bunuda cok garipsedim malesef bilgisayarımda 110 adet buyuk iso lu  program,oyun artı 50 e yakın cerez tarz program yuklu hepside problemsiz calısıyor. nerdeyse butun programların vista patch i var arayın mutlaka bulacaksınız..
saygılar