vistada harddisk sorunu

spyman
05-03-2007, 20:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

vista yükleme sırasında sorun yaşıyorum harddisk sorunu şöyle diyor hd seçim bölümünde:''Disk bir süre sonra bozulabilir.Kullanılabilen başka sabit diskler varsa,Windows'u başka bir konuma yükleyin'' diye uyarı çıkıyor bu nedir anlamadım bir türlü                                           işte:: formatta attım ama sonuç gene aynı yardım lütfen!!!!!!

PcMaKeR
06-03-2007, 11:18   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Yenileye bas ve sana gelişmiş seçenekler sunmalı. oradan format atmalısın diske. kendisi ntfs biçimine döndürecek diski ve kurulumu sağlıklı bitirecek. Bu uyarı önceden bu disk üzerinde boot sektörü warmış onu belirtiyor sana.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 07 Mart 2007 13:56
yusufdemirkoparan
06-03-2007, 11:37   |  #3  
Üye
79 mesaj

Mesaja yanıtınız, gezinirken ilgimi çekti.
Diski ntfs biçiminde döndürmek - Ne demek ?

İkinci bir soru: "Windows (ntfs)-hda1"
Ne anlama geliyor ?

spyman
06-03-2007, 23:51   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj
PcMaKeR
Yenileye bas ve sana gelişmiş seçenekler sunmalı. oradan format atmalısın diske. kendisi ntfs biçimine döndürecek diski ve kurulumu salıklı bitirecek. Bu uyarı önceden bu disk üzerinde boot sektörü warmış onu belirtiyor sana.
                                                   Teşekkür ederim söylediğini deniyeceğim bakalım ne olacak.Sonradan burda sonucu bildiririm çok sagol.....

Son Düzenleme: spyman ~ 06 Mart 2007 23:52
PcMaKeR
07-03-2007, 13:56   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Yunus NTFS(NT File System) Dosyalama sistemidir. Güvenli bir dosyalama sistemidir. veriler fat32 deki gibi reset atmakla bozulmaz. elektrik kesilince bozulma olmaz. Güvenlik bakımından üstündür. NT İşletim sistemi (Windows nt, 2000,xp,2003,vista) diski kotalara ayırıp her kullanıcıya belirli miktar kullanma verir. verileri şifrelemeye izin verir. sanırım 4 tbyte kadar veri depolama desteği sunmakta. Fat32 den daha iyidir.

spyman
07-03-2007, 15:56   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

PcMaKeR dedigini yaptım ama gene aynı sonuç sorun devam ediyor hdd de hiç bir sey olmadıgı halde disk bir süre sonra bozulabilir başka bir yere yükleyin diyor bu sanırım 10. format oldu ben hdd regenerator ile bad sektor araştırmasıda yaptım saglam bad sektör cıkmadı başka bir programda ise şu sonuç var bu nedir vistayı yükleyememe nedenim bu olabilirmi http://img237.imageshack.us/my.php?image=badsektruu8.jpg         bu sorunu nasıl çözebilirim yardım edersen çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

akraba
08-03-2007, 12:41   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Slm kardeş bende vista kullanıyorum ve senın sorununa yakın bır sorunla bende karsılasmıstım.Benim izledigim yol şöyleydi;hdd ni başka pcye tak ve fdisk yap.Bölümleri partition programlarından herhangi birini kullanmadan 2ye böl(windows xp li işletim sisteminde kendi disk yönetiminden faydalanarak).Daha sonra vista yı kurmayı dene benim kanatımca sorun olmayacak

tuaregho
13-03-2007, 12:28   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

selamlar
120gb sata hd aldım ve vista dvd ile açıp kuruluma başladım
1 yada 2. ekranda format , partition kısmı aktif değildi ama c drive ı gördü ve kurulumu tamamladım ancak partition yapamamış olmam tabiiki pek iyi olmadı
bölümleme konusunda yardım edermisiniz......