Vista'nın Service Pack 1'i Ne Zaman Çıkacak?

h.ozgur
19-04-2007, 22:57   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
338 mesaj

öyle de bilirsi yapı olarak biraz sabırsısızdır:)

ScienceNET
19-04-2007, 23:58   |  #27  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj

Kardeş sistemi değiştirmen en iyisi olacak.Bence de acele etme.Çünkü eğer intel alacaksan intel büyük bir indirim yapma eşiğinde. Biraz dişini sık derim.Varsa 1 GB RAM idarelik Vista'yı kullanabilirsin :-)Hani 1GB RAM in yoksa sakın ekleme yapma.Çünkü gereksiz bir masraf yapma.Aslında ben de senin gibi çok sabırsızım.Başıma bazı olaylar geldi.Donanımlar ile ilgi.Artk tecrübeliyim.Ortam sakin ve güçlü tüyolar var.İndirim rüzgarı yazın (Haziran-Temmuz) esmeye başlayacak.Yok çok sabırsızım ben şimdi alacağım diyorsan yine alma derim.Neden mi?Vista ile uyumlu donanımların çoğu piyasada yok.Örneğin DirectX 10 uyumlu ekran kartı...Daha birçoğunu sayabilirim.Pişman olmak istemiyorsan biraz sabret.Sana tavsiyem gözün kulağın sürekli piyasada olsun...

h.ozgur
20-04-2007, 22:11   |  #28  
Yıllanmış Üye
338 mesaj

teşekkürler sciencenet. aslında durumum gereği zaten yaza kadar sabretmem gereği mesleğim gereği şehir merkezinde değilim anca internet üzerinden yapabiliyorum takip ve alışveriş işini ekran kartları ile ilgili sorundan zaten haberdarım ve beklemedeyim ben sadece vista için minimum değişiklikleri merfak ediyordum madem öyle sabır erdemdir diyip temmuzu bekleyelim teşekkürler arkadaşlar....

musti868
20-04-2007, 23:17   |  #29  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Vista sp1 ekim-Kasım gibi çıkacakmış.

Kapalı Hesap (53751)
21-04-2007, 14:17   |  #30  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj
musti868
Vista sp1 ekim-Kasım gibi çıkacakmış.
bu da kanıtı (birinci ağızdan olmasa da)

mustafan60
29-04-2007, 09:47   |  #31  
Üye
56 mesaj
sciencenet
Keşke herkes bu kadar iyi niyetli olsa. Aslında doğru, uygun donanımlarla Vista daha iyi çalışır.Tamam da herkes yeni bilgisayar mı alsın?Bence Microsoft'un donanım firmalarıyla gizli bir anlaşması var.Sırf Vista'ya geçmek için en az 1000 dolar harcamak istemiyorum.Biz öğrenciyiz.Nerde her yıl yeni bir bilgisayar?
iyide arkadaşım sana zorla vista yı bilgisayarına kur diyen yok ki. bilgisayarın kaldırıyorsa kurarsın.

ScienceNET
29-04-2007, 15:25   |  #32  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj

Arkadaşım Vista'yı her bilgisayar kullanıcısı bilgisayarına kurmak ister.Bilgisayarımdaki donanımların Vistaya yeterli olmadığını nerden çıkardın.Bilip bilmeden konuşmayalım.Bu sorunları Dünyada bir yığın insan yaşıyor.Ve habire Vista için güncelleme indiriyor.Efendim yok donanım uyumsuzluğundan kaynaklanıyormuş, ben de buna itibar ediyordum ama baktım ki Vista uyumlu bilgisayarlarda da sorunlar çıkıyor.Ayrıca bu sorunlara Microsoft göz yumsaydı Vista Service Pack 1'i çıkararcağını hemen duyurmazdı.Belliki bir geçiş dönemi yaşıyoruz.Belki Temmuz ayından sonra tekrar kurarım Vista'yı.Şuan dünyanın kralı WINDOWS XP.Canavar gibi çalışıyor.Beklleyip göreceğiz...