vista yedeği

HPQ-User
16-04-2008, 09:20   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

musti64 sormuş:
İşletim sistemim lisanslı fakat yanında bir CD verilmedi.Sadece HDD içinde preload olarak gözüküyor ve buraya erişilemiyor.Bunu (vistayı)nasıl CD ye dönüştürebilirim.HDD yanar yada bozulursa ispat edemeyiz....
Çok teşekkürler.İyi çalışmalar...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
lenovo laptop,160 gb hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; SIMBAR Enabled)

sah1n
16-04-2008, 09:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

İşletim sistemin lisanslıysa notebook'un altında etiketi olur onu gösterirsin tamam.
Oraya ulaşmak için f12 tuşunu kullanarak recovery yapıyorsun ama leptondan leptop ada değişiyor bu f12 tuşu bazı notebooklarda sadece boot için özel bir tuş koymuşlar.
Lenovo notebook larda klavyenin üzerinde mavi bir tuş var onunla recovery e ulaşıyorsun.

Son Düzenleme: sah1n ~ 16 Nisan 2008 09:41
Banned
16-04-2008, 11:45   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

O kısmı dvd ye dönüştürme imkanınız bulunmamaktadır. Fakat bir makalede okumuştum; Yazılanlara göre bu şekilde vista dvd yerine recovery bölüm şeklinde kurulum yapıan sistemlerde standart dvd ile kurulum yaparken oem anahtar girilince kabul edilmiyor fakat ürün anahtarı girilmeden yapılan kurulumdan sonra windowsu şimdi etkinleştir seçeneğinden oem ürün anahtarı girildiği takdirde windows etkinleştiriliyor. Her ne kadar deneme imkanım olmasada anlatılanlar doğru ise başka birisinden kopyalayacağınız veya internetten yayınlanan onca vista dvd  lerden indireceğiniz kurulum dvd ile yapacağınız ürün anahtarı girmeden kurulumlardan sonra etkinleştirme seçeneğinden laptopun altındaki sertifikada yazan ürün anahtarını girerek sorunsuz etkiğnleştirme yapabilirsiniz.