Vista'nın ekstraları Win 7'de olmayacak

CHIP Online
16-02-2009, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Vista Ultimate ile gelmesi gereken ekstra özelliklerden ağzı yanan MS Win7'de aynı hataya düşmeyecek

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Vist ... lmayacak_10971.html

Resimlerle: Windows 7 Build 7022

Windows Vista'nın Ultimate sürümü, sunduğu pek çok özelliğin yanı sıra bir de heyecan verici bir yeniliğe sahipti. Microsoft'un duyurmuş olduğu bu yenilik, Ultimate sürümüne özel olarak geliştirilecek olan ekstralardı. Fakat Vista'nın ekstraları Microsoft'un oldukça canını sıktı. Çünkü geliştirici ekip bir yandan güvenlik açıklarıyla uğraşırken, diğer yandan da yeni işletim sistemi Windows 7'yi hazırlamakla fazlasıyla meşguldü. Durum böyle olunca bahsi geçen ekstralar da bir türlü gelmek bilmedi.

Bu yüzden bazı kullanıcılar Vista Ultimate'in hiçbir özelliğinin kalmadığını söyleyecek kadar ileri gitseler de, işin açıkçası hiçbir kullanıcı Ultimate'i bu ekstralar yüzünden satın almamıştı. Yine de Microsoft'un verdiği sözü tutamamasının rahatsızlığını yaşadığı kesin. Çünkü firmadan yapılan bir açıklama ile Windows 7 Ultimate sürümlerimde bu ekstra uygulamasının sürdürülmeyeceği söylendi. Bu haberle beraber Windows 7 Ultimate'in, Vista Ultimate'den daha düşük fiyata satılacağı söylentileri de ortalarda dolaşmaya başladı.

Tüm konu: Vista'nın ekstraları Win 7'de olmayacak

İzleyin: Win 7 böyle açılacak!

Resimlerle: Windows 7 Build 7022

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Vista Ultimate ile sunulan ekstralar sizi tatmin etti mi?

hakki.sert
16-02-2009, 11:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
581 mesaj

Tatmin etmedi tabii ki. Ek dil paketi güzel bir uygulama. Örneğin Flashget Saliseler içinde programın dilini onlarca dil arasından tek tıklamayla geçiş yapabiliyor.
Yardım menüleri olmasaydı eğer windowsun dilini de ingilizceye çevirmek 1 dakikayı geçmezdi bence.
Zaten yardımlara da online ulaşıyoruz artık.
Dil paketi dışında aklıma gelen bir avantajını hatırlamıyorum. Arka planda video oynatma için bir program vardı ama o da benim gibi arka planı düz renk yapanlara hitap etmiyor.
Oyunlarsa ne alaka diyeceğim. ultimate almaya değecek bir oyun göremedim.

Kapalı Hesap (53751)
16-02-2009, 12:32   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Pek kullanmadığımdan:))

Fattur
16-02-2009, 21:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Ya olmazki ama ya.Onlar ayrı bi zevk veriyordu.Böyle ekrtam var diyordun Kahkaha

Ama kaldırılması gerçekten kötü olmuş..