VİSTA / Pikatel ComboMax Modem

thehunz
23-12-2007, 17:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

merhabalar

Arkadaslar Pikatel ComboMax Modem i vistaya kuramıyorum kolay kurulum.exe yi calistirdiktan sonra ilk kurulumu yapiyor daha sonra kolay kurulumu calistirmak gerekiyor kendi programını yani ama o acılmıyor ve soyle bir hata veriyor Run - time error 339 MSCOMCT2.OCX hatası veriyor bu modemle ilgili ne aradayısam bir bu hatayı ve calisma ma sorununu bulamadim bu konuda yardımlarını bekliyorum simdiden cok tesekurler...vistaya uyumlu olmayan bir modem verebilirmi ttnet o da ayrı bir konu BeğenmedimBeğenmedimAğlıyor

cell-o
23-12-2007, 17:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Modeminizin ethernet bağlantısı olmalıdır.Tavsiyem ethernet üzerinden bağlayıp direkt olarak internete çıkabilirsiniz.Diğer verdiği hatayı windows xp altında gerekli dosyayı system32 altına kopyalayıp düzeliyordu.Fakat vistada nasıl olur tam olarak denemedim.Fakat şunu deneyebilirsiniz.Komut satırı farklı çalıştır ile administrator ile çalıştırınız.Sonra komut olarak regsvr32 <path>\mscomct2.ocx  burada path dosyanın bulunduğu yer.Bunun sistemede aratarak bulun.Yolu yazınız.birde  gerekli düzgün dosyaları http://www.johnmag4u.com/blog/20 ... missing-or-invalid/
buradan indirerek yüklemeyi deneyiniz.

kolay gelsin.

Banned
23-12-2007, 17:58   |  #3  
Banlandı
181 mesaj

benimde ttnetin verdiği combomax var ama ben xp de sorunsuz kullanıyorum

thehunz
24-12-2007, 02:54   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj

zaten sorunda vistaya uyumlu cd kurulumu verilmemesi..ben http://www.elkotek.com.tr/ den bir kurulum indirdim ve kurdum fakat ben bu programın ara yuzunu modemin bana verdigi teknik destegini guvenligini adsl baglantımı test edebilecegim bir program bir ikon goremiyorum guya program kuruldu..iyide zaten daha onesinde vista kendisi internete kendisi baglana biliyor.. yani ben neden bu ComboMax ın programını goremiyorum bilgisayarımda..boyle bir kurulum cd nin icinde var o da kuruluyor ve ilk yazdıgım hatayı verıyor yani vistaya uyumlu degil verdikleri cd

Banned
24-12-2007, 11:36   |  #5  
Banlandı
181 mesaj

o zaman sen git vista uyumlu cd iste vista uyumlu yoksa mecburen xp kurmalısın

thehunz
24-12-2007, 18:07   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj

pede2 cok tsekurler..nasıl aklıma gelmedi..gercekten cok tesekurler paylasım ıcın..

Borga-x
24-12-2007, 18:23   |  #7  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Sen önce Cell-o'nun dedıgını yap.

thehunz
24-12-2007, 22:47   |  #8  
OP Taze Üye
10 mesaj

ya arkadasım onu yapmadıgımı nerden biliyorsun o arkadas xp de yaptıgı ve sonuc aldıgı bir oneri yazmıs sagolsun arkadas..ve vista icin bir oneri getirmis bende denedim ama olmadı..

yani bu yazdıgın nasıl bir aciklamadir anlamıyorum sen once onu yap diyerek biz burda acenmı kulanıcılar degılız kı.. pc ıle ilk defa karsılasmıyoruz..

sankı sorun bendeymıs gıbı yazıyorsun biliyorsan bildigini paylas bilmiyorsan sende boyle bir sorunla karsılasa bilirsin diye bu ve bu gibi konuları emır vaki satasmalardan uzak durarak takip et
ben 40 yıl onceki bir teknolojiden bahsetmıyorum ben yeni adsl ye gecen TTnetin bana verdigi bu modemın ve yeni sistem olarak bilinen vista isletim sisteminine uygun olmayn bir yazılımla dagıtıldıgını..bu sorunu yasadıgımı soyluyorum..

boyle gereksiz konusmalardan uzakduralım sırf bu yuzden forumlara yazı yazmıyordum ama hala aynı durumlar yasanıyor bilmeyenler satasırcasına cevap yazsın dıye kural mı vardı da ben mı okuyamadım acaba forma uye olurken anlamıs degılım

cyclops_33
04-01-2008, 11:34   |  #9  
Taze Üye
5 mesaj

kardeş merak ettim ben de aynı sorunu yaşıyorum şu anda sen bu olayı çözebildin mi ? valla ben de vistayı silip xp düşünüodum alternatifi ne bunun??

Kapalı Hesap (34907)
04-01-2008, 11:48   |  #10  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

ARKADAŞLAR AKILLI OLUN XP SİLİP VİSTA KURULMASINI NORMAL KARŞILIYORUM'DA VİSTA SİLİP SÜRÜCÜ PROBLEMİ YÜZÜNDEN XP KURULMAZ.DOĞRU SÜRÜCÜYÜ DOĞRU YERDEN DOĞRU ADIMLARLA YAPILIRSA SORUN OLMAZ.ARKADAŞ SÜRÜCÜYÜ BURADAN İNDİRİP KURACAK..
AYRICA MODEM İÇİN VİSTA DA SÜRÜCÜ KURMADAN ÇALIŞTIRABİLİYORSUNUZ.DİĞER SÜRÜCÜLERE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

cyclops_33
04-01-2008, 14:08   |  #11  
Taze Üye
5 mesaj

dayı bana zaten bu combo max icadının cdsini verdiler evde xp makine de var onda calısıo ama benim vistada calısmıor senin dediğin driverda cd deki hızlı kurulumla aynı?????

yelkowan
05-01-2008, 19:26   |  #12  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Ttnet'in yaptığı gerçekten çok saçma vistada kurulum işe yaramıyor.
Aynı sorunu bir kaç gün önce yaşadım arkadaşlarmın aldığı kablosuz pikateli kurulum dosyasıyla çalıştıramadık.
Ayarlarını modemin içinden yaptım.

Birde modemi kurmak sizin için neden bukadar önemli anlamadım. Kullanıcı adını ve şifreyi ve diğer bütün ayarları ie'ye 192.168.1.1 yazarak ulaşacağınız sayfadanda yapabilirsiniz. Sırf bu yüzden vistadan xpye geçilmi :))

Son Düzenleme: yelkowan ~ 05 Ocak 2008 19:31
cyclops_33
07-01-2008, 23:43   |  #13  
Taze Üye
5 mesaj

kardeş o da olmuyor bea

thehunz
10-01-2008, 00:43   |  #14  
OP Taze Üye
10 mesaj
cyclops_33
kardeş merak ettim ben de aynı sorunu yaşıyorum şu anda sen bu olayı çözebildin mi ? valla ben de vistayı silip xp düşünüodum alternatifi ne bunun??
ben artik birakmistim bunu arastirmayi arkadasim..cunku tuhaf anlamsiz yorumlarla karsilastim iyi bilinen dergilerin forumlarinda da actim bu konuyu neyse...

soyle yaptim arkadasim http://www.adslburada.com/page.asp?id=26 mıydı http://www.elkotek.com.tr/ mıyıdı su an hatırlayamıyorum zaten soz konusu sitelerde pek saglikli gorunmuyor neyse..ordan indirdigim kurulum dosyasını kurdum ordan modem kurulmadı ama en azından kurulum calisti il soyledigim hatayı vermedi Vista ( Run - time error 339 MSCOMCT2.OCX ) sonra cok tuhaftır usutune ttnetın verdıgı cd deki Kolay kurulum edlı exe yı kurdum bu sefer tuhaftır kurulum islemin i yapti hatta bilgisayarda ikiside var kurulu olarak..ama bununla beraber benim arastirdigim modemin bana verdigi o sozde teknik ozelliklerini ben aliyormuyum almiyormuyum bilmiyorum cunku programın herhangi bir arayuzu yok fazlada ugrasmıyorum artik ingilizce bilsek aslinda cok saglam kaynaklar avr ama iste bizde fazla gereksiz bilgi coplugu var(bu ayrıca baska arıstırdıgım konular icin soylenmistir)

yani o sekilde halletim iki kurulumu once sitedeki kurulumu sonrada cd deki kurulu yapınca oluyor iste conbomax "test yazılımı"DeliBeğenmedim calisiyor..

herkeze kolay gelsin...

blue_dragon
07-02-2008, 16:12   |  #15  
Yeni Üye
34 mesaj

bende vista kullanıyorum. ama sorunsuz kuruldu. fakat güncelleyemiyorum.