Vista Partition

ilkeamasya
23-11-2008, 13:42   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Arkadaşlar bnm laptopumda maalesef lanet vista yüklü.Laptop gelirken de yetkililer harddiskini kendi kafalarına göre bölüp yollamışlar.benim yapmak istediim format atmadan bu harddisk bölümlerini düzenleyebilmek.bildiğiniz bir program var mı acaba?partition magic i yükledim bu programın vista ile sorunları var dedi.lütfen yardmcı olun..Ağlıyor

emre__
23-11-2008, 14:14   |  #2  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

vistanın kendi bölümleyicisi war onu dene bide niye lanet vista diyosun ben çok memnunum 98 de çalışan oyunları bile kullanıyorum. senin programlar fin tarihinden kaldıysa adamlar ne yapsın he birde recovrey bölümünü silmem geri gelmiyomuş benim notebook un kullanma klavuzunda öle yasıyodu. nasıl birşey yaptılarsa bilgisayarımın içindeki disklerde gözükmüyor anca dik bölümlemede çıkıyo :D

ilkeamasya
23-11-2008, 14:28   |  #3  
OP Yeni Üye
38 mesaj

o bi işe yaramıyor denedim kendi bölümleyicisini.güzelim xp dururken herşeyle problem çıkaran herşeyi soran hafızayı mahveden bi işletim sistemine lanet demek az bile oluyo.başka öneri?bildiiniz program?

umut101010
23-11-2008, 16:17   |  #4  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

arkadaşım kullanmayı  bilmiyonuz vistayı  sonra vista suçlu vista xp den kat kat iyi performans veriyor üstelik daha güvenli daha stabil çalışıyo şimdi derrsnin oyun  açmıyo vistayla oynayamadığım oyun yok

ilkeamasya
23-11-2008, 16:41   |  #5  
OP Yeni Üye
38 mesaj

ya tmm saol değerli görüşlerin için ama ben açtıım topic vista mı iyi xp mi değil.ayrıca madem o kadar iyi kullanıyorsun vista yı istediğim şeyi nasıl yaparım onu da söleseydin o zaman.xp kadar stabil ve düzgün çalışmıyor vista şu anda.birçok tartışması da yapıldı vista mı xp mi diye hiçbirinde düzgün sonuç çıkmadı biz de çıkartamayız ama şu bir gerçek ki xp'den vistaya geçmeyen ve asla geçmeyecek milyonlarca insan var.bunun nedeni sence bizim vista kullanmayı bilmememiz mi yoksa vista nın bekleneni verememesi mi?xp yle vista arasında aero yüzü,4 gb ram i görmesi vs bunun gibi küçük artılar.yoksa xp stabil çalışırken vista ya geçip problem yaşamanın manası yok...

umut101010
23-11-2008, 16:51   |  #6  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

önyargı önyargı önyargı herkes vistaya çok önyarılı vista sp1 ile şu an sorunların çoğu  gidreildi xp de çok stabil gerçekten çok iyi bir sistem ama artık vistaın xp ye göre çok artısı var bak sana örenek vireyim xp de neyaparsam yapayım 7-8 ayda bir format atardım sistem çok yavaşlardı vista ilk çıktığından beri kullanıyorum 3- defa format attım 2 si benim hatam kulanmayı bilmedğimden sistem çöktü biride sistemde çakışma oldu çöktü şu an 11 aydır format atmadım tekbir sorun yok sistem yavaşlamıyor tabi zevkler tartışılmaz ama bana göre  vista katkat iyi xp ye göre

Deniz Selçok
24-11-2008, 15:00   |  #7  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Arkadaşlar bırakın tartışmayı. Vista ile gerçekten çalışmayacak şey yok. Sadece biraz bilgi ve beceri gereiyor. Konumuz bu değil. Ayrıca lanet vistayı da kimse kullanmak zorunda değil.

Konumuza gelirsek. Sen büyük ihtimalle partition magicin eski sürümünü kurmuşsun. Onu artık Symantec satın aldı ve son versiyonu 8.0dır. bunu denersen bir sorun oluşacağını sanmıyorum. Ha ille de bu vista salak ya demeye devam edeceksen o senin başarısızlığının bi sonucu. :D

hasan_gul
30-07-2009, 15:21   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

eğer vista iyi diyorsanız tabiki iiyi nde chip dergisini okudum ve nette forumlara takıldı vistayı baya öven var
bide ben deneyim dedim ama birütürlü vistayı kurarken bölme ye gelemdi birtürlü vistayı bölemedim
nasıl yapacam
c 'yi 139 yapmış d'yi ise 93 gb ben c' sürücüsüne 50 gb d ye ise 200 gb bırakacam ama bir türlü olmadı

Son Düzenleme: hasan_gul ~ 30 Temmuz 2009 15:26