Vista'yı bırak, Windows 7'ye bak!

CHIP Online
20-10-2008, 10:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Çok daha iyi bir işletim sistemi bekleyin: Microsoft patronuna göre Windows 7 yeni Vista olmayacak.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Vist ... -7-ye-bak_9190.html

Resimlerle: Windows 7'den ne istiyoruz?

Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, Gartner şirketinin gerçekleştirdiği soru-cevap oturumunda son günlerde yoğun olarak tartışılan ve gündemden düşmeyen Windows 7 ile ilgili düşüncelerini kamuoyuyla paylaştı.

Ballmer'ın oturum boyunca en çok üzerinde durduğu konu ise Windows 7'nin Vista gibi yeni bir işletim sistemi olmadığı görüşüydü. Bu görüşü kesinlikle reddeden Ballmer, yeni işletim sisteminin üzerinde çok çalışıldığını ve Windows 7'nin aynen Vista gibi kendi başına yeni bir işletim sistemi olduğunu vurguladı.

Vista'ya 7'nin performans konusunda daha gelişmiş bir işletim sistemi olduğunu söyleyen Ballmer, Windows 7'nin pazara sunulmasıyla birlikte Windows XP kullanıcılarının da 7'ye geçmesini bekliyor.

Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre Windows 7, en geç 2010 yılında satışa sunulacak.

Tüm konu: Vista'yı bırak, Windows 7'ye bak!

Resimlerle: Windows 7'den ne istiyoruz?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7'den ne bekliyoruz?

uGuR.uK
20-10-2008, 11:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

vista zaten bicok beklentimi karşılamıştı, osmanlılara ait bi sistemle kullanmaya calışmadıgım icin son derece kullanışlı ve performanslı bi şekilde kullandım. 7'den daha cok işlevsellik bekliyorum ben, bide icinde birden cok tema seçenegi kendinden olsun, microsoft niye hep 1-2tane tema geliştirip bırakıyor şu windowsları anlamıyorumGülümseme bicok programda bircok skin destegi var, yap 3-5tane kardeşim ya...

Borga-x
20-10-2008, 11:25   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Kahkaha Katılıyorum.  Onun dısında hızda çok önemli. Gereksiz yere 2-3dk sistem açılmasını beklemek insanı sıkıyor...

frozen
20-10-2008, 15:39   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Vistadan şikayet edenleri anlamıyorum. Çıktığı ilk günden beri Vista kullanıyorum ve çokta memnunum. Arama işlevselliği, çalışma düzeni, pratik erişimleri. XP de kalmak için hiç bir sebep göremiyorum.

" elazigli " doğru söylemiş, osmanlı modeli bir pc ile windows 98 kullanmanızı tavsiye ederim.

-Daha yüksek açılış hızı,
-Donanıma daha hakim,
-Daha ileri seviye arayüz,
-Aero daki çeşitli özelliklerin kısıtlanmamış olması,(transparanlık limiti v.b)
-EAX karmaşasının çözümü,
-Daha çok kişiselleştirilebilirlik,
-Yeni bir registry düzeni, (ek program olmadan çöplüğe dönmeyen bir registry istiyorum artık!!)
-Daha az konuşan "sanal dadı!(UAC)

dikkat çektiyse eğer, bu isteklerim gelişmelere yönelik, kendimle tezat oluşturduğum düşüncesine kapılınmaması için belirteyim; XP den bunları beklemek, kıyamet gününde ölmemeyi beklemek gibidir.

Lammoth
20-10-2008, 15:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

Ballmer alem adam ya. Tipe bak :)

Fattur
20-10-2008, 18:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

lammoth a kadar çok doğru şeyler söylemişler

ama bana win 7 pek de öyle ayrı bir os gibi gelmedi çünkü:
Driver desteği vista ile çalışanlar onda da çalışacak.
bu bir çelişki değilmi?(sıfır bir windows olması yolunda)

Lammoth
20-10-2008, 19:03   |  #7  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

driver ı sistemden bağımsız yapacaklar diye duymuştum.

cosdeniz
18-11-2008, 00:47   |  #8  
Taze Üye
7 mesaj

w7 deneyin vazgeçemeyeceksiniz :) valla ben denemek için kurdum vista win'98 gibi gelmeye başladı:) driver falan hiç bir şeyle uğraşmıyorsunuz. notebook'a kurdum. makina kendini update etmek istedi. güncelleştirmelere baktım. bütün driverlar (chipset, ekran kartı, modem, wireless, ses donanımı v.s.) çıktı yükledi. kapatıp açtım aynen devam. kesinlikle vistadan kat kat daha iyi. en güzel tarafı makina kesinlikle kasılmıyor. kararsızlık yok. donma yok ve işin ilginci vista dan kat kat hızlı ki daha bu beta. bütün programlarımı yükledim (photshop, nero, dvd converter) pil çok uzun gidiyor. ısınma yok . süper bişey:)görsellik vistaya çok benziyor.  gadget ler bağımısız istediğiniz yere koyun. toolbar biraz apple'a benzemiş ama biraz. ben sevdim bunu:)

Hiper£l£v£nKids
18-11-2008, 16:24   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj
Lammoth
Ballmer alem adam ya. Tipe bak :)
Çay demleyi unutmuşuz

Tipe bak çay demleKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha