Vista'ya Format Atma Sorunu

datnet
19-04-2008, 01:41   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

dostum sanırım sen pc formatlamayı bilmiyorusun. yazdığın şekilde olmaz. profosyonel birine göstermeni tavsiye ederim . ki profosyoneller bile vistaya format atarken sorun yaşayabilir. önce BİOS a girip raid controlor ünü devre dışı bırakman lazım sonra xp ile format atmalısın. Ama xp ile format atılan pc de C sürücüsündeki bilgiler silinir. bu yüzden C sürücüsünde senin için önemli olan dosyalarını yedekle . bazı bilgisayarcılar yedek almadan yapabiliyor. verilerin kaybolmasın.

tiwiak
19-04-2008, 02:38   |  #27  
Yeni Üye
32 mesaj
demirhack
Çok teşekkürler arkadaşlar. Değerli yorumlarınızı dinleyerek söylediklerinizi yapacağım bu akşam. Umarım Çözerim.

Bu arada yeni bilgisayar alacak olan arkadaşlara tekrar tavsiye ediyorum ki: VİSTA YÜKLÜ MAKİNA ALMAYIN!!!

Arkadaşlar Vista ya olan bu öfkenin nedeni de ne?

İtirfa edeyim ki SP1 den önce beni de bezdirmişti, hatta SP1 i kurduktan sonra bile sorum çıkarmıştı ama format atıp henüz yüklenmiş Vista nın üzerine SP1 kurunca, gözde görülür bir iyileşme ve performans artışı oldu.

Vista için 2 gb ram kullanırsanız, sorunsuz çalışacak ve XP yi asla aratmayacaktır.

Gerek görselliği gerekse de yenilikleri ile Vista bambaşka...

es0o0
16-05-2008, 13:20   |  #28  
Yeni Üye
43 mesaj
MY LIFE
Arkadaşım önce vista cd si ile sanki yeniden vistayı kuruyomuşsun gibi cd yi çalıştır ve hdd yi formatla yani işletim sisteminin olduğu bölümü silip biçimlendir.Biçimlendirmeyi tamamladıktan sonra vista cd sini çıkar,xp cd sini tak ve pc ni resetleyerek xp ni kur.Göz kırpma
bence en açıklayıcısı bu olmuş tşk. kardeş.

dervishizir
16-05-2008, 17:02   |  #29  
Taze Üye
3 mesaj
cdm
XP kurabilmen için BIOS'daki bir ayarı değiştirmen gerekli. SATA ile ilgili bir satır tam yerini hatırlamıyorum, onu disable yapmalısın. Ancak eğer notebook'unun XP driver'ları yoksa boşuna kurmuş olursun, öncelikler HP'nin web sitesinde driver olup olmadığını kontrol et.
buradaki gibi dene birdi xp de formatlamadan önce bölümü sil seçeneğinden kopla ham hale getirip öyle formatla. diğer arkadaşların dediği gibi xp sürücülerinin olmasına dikkat et başın bayağı ağırır zaten yeterince ağırmış :)

es0o0
16-05-2008, 17:09   |  #30  
Yeni Üye
43 mesaj
dervishizir
cdm
XP kurabilmen için BIOS'daki bir ayarı değiştirmen gerekli. SATA ile ilgili bir satır tam yerini hatırlamıyorum, onu disable yapmalısın. Ancak eğer notebook'unun XP driver'ları yoksa boşuna kurmuş olursun, öncelikler HP'nin web sitesinde driver olup olmadığını kontrol et.
buradaki gibi dene birdi xp de formatlamadan önce bölümü sil seçeneğinden kopla ham hale getirip öyle formatla. diğer arkadaşların dediği gibi xp sürücülerinin olmasına dikkat et başın bayağı ağırır zaten yeterince ağırmış :)
PEKALA XP SÜRÜCÜSÜ OLUP OLMADIĞINI NSL ANLICAZ?