Vista yükleyemiyorum

Echo666
31-12-2007, 11:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Slmlar 1 ay önce yeni bir sistem topladım kısacası vistaya yeterli olacak bir sistem.Vista ultimate yüklerken yüklenecek sürücü seciminde hep disk bulunamadı dogru medyayı takın uyarısı alıyorum.Aslında sabit diskim orada gözüküyor c: d: e: diye bölümler halinde.Sistemde aynı zamanda xp de yüklü bölümler de xpde olusturuldu ama ben emin olmak icin bölümleri vista yüklemesinde silip yeniden bölümleyip bicimlendirdim.Bu arada diskteki yer 53Gb.Ancak bir sonuc alamadım yine aynı hatayla karsılasıyorum.Aynı  yükleme dvd sinden baska bir makinaya yükleme yaptık yüklendi hemde sistemi daha zayıf bir makinaya.Ben bu duruma bir anlam veremedim yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Borga-x
31-12-2007, 11:32   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

2 secenek olabılır ya CD surucunuzde bır sorun var yada kablolarını tam takamadınız. Vıstayı sıfırdan kuruyorsanız butun bolumlerı tekrar bırleştırıp tekrar bolumlendırın. Ama İllegal bır Vısta CD'sı ıse bu tıp sorunlar cıkabılıyor.Bence DVD'de de bır sorun olabılır...

Echo666
31-12-2007, 11:38   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Valla kardes aynı dvd surucusuyle xp yukledım cdler dvdler yazdım okudum hıc sorun olmadı.Ayrıca bır baskka eskı sıtem bılgısayarda aynı sorun oldu ama hemen hemen aynı özellıklere sahıp baska bır makınaya sorunsuz yuklendı.Bu arada dvd ıllegal ama dıyorum ya pentıum 4 ıslemcılı bılgısayara aynı dvd den yukleme yapıldı.Bazen cıhazı camdan atmak gelıyor ıcımden bı dunya para ver ama vısta yukleyeme

ANADOLU
01-01-2008, 18:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
249 mesaj

Suçlu olan DVD deki yazılımdan kaynaklanıyor. Açıkcası vista olan dvdyi çöpe atman başka bir şekilde temnin etmen resmi yada gayri resmi, nedeni ise; lisans dışı uygulamalarda sık görülen bir sorun olarak biliyorum.