vista üzerine xp

guest739
30-03-2007, 21:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

vista ultimate kullanıcısıydım fakat üzerine bir de XP pro yüklemeye karar verdim fakat şimdi bilgisayar sadece xp de  açılıyo vista yı kesinlikle kullanamıyorum.... ne yapmalıyım????  

daha önceki mesajları okudum ama bende direk başlangıçta boot etti ve zorunsuz xp yükledim.....

İtacHi_
30-03-2007, 22:17   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadaşım sen bilgisayarıma yan tıkla oradan gelişmiş sekmesine tıkla buradan balangç kurtarma sekmesine tıklar orada başlangıç seçenek dosyası var ve yanında düzenle yazıo.ona bas orada operating system yazıyor altındaki yazılarda eğer vista ultimate ile ilgili bir şey varsa xp vista ultimateyi silmemiş demektir.sen ya sadece vista yada sadece xp kullanmak zorundasın arkadaşım.Hangisini kullanmayacaksan onun oradaki yazılarını sil ve kaydet.

mor_enginar
30-03-2007, 22:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
300 mesaj
burakesan_1993
arkadaşım sen bilgisayarıma yan tıkla oradan gelişmiş sekmesine tıkla buradan balangç kurtarma sekmesine tıklar orada başlangıç seçenek dosyası var ve yanında düzenle yazıo.ona bas orada operating system yazıyor altındaki yazılarda eğer vista ultimate ile ilgili bir şey varsa xp vista ultimateyi silmemiş demektir.sen ya sadece vista yada sadece xp kullanmak zorundasın arkadaşım.Hangisini kullanmayacaksan onun oradaki yazılarını sil ve kaydet.
Yanlız her şeyi anladım da şu yan tıklama işine kafa erdiremedim nasıl yapıyorsun onu??.Hani 1 tane yan olsa neyse ama sağ yan var sol yan da var sonra 360 derece,dakika,saniye vs bilimum koordinat belirten terim var onu nasıl ayarlayacaz biraz daha açık konuşursan.Soru

guest739
30-03-2007, 23:49   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

baktım da sadece xp var.. e şimdi nolcak ben farklı parçalara kurmuştum. C de vista, D de xp var. eğer c ye format atmadan vista yüklersem ayarlarımı kurtarabilir miyim??? neden 2 işletim sistemi kullanamıyorum ki???

Mea
31-03-2007, 21:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Bilgisayarında ' işletim sistemi kullana bilrisin.BUnun için günümüzde bazı Porgamalarda var ama sendeki sorun dosya sistemlerinin  ilk kullanacagı yer C'Dir oda sende VİSTA açılışda xp ile açması da gayet normal Başlangıç ve kurtarma konsolundan bunları kaldırıp açılışta sana sormasına izin vere bilirsin.

Artema
03-04-2007, 22:35   |  #6  
Taze Üye
5 mesaj

arkadaşım vistanın üstüne xp kurulmuyor,açılışta system hatası veriyor ,ama xp nin üstüne vista kuruluyor
önce xp kurup sonra vistayı kurarsan sorun düzelir

raver
03-04-2007, 23:01   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

harika bir haber bu...

PcMaKeR
04-04-2007, 04:45   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

vista üzerine xp kurarsan xp kendi mbr sini oluşturuyor(kısaca boot sektörü) böylelikle vistanın açılması imkansız hala geliyor. xp de böyle bir orun olduğunda boot cd sini takıp konsoldan boot düzeltiliyordu ama vistayı bilmiyorum. direk setupa geçiyor.