Vista olan Laptopuma Xp Kurulmuyo

Zafer6161
27-06-2009, 01:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

öncelkle herkese slm benm Casper Laptopum var bunu ilk aldığımda Normal Vista vardı abime verdim o kullandı sonra kendime aldım benm kullandığım programlar xp de daha ii çalıştığı için Xp kurdum neyse Bir sıkıntı Filan yoktu Sonra bilgisayar yavaşlamaya başladı dedim bi format atayım xp cd taktım pc kapatmadn ileri filn şifre istedi filan giriyorum kabul etmiyo filn farklı xp cd denedim yine aynısı oldu sonra CD sürücüsünden başlatayım dedim başlattım neyse diski sildim kurulacak diski seçtim kur dosyaları kopyalanıyo diyor tam 99 filn gelio bianda elektrik filan gidio laptop kapanıyo denedim  hep aynı oldu vistanın ürün kurtarma cd taktım onu normal kurdu ama vista çok yavaş çalışıyo donuyo filan pcde özelliği filn ii 4gb ram var 2.17 ghz işlemci çif çekirdek filan sonra tekrar xp kurmyı denedim bu sefer disk silme yerine gelemdn gidiyo laptop bi yardımcı olursnız çok sewinrim kafayı yiycem lütfen acil yardım bekliyorum.....

PrQmatHeuS
27-06-2009, 11:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
280 mesaj

Sorunu tam olarak anlayamadım.Birbirine karıştırarak anlatmışsın.Biraz daha süzebilir misin?

Zafer6161
27-06-2009, 11:30   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

yani pc xp kurulmuyo kurulurken kapnıyo usbdeb kurmyı denedim yine aynı oldu

nonpasaran
27-06-2009, 11:51   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

arkadaşım birincisi 4 gb ram çift çekirdek bir işlemci le vistayı çok rahat kullanırsın.
Bazı programlar xp de daha iyi çalıştığı için demişsin onlar nedir söyle de bilelim.Bu senin dediğin 2 sene önceydi
elektrik kesilmesiyle laptop un nasış kapandığını anlayamadım.
şu anda bilgisayarda ne kurulu onuda anlayamadım
ilk önce bilgisayarının tam modelini yaz(Özelliklerini yazmaya zahmet etme biz internetten buluruzAğzı kulaklarına varıyor)
ikinciside yanında biri varsa şu yazdığın mesajı ona bi okut bakalım bişi anlıcakmı?
Sen sorununu ayrıntılı bir şekilde düzgün bir türkçe ile yazmaya üşenmişsin bizden kahinlik yapıp,kargacık burgacık yazdığın mesajdan tam çözümü bulup bir satırla sorunu çözmemizi istiyorsun!

Zafer6161
27-06-2009, 12:24   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

senn kadar bende biliyorum 4gb rami olan çift çekirdek bi laptopun vistada raht çalışacağını ama çalışmıyo ewet format atarken kapnıyo pc kendiğinden Casper nirvana 4gb ram 2.17 işlemci çift çekirdk 256 ekran kartı  sorun açık laptopa vista kuruluyo sorunsuz ama iyi çalışmıyo xp kurulmuyo format atarken ya  kuruluma başlarken ya yüklerken kapanıyo kafamı karıştıran şu vista oluyo kapanma filan yok xpde nieye kapanıyo kurarken

Süleyman.
27-06-2009, 16:37   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Zafer6161
senn kadar bende biliyorum 4gb rami olan çift çekirdek bi laptopun vistada raht çalışacağını ama çalışmıyo ewet format atarken kapnıyo pc kendiğinden Casper nirvana 4gb ram 2.17 işlemci çift çekirdk 256 ekran kartı  sorun açık laptopa vista kuruluyo sorunsuz ama iyi çalışmıyo xp kurulmuyo format atarken ya  kuruluma başlarken ya yüklerken kapanıyo kafamı karıştıran şu vista oluyo kapanma filan yok xpde nieye kapanıyo
Sizin sorun başka bir yerde bence.

1. Vista ile hiçbir sorun yaşamamanız lazım. Birşeyleri yanlış yapıyorsunuz. Ben daha yeni, öyle bir bilgisayarı optimize ettim ki, Vista yüklü olan. Şaşarsınız. Bunu da yazacağım zaten. İdare edecek derecede ayarlanabiliyor yani. Bu konuda sorunun sizde olduğunu düşünüyorum, Vista'da değil.
2. Yüklemeya çalıştığınız XP CD'si sorunlu olabilir.
3. Zaten format sırasında birkaç kere kapanıp açılır bilgisayar. Sorun yine sizde olabilir.

Zafer6161
27-06-2009, 16:51   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

sorun bende değil çünkü ben eskiden ne yapıyorsam aynısını yapıyorum  4 tane farklı xp kurmaya çalıştım 3cd den biri usbden ama değişn bişy olmuyo ark. denedi yine olmadı...