vista yüklerken sorun

HPQ-User
09-11-2008, 02:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ay sormuş:
bilgisayara recovery cd den format atarken,  yükleme bittiğinde cdyi çkarttı ve "recovery.dat  dosyası bulunamadı. lütfen cd yerleştirin" uyarısı verdi. önce yüklenmedi zannettim  ama bir kaç kez kapandı açıldı. sonra normal bir şekilde windows açıldı. ama şimdi windowsta bazı sorunlar var. mesela çalştıra "msnconfig"  yazıldığında çıkmıyor.

başkasına götürmek istemiyorum. ayrıca bilgisayarda recovery bölümü de yok. tekrar yüklersem yine aynı şekilde recovery.dat dosyasını isteyecek. ne önerirsiniz?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
asus x51 120 gb hd
intel pentium dual core

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Banned
09-11-2008, 03:37   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Recovery dvd niz ya oluşturulurken hatalı yazılma olmuş yada sonradan zarar görmüş. Üzeri lekelenmişte olabilir. DVD yi silip içerisinde  recovery.dat  dosyasının olup olmadığına bakın varsa bilgisayara kopyalamayı deneyin. Kopyalanırsa sorun lekedenmiş demektir yeniden format atın kopyalanmazsa dosyada sorun var demektir.Bir başka yöntem nero vea benzeri bir yazılımla dvd yi imaj olarak sisteme veya başka dvd ye kopyalamay deneyin. Sorunsuz kopyalanırsa iyi ancak döngüsel atık denetimi uyarısı verirse dvd nin hatalı olduğu kesinleşir.
Sorn sadece recovery.dat dosyasının okunanamasıysa dosyayı başka bir asus kullanıcısınsa upload etmesii isteyin veya temin edin. DVD den kopyalayacağınız diğer dosyalara beraber recovery.dat dosyasının dvd deki konumuna ekleyip nero benzeri bir yazılımla imaj dosyası oluşturup dvd ye yazdırın ve onunla format atmayı deneyin.Sözün özü  dvddeki hatalı dosyaları kontrol edip sorunsuz olanları sisteme kopyalayın birşekilde temin edeceğiniz hatalı dosyaları dvddeki konumlarına bakarak sisteme kopyaladığını dvd kopyasında aynı konuma kopyalayı dvd oluşturunve onunla formatatın.

Kapalı Hesap (91855)
17-11-2008, 23:08   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

zaten o komutun adı msconfig

sen msnconfig yazmışsın