vistada firefox sorunu!!!!!

skindiver
26-03-2007, 00:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

firefox un son sürümü olan 2.0.0.2 yi kurup açmak istediğimde ''the program must close to allow a previous installation attempt to complete.Please restart...
işte bu şekilde uyarı veriyor devamlı ve xpiclenup.exe diye bi program devreye girmek için firewall dan yetki istiyor....bu sinir olayı nasıl düzeltebilirim arkadaşlar???

ben bunu xpden sanal sürücüyle yüklemiştim..acaba bununla alakalı bi sorun olabilir mi??birkaç arkadaş ben sorunsuz kullanıyorum diyor..peki bende durum neden böyle??

not:2.0.0.3 versiyonu çıkmış...onu da denedim..sonu. aynı....offf

Selçuk İslamoğlu
26-03-2007, 01:54   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

- Programı tamamen kaldır. (Denetim Masası > Program Ekle\Kaldır)

- Bilgisayarını baştan başlat

- Daha sonra C:\Program Files\Mozilla Firefox klasörünün tamamını elle sil.

- C:\Program Files\Common Files\mozilla.org\ klasörünün tamamını elle sil.

- Temiz Firefox 2.0.0.3 kur.

skindiver
26-03-2007, 20:04   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

dediklerinizi denedim..ama kaldırdıktan sonra yeniden başlattım.program files daki ve common files daki mozilla klasörleri yoktu....yeniden 2.0.0.3 ü kurdum ve otomatik olarak açılan mozilla pencerelerini kapatıp yeni bir mozilla sayfası açmak istedim ama sonuç yine aynı oldu...o sinir uyarı geldi...
nasıl kurtulurum ki bu sorundan yahu??

skindiver
27-03-2007, 11:47   |  #4  
OP Taze Üye
15 mesaj

benimle aynı yöntemi uygulayıp vistayı kurmuş olan hemen hemen tüm tanıdıklara soruyorum ve onlar sorunsuz kullanıyorlarmış firefox u...peki bende neden böyle bir durum var ki???

skindiver
27-03-2007, 22:19   |  #5  
OP Taze Üye
15 mesaj

uyarıda restart yapın diyor..
defalarca restart yapıyorum bilgisayarı...bilgisayarın her sekmesinde hatta regeditte firefox ve mozillayla ilgili her eki silip sonra sıfırdan tekrar kuruyorum ama sonuç yine aynı oluyor....

yanlız kaspersky security şöye bir uyarı sekmesi çıkarıyor firefox u açmaya çalışınca kayıt defterinde:hkey-users\software\microsoft\windows\currentversion\runonce ye silindi diyor...oraya giriyorum ve programfiles mozilladaki xpicleanup ın kaydı çıkıyor...