Vista olan Pcmi Xp yapmadan Önce ...

ozgur055
31-03-2010, 00:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle iyi akşamlar  Bir sorum olucak Benim bilgisayarım Vista Sp1 yüklü Ve ben Bilgisayarıma Vistayı kaldırıp Xp kurmak istiyorum ama silinmesini istemediğim dosyalar cok Bunun için yapabileceğim birşey ,  yada Tek disk olan Yerel disk c yi Disk yönetiminden Küçültüp yeni oluşacak disk e silinmesini istemediğim dosyaları atmakda olabilir fakat Yeni açılan disk e sadece 15gb yer ayrılıyor Bunla ilgili bir çözümde olabilir  .. 
Ayrıca Format atma nedenim Açılırken ''disk boot failure insert system disk and press enter '' hatası Ve bazende ''Error loading operation System'' hatasını almam, Bu hatalar Bilgisayar açıkken birden elektriklerin gitmesi sonrasında geldi belkide hiç formata gerek olmayabilir yardımlarınızı bekliyorum .İyi forumlar.

Sistemim ;
İşlemci          :  Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50 GHz 
Bellek            : 3,00 GB
Sistem Türü   : 32 Bit İşletim Sistemi

Son Düzenleme: ozgur055 ~ 31 Mart 2010 00:17
mustafa2116
31-03-2010, 02:14   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

c diskjini vista 2 ye bölebiliyor.  bilgisayarım üzerine tıklayın ve yönet diyin
bilgisyar yönetim penceresinde depo bölümüne tıklayın ve  depo hdd yi seçin
bölmek istediğiniz diski seçin
birimi küçül dediğinizde bir basit birim oluşcaktır.
oluşan birime  sağtıklayıp biçimlendirmeyi seçin ve hızlı biçimlendiri işaretleyinki saatlerce biçimlenidrmayei beklemeyin. böylelikle yeni bir diskiniz olunur.
c diski  formatlanmadan küçültülmüş olacaktır
5 gb vermeniz kafi  sadece xp işletim sisgtemini bu 5gb alana kurunuz. böylelikle dosyalarınız kaybolmadan  disk bölünmüş ve format atmış olursunuz.

ozgur055
05-04-2010, 15:43   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

İlginiz İçin tşk. ederim sorunum halloldu..