Vista x64 ile XP x86 arası yazıcı paylaşım sorunu

mustaafa
21-10-2008, 14:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhabalar,

elimde HP deskjet 1280 bir yazıcı var. bunu vista 64 bit ultimate ingilizce sisteme usb ile bağladım. sorunsuz çalışıyor. ancak ağdaki diğer bilgisayarlara tanıtmakta problem çekiyorum. yazıcı paylaşıma açık, arama listelerinde gözüküyor fakat uygun driver bulunamıyor hatası veriyor. elle goster kısmıyla hp resmi sitesinden indirdiğim hiç bir uygun driver çalışmadı. ağ daki diğer bilgisayarlar XP 32 bit türkçe veya ingilizce ve vista 32 bit türkçe olarak değişkenlik gösteriyor. bu arada daha öncesinde (yani 64 bitlik vista piyasada yokken) yazıcı xp 32 bit bir makineye bağlı idi ve ağdaki vista 32 bit dahil tüm sistemler yazıcıyı kullanabiliyordu.

Son Düzenleme: mustaafa ~ 21 Ekim 2008 15:01
mustaafa
22-10-2008, 11:52   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

sorunu halletim. Sorunun kaynağı 64 bit 32 bit çakışması. ağdaki diğer bilgisayardaki yazıcıyı denetim masası>yazıcılar>sunucu özellikleri adımından local port olarak //"ip numarası"/"yazıcı paylaşım adı" şeklinde tanıtıyorsunuz. ardından standart yazıcı ekle işlemleri ile işletim sistemi için indirdiğiniz uygun sürücüyü gösterip yuklemeyi tamamlıyorsunuz.

SAİNT
22-10-2008, 12:53   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

bravo soruda senden cvpta bende sorunun 64 ile 32 bit arasında olduğunu yanlız nasıl çözeceğin hakkında bi fikir sahibi olmadığımı yazacaktım.

terran48
21-08-2009, 10:18   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: mustaafa  
sorunu halletim. Sorunun kaynağı 64 bit 32 bit çakışması. ağdaki diğer bilgisayardaki yazıcıyı denetim masası>yazıcılar>sunucu özellikleri adımından local port olarak //"ip numarası"/"yazıcı paylaşım adı" şeklinde tanıtıyorsunuz. ardından standart yazıcı ekle işlemleri ile işletim sistemi için indirdiğiniz uygun sürücüyü gösterip yuklemeyi tamamlıyorsunuz.

ben beceremedim.aynı sorunu yaşıyorum.biraz daha açıklayabilirmisin?