Vista'yı silip Xp kurmak.

a.ozcan
03-08-2009, 11:53   |  #1  
a.ozcan avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,013 mesaj

Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi Samsung R-522 bilgisayarıma ne pahasına olursa olsun Xp kurmaya karar verdim :).Birçok makale yazı konu okudum ve kafam allak bullak oldu Vista'yı komple kaldırıcam direk Xp olarak açılıcak normal Xp olacak bunu nasıl yapabilirim şimdiden teşekkürler..

FCWARE
03-08-2009, 22:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
205 mesaj

sanaaa bu konuda cok ii yardımcı olabılrım nerdeyse serwiste her gun yaptıım is eğer wıstayı kaldırıp tamammen xp kurmak istiyorsan yanı wısta bna uymuyo tarzım deıl xp istiyorum dıoasan yapman gerekenler cok basıt hıc aklını karıstırma ilk once orjınal xp cd nı al tak pc ye bıos a gir del yada F2 ile boot dewice kısmından  sıralama solyle olucak:
1.CD Rom
2.Harddisk in örn:samsungHDD die
diğer sıralamalar flopy dısk fln onemlı deıl
sonra F12 yada sawe bıos yapıp cık pc yenıden basladıktan sonra cd den onyukleme icn bir tusa basınızı gordunmu dal klawyeye .D sonrası ztn kolay önyukleme yapldıktan sonra hdd bolumlemede wısta hangı dıskteyse Orn: C de ise c yi sec dısk ı sıl sonra tekrar ustune gel yenı bolum olstur enterla sonra dısk bıcımleme turu olarakta hızlıyı secmenı tawsıye etmem normal ntfs yi sec yanı cıft taraflı formatla daha guwenlı sonraya bısey kalmıyo ztn:D

Mustafa@PC
03-08-2009, 22:51   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

XP yükledikten sonra sistem açılırken seçenek gelecek Vista mı açılsın XP mi diye bunu çözmek için :

XP cd'si ile kurtarma konsoluna girip,

fixmbr

fixboot

bootcfg /rebuild

Komutlarını sırayla uygulamalısınz...