Vista Mavi Ekran sorunu yardim.

gorkemkilic
26-11-2007, 12:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaslar.. Firefox acikken, iddaa ile ilgili seylere bakiyordum.. Bir anda mavi ekran geldi.. Ondan sonra kapandi.. Dun gece notebook'u guc tasarrufu modundayken kapagini kapadim, uyku moduna gecti.. sonra actigimda parolami girdikten sonra mavi ekran verdi gene.. Asagida Sorunlar ve Cozumler bolumunden birseyler buldum, yardimci olursaniz sevinirim..

cozum ara dedigimde de bu cikiyor, sorunun cozumu oldugu halde tiklattigimda asagidaki sayfa aciliyor, neden boyle ki..

sizce sorun neyden kaynaklaniyor olabilir.. notebook kullaniyorum ve eger donanim ise garantiye yollamayi dusunuyorum..

swordmaster_65
26-11-2007, 13:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

bu tip sorunlar genelde driver eksikliginden kaynaklanır sen en son sürüm vista driverlini tekrar yükle. yine oluyorsa ramdanda kaynaklanabilir bilgisayarı yeniden baslat acılırken sürekli tab a bas ve orda bellek tanımlama programı cıkacak bir tarattır ramlaerini sorun olabilir

gorkemkilic
26-11-2007, 19:51   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
swordmaster_65
bu tip sorunlar genelde driver eksikliginden kaynaklanır sen en son sürüm vista driverlini tekrar yükle. yine oluyorsa ramdanda kaynaklanabilir bilgisayarı yeniden baslat acılırken sürekli tab a bas ve orda bellek tanımlama programı cıkacak bir tarattır ramlaerini sorun
tamam denerim. tesekkurler yardim icin.

betül26
27-11-2007, 18:10   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar aynı problemi bende yaşıyorum ve çıldırıcam artık o mavi ekran kabusum oldu.0xC00000000E,0x00000000,0x00000001D gibi kodlar çıkıyor ve öyle kitlenip kapanıyor.Çıldırıcam artık lütfen yardımcı olun ne yapabilirim

stern
27-11-2007, 18:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

0x00000001D hata kodunu baktığım zaman bir uygulamanın sisteminde UAC ile çakıştığın ı gösteriyor. denetim masasında kullanıcı hesaplarında kullanıcı hesabı denetimini aç veya kapat seçenğine tıkla ve sonrasında gelen pencerede kutuyu boşalt ve sistemi yeninden başlatıp kontrol et.
ancak genel olarak mavi ekran hatalarının donanımsal veya sürücülerden kaynaklandığınıda belirtmek lazım.

betül26
27-11-2007, 18:31   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Yardımınız için teşekkürler ama sanırım benimki donanımsal bir hata ve servis bu konuda çokta yardımcı olmuyor.Bu problemin ortadan kalkması için ne yapabilirim?

swordmaster_65
27-11-2007, 20:34   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

yazılımsal bir hata yoksa ortada driverlerin son sürümleri felan tam olarak yüklü ise.
su bellek tarattırma olayına bir bakmanı tavsiye ederim.
bilgisayarı yeniden baslat acılırken sürekli tab a bas ve orda bellek tanımlama programı var bu sekilde bakabilirsin.
testi yaptıktan sonra tekrar yaz power sub tanda kaynaklanabilir güc yetmezliginden;)

Son Düzenleme: swordmaster_65 ~ 27 Kasım 2007 20:37
gorkemkilic
28-11-2007, 01:47   |  #8  
OP Taze Üye
3 mesaj
swordmaster_65
yazılımsal bir hata yoksa ortada driverlerin son sürümleri felan tam olarak yüklü ise.
bilgisayarı yeniden baslat acılırken sürekli tab a bas ve orda bellek tanımlama programı var bu sekilde bakabilirsin.
testi yaptıktan sonra tekrar yaz power sub tanda kaynaklanabilir güc yetmezliginden;)
notebook kullaniyorum, acilista TAB'a bastigimda birsey olmuyor.. yani eski masaustu pc de yaptigimda ram taramasi oluyordu, ama bunda olmuyor.. umarim yazilimsaldir.. garanti ile ugrasmak istemiyorum..

swordmaster_65
28-11-2007, 14:24   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj
gorkemkilic
swordmaster_65
notebook kullaniyorum, acilista TAB'a bastigimda birsey olmuyor.. yani eski masaustu pc de yaptigimda ram taramasi oluyordu, ama bunda olmuyor.. umarim yazilimsaldir.. garanti ile ugrasmak istemiyorum..
madem onu kullanamıyorsun.

burdan memtest programını indirebilirsin:) buda aynı işi görür test yaparken süreklil hatalar veriyorsa sorun vardır ramda;)

eolos
29-11-2007, 13:48   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

bu sorun bendede bu sorun vardı nfs carbonu calıştırmaya calıstıgım zaman mavi ekran gelip kendine restart atıyodu makina işletim sistemimi değiştim vista yaptım sorun ortadan kalktı