VİSTA VS XP

aytacali
28-04-2007, 13:09   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
719 mesaj

Selam, sizce vista ile xp arasındaki fark sadece şekil mi diyorsunuz yoksa !
xp nin şöyle şöyle fark'ı var yoksa !
vista'nın böyle böyle fark'ı var mı ? diyorsunuz !

Bence aralarındaki farkı tartışarak,konuşursak, belki hiç farkında olmadan bazı arkadaşlarımıza yardımcı olabiliriz.

Kapalı Hesap (53751)
28-04-2007, 13:28   |  #2  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

ben usb belleği ram olarak kullanmasına bayıldım ama kullanıcı hakları diye sürekli soruları çok can sıkıcı şu anda da güvenlik açısından xp gibi delik deşik olmadığı kesin ama ileriyi bilmem oyun oynayacaklara da xp de kalmalarını tavsiye ederim dx 10'a kadar tabi

Banned
28-04-2007, 13:44   |  #3  
Banlandı
268 mesaj

ben kullanmadım kullanmam da diyom nedne derseniz bellegin nerden baksan yarısını yiyio microsoft 1gb öneriyo ama  512 kuruluyo kurduktan sonra hiç  problem olmasa bile 1 iki haftaya kalmıyo pc çok yavaşlıyo görünüş var MAc apple dada var onu Xp yükleye bilyon aynı görüntüyyo bide ofis 2007 var onuda netten yükleye biliyon  internet 7 var onuda netten yükleyebiliyon yane o kadar güzel deil nasıl diyim görünüş istiyodsan 256 ram ben kurdum apple netten yükleyip hiç bi sotrun yok çok ta güzel görüntüsü var ama illede vista diyosan Mayıs ta filan onu Sp çıkçak yane biras daha  bekle diyom iyice yayılsın sorunları kaksın çünkü bellek yiyio diye microsftadava açtılar kazandılamrı bilmyiom ama bekle bence diyom apple iddare et  hazirana kadar sorunalrı kalkar diyom

OBA
28-04-2007, 15:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

güvenlik istiyorsan mac os kur pcne vistayı yakın bir zamanda kurmayı düşünmüyorum.

benersince
28-04-2007, 15:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

vistada sürücü sorunları çok oluyor ve çok can sıkıyor her şeyi tanıtmak zorunda kalıyorsunnuz örnek philips go gear mp3 ümü tanımıyor vs vs..çok ram yiyor ....ayrıca xp den daha fazla eminmisin sileyimmi yanlış yapıyon hop kardeş kısacası çok fazla uyarı veriyor  bunlar dezavantajları

bikere xp den daha güvenli ..güvenlik duvarı daha önemsenmiş  grafikleri daha canlı daha renli cıvıl cıvıl hani gerçi gereksiz olarak buluyorum ama üç boyutlu dosya seçenegi var vs vs vs

not nezaman xp cılkı çıkar ozaman vista yüklerim

PcMaKeR
28-04-2007, 15:32   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

ben xp ye bakmıyorum bile. xp nin 64 bitini kurulu ama canım bişi isterse orda o zaman xp açılıyor diğer zaman vista Administrator hesabıyla girdiğim zaman fazla güvenlik sorusu yok. hiç driver sorunu çekmedim. güzel çalışıyor vista...

V-aLFonso
28-04-2007, 16:18   |  #7  
Taze Üye
7 mesaj

iP V6 yı desteklemesi
VPN  özelliği
bana göre en iyi özelliklerden birisi

onun dışında kullanıcı hakları konusuna gelince
ben administrator profilini gruplarda "Trusted installer" isminde bir grup var oraya ekledim herhangi bir sorunum kalmadı
tavsiye ederim.