Vistada eşitleme merkezi sorunu

Kombat
01-04-2007, 06:45   |  #1  
Kombat avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
425 mesaj

PC kullanıcısıyım ama meraktan vista eşitleme merkezini çalıştırdım.Hay çalıştırmaz olayım traya yerleşti her açılışta windows sürücü yüklemesi diye pencere açılıyor yükleniyor diyor sonra SQL server yazısı çıkıp bar doluyor sonra gadget menüsü sidebar yükleniyor. Vista h premium kullanıyorum. Lütfen yardım edin. mobsync diye bi dosyadan kaynaklandığını düşündüm ve başka bir klasöre taşıdım bu sorunu nasıl kaldıracam. Hem açılışım yavaşladı hemde onun yüklenmesini bekliyorum. Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

eggtuning
02-04-2007, 03:35   |  #2  
Üye
57 mesaj

start cubuuundan system configuration yaz acılan pencereden startup sekmesine gel ve oradan ilgili programin isaretini kaldır sorunun cozulecektir.
kolay gelsin.

Kombat
02-04-2007, 23:57   |  #3  
Kombat avatarı
OP Yıllanmış Üye
425 mesaj

Yok orada görünmüyor. Hizmetlerdede görünmüyor. Sidebardan kaynaklanıyor olabilir mi?

Tadelle
06-09-2008, 18:06   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Aynı sorun bendede var geç, görev yöneticisinden "mobsync" işlemini sonlandırıorum her seferınde traydan cıkıor

Son Düzenleme: Tadelle ~ 06 Eylül 2008 18:11
PcMaKeR
06-09-2008, 18:10   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

denetim masasından eşitleme merkezine girip başlangıçtan kaldırman gerekli.

Denetim masasından yönetiyorsun onu.

Sql server, windows mobile telefon vb şeylerle etkileşim için çalışan bir zımbırtı.

Tadelle
06-09-2008, 19:00   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

I spent hours trying to figure out how to remove the mobsync.exe file from startup. After messing with several settings, I finally found a combination that worked and took the liberty of documenting this fix for you. I hope it works as well for you, as it did me.
How to remove synchronization manager Mobsync.exe /logon from windows 2000 startup
mobsync - mobsync.exe - Process Information
Process File: mobsync or mobsync.exe
Process Name: Microsoft Synchronization Manager
Description: Part of Internet Explorer which runs in the background and handles the View Pages Offline" feature
Steps to remove this function from windows 2000 startup:

1.Select the advanced internet options in IE and uncheck "Enable offline items to be synchronized on a schedule."
2.From Internet Explorer
Click Favorites
Click add to favorites
Remove check from #65533;Make available Offline#65533;.
3.Go to Control panel
Click Folder Options icon
Select the offlline files tab
uncheck Enable offline files
click apply
4.Now execute the Regcleaner utility and remove the synchronization manager Mobsync.exe /logon line.
Finally reboot the system

Alıntıdır.
orjinali: http://www.computing.net/answers ... bsyncexe/48298.html

Son Düzenleme: Tadelle ~ 06 Eylül 2008 19:01