vistada harddisk eklemek imkansız mı?

ferhatsan
26-01-2009, 16:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

xp den vistaya terfi ettim, iki diskim vardı birine vista kurdum, ikinci diski kurulumda vista gördü ama vista kurulduktan sonra bilgisayarımda göremedim.

daha sonra bilgisayarım/yönet sekmesinden disk yönetiminde diğer diski gördüm fakat diğer diske sağ tıklayınca yapabileceğim tek şey onun üzerindeki verileri kaybederek ekleyebileceğimdi. ikinci diskim yedeklerimdi ve verilerimi kaybetmeden sisteme eklemek istiyorum.

bu soruna çözüm getirebilecek biri var mı?

iki disk de ide disktir.

Banned
26-01-2009, 17:08   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

En iyi çözüm hardiski başka bir sisteme takıp orda açmayı denemek olacaktır. Ordada açlımazsa malesef yapacak pek fazla birşey olmayabilir. Biçimlendirip verileri kurtarırsınız.

Banned
26-01-2009, 17:13   |  #3  
Banlandı
275 mesaj

DOSTUM HARDDİSKİNİ ÇIKARIP BAŞKA Bİ ARKADAŞININ MAKİNASINA TAK ORADAN VERİLERİNİ AL VE HARDDSİKE FORMAT AT. ORADADA TANIMAZ İSE BOOTABLE ACRONIS GİBİ BİR PROGRAM BULMAN GEREKİR ONUNLA CD DEN BAŞLAT VE VERİLERİNİ ANA HARDDİSKE KAYDET

_cypher_
26-01-2009, 17:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

partition recovery die google da arat yukle partition tablosu hasar gormusse %90 duzeltir bende de aynısı olmustu yukledim d surucusu duzelmişti ancak c gitmişti windowsu baştan kurdum

ferhatsan
26-01-2009, 18:08   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

khramn arkadaşım diskim zaten eski xp'emde çalışıyordu
AMIGA500 arkadaşım diskim zaten eski xp'emde çalışıyordu
_cypher_ arkadaşım diskim zaten eski xp'emde çalışıyordu

diskimde sorun yok bu vista denen dandik işletim sistemine biz dışarıdan hdd ekleyemeyecek miyiz? nasıl bir anlayış bu güvenlik mi yoo, bence sistemdeki eksiklik bu.

dışarıdan bir harddisk getirip bu sisteme format atmadan kuramayacak mıyım? en baba admine sesleniyorum ne yapmalıyım? bu microsoft bu kadar mı tekelci bir firma? nasıl çözücez bunu?

Banned
26-01-2009, 18:16   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Ne alakası var, microsoftla, ne alakasuı var vistayla, ne alakası var tekelcilikle ? Nerden biliyorsunuz sorunun dobnanımlarınızdan yada sizin sistemi kurumanızdan kaynaklanmadığını ?  Anakart sürücülerinizi kurmamış yada eksik kurmuş olursunuz ondan bile görmeyebilir. Benimde hardiskim normal çalışıyordu akşam kapattım , sabah ne xp ne vista nede ubuntu görmedi. Belkide sorun xp deyken kullandığınız yazılımlardan hatta siz fark etmeden xpdeyken diske bulaşan virüslerden kaynaklanıyordur.

ferhatsan
26-01-2009, 18:27   |  #7  
OP Taze Üye
3 mesaj

malesef size katılmayı çok isterdim sayın khramn ama virüs olmadığından eminim. ama asusun sitesine hemen gidiyorum anakart sürücülerini kontrol ediyorum. daha sonra buraya döneceğim. fikir verdiğiniz için saolun.

_cypher_
26-01-2009, 19:34   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
ferhatsan
khramn arkadaşım diskim zaten eski xp'emde çalışıyordu
AMIGA500 arkadaşım diskim zaten eski xp'emde çalışıyordu
_cypher_ arkadaşım diskim zaten eski xp'emde çalışıyordu

diskimde sorun yok bu vista denen dandik işletim sistemine biz dışarıdan hdd ekleyemeyecek miyiz? nasıl bir anlayış bu güvenlik mi yoo, bence sistemdeki eksiklik bu.

dışarıdan bir harddisk getirip bu sisteme format atmadan kuramayacak mıyım? en baba admine sesleniyorum ne yapmalıyım? bu microsoft bu kadar mı tekelci bir firma? nasıl çözücez bunu?

2 hdd kullanan kişiler war tamamen senin donanımınla alakalı bir durum

dışardan hdd getirip format atmadan kurmazsın cunku windows icindeki dll ler senin hdd sistemine gore değişiklik gosterir bunu yaparsan da buyuk ihtimal hal.dll hatası alırsın(tek cozumu format bildiğim kadarıyla) yada mavi ekran

hdd nin xp de duzgun calısması vista kurarken partition tablosunun bozulmadığı anlamına gelmez partition recovery yi kurup dene en kotu ihtimal baştan windows kurman gerekir ama d surucusunu getirir emin ol

Banned
27-01-2009, 08:48   |  #9  
Banlandı
275 mesaj

DOSTUM SEN XP YE HATTA AMIGA500 E GERİ DÖN BÖYLECE SANA YARDIM ETMEYE ÇALIŞAN İNSANLARA ANLAMSIZCA UKALALIK YAPMAMIŞ OLURSUN...

Trance
27-01-2009, 14:21   |  #10  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

bende 4 HDD var ve vista ultimate kullanıyorum dilediğim diski çıkartıyom takıyom hatta bir tane de external var onuda tak çıkar yapıyorum hiç bir görmemezlik  gibi problem le karşılaşmadım. bence sistemi kurarken bi hata olmuştur.