Vista Sürümleri

Afatih
30-06-2009, 10:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
106 mesaj

Bilgisayarı ilk aldığımda üzerinde Vista Home Basic yüklüydü.Bir şekilde işimi görüyordu. Hatta bu sistemin üzerine Autocad 2009 , Rhino Ve CS2 yükledim(Nero 9'uda  kurmaya çalıştım ama olmadı.)Bunları biraz çalıştırabildim.Şimdi ise Vista Ultimate kurar kurmaz bilgisayar yavaş çalışıyor.Acaba Vista sürümleri arasında performans farkı olurmu?Ultimate yerine Home Basic veya Starte yüklersem sistemim farkedilir biçimde hızlı çalışırmı?Bunların artısı eksisi genel olarak nelerdir?

Compaq Presario Intel  1.73 ghz Dual Core 1 gb ram 120 gb sata hdd  max. 256 mb vga card laptop

Süleyman.
30-06-2009, 10:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sisteminize ram ilave edip 2 GB'a çıkarın. Ayrıca aşağıdaki önerilerden size uygun olanları yapın. Sisteminiz epey kendine gelecektir. Basic ve Starter diğer sürümlere göre daha hafiftir:

https://www.chip.com.tr/forum/DAH ... -ViSTA_t102137.html

Hemen hemen aynı özelliklerde bilgisayara geçenlerde uyguladım. Şimdi idare edecek şekilde çalışıyor.

ErKaN-23
30-06-2009, 10:38   |  #3  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

starter değilde basic sürümüne geri dönebilirsin performans tabiki biraz farkederi adı üstünde ultimate bir sürüm yani tam bir sürüm vindows kurulduğu zamna pc de daha çok daha çok programın çalışması demmek hemde pc performansını etkileyecek programlardır bunlar

Afatih
30-06-2009, 10:58   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
106 mesaj

Teşekkürler bunlar iyi işime yaradı.Bunları yaparım umarım sistemim hızlı çalışır.Evet ram almak da dediğin gibi gerekli ama gönlümden geçen laptopu komple değiştimek :)

Süleyman.
30-06-2009, 11:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: Afatih  
Teşekkürler bunlar iyi işime yaradı.Bunları yaparım umarım sistemim hızlı çalışır.Evet ram almak da dediğin gibi gerekli ama gönlümden geçen laptopu komple değiştimek :)
O daha iyi olur tabi ki.

nonpasaran
30-06-2009, 11:45   |  #6  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Sisteminize ram ilave edip 2 GB'a çıkarın. Ayrıca aşağıdaki önerilerden size uygun olanları yapın. Sisteminiz epey kendine gelecektir. Basic ve Starter diğer sürümlere göre daha hafiftir:

https://www.chip.com.tr/forum/DAH ... -ViSTA_t102137.html

Hemen hemen aynı özelliklerde bilgisayara geçenlerde uyguladım. Şimdi idare edecek şekilde çalışıyor.
bende araya gireyim burayı da bi oku derim
Bilgisayarınız yavaş açılıp yavaş mı kapanıyor?