vista üzerine pardus

tolgabjk
29-10-2008, 16:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

arkadaşlar vista kullanıyorum pardus kurcam ama vista kendiliğinden mi kalkacak bide pardus ta format diye bişey varmı peki pardusu nasıl kaldırabiliriz kurunca

07BENER07
29-10-2008, 16:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,699 mesaj

hayır vista kalmayacak ayrı bir yere kurulacak pardusu kaldırma konusuna gelince forum / pardus bölümünde bununla ilgili birkaç konu açılmıştı onlar işine yarayabilir....

kolay gelsin..

Banned
29-10-2008, 17:29   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.) Eğer vistayı kaldırıp pardus kuracaksanız, kurulumdan sonra pardus boot yneticisinden vista bootuda kaldırmalısnız.Veya vistayı kaldırmaya gerek yok başka bir birimede pardus kurabilir, açılışta istediğinizi seçebilirsiniz. Seçim ekranı kurulumdan sonra otomatikman ayarlanmış olacaktır.
b.) Windowsta olduğu gibi pardustada disk seçim işlemleri vardır.Sırası geldiğinde sizden disk seçmeniz istenecektir.Yalnız windowstan farklı olarak 2-3 GB lık takas alanıda seçmeniz gerekmektedir.
c.)Pardusu kaldırma için sistemi xp cd ile başlatıp.Kurtarma konsoluna geçip, fixmbr,fixboot komutları ile pardus önyükleyicisini kaldırabilir, format aşamasındada kurulu olduğu diski biçimlendirebilirsiniz.

bademgoz
27-11-2008, 20:42   |  #4  
bademgoz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
352 mesaj

ben vistadan sonra bilgisayarıma pardus kuramdım nasıl olacağını da bilmiyorum lisans sayfasına gelmeden bir sürü yazı geliyor öncede pardus ve xp  beraber kullanmıştım ama vistayı bir deneyim dedim denedim sonra kaldırdım ama pardusde böyle bir hata ile karşılaştım bilenlerden yardım bekliyorum.tşk

cbrcbr
09-12-2008, 19:07   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

teşekkrüler benimde kafama takılan konu buydu